П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Стало відомо, як у Миколаєві функціонуватиме електронний квиток у комунальному транспорті

Однією з головних проблем Миколаєва є якість пасажирських перевезень у громадському транспорті. Нині на більшості міських маршрутів працюють приватні фірми перевізники. Вони виводять  напіврозвалені маршрутки. У більшості випадків ремонту потребує не лише салон автомобіля, бо в йому все тримається на скотчі, але і технічна частина. Для міста корабелів не в новину, що у маршрутки на ходу може відвалитися колесо чи двері. При цьому перевізники регулярно вимагають підвищення тарифу на проїзд. На разі вартість однієї поїздки складає 5 гривень, але вже озвучується цифра в 7 грн, розповідає ” mykolaiv-future.com.ua“.

Для того, щоб не залежати від маніпуляцій бізнесменів, які добиваються підвищення тарифу страйками, місто поступово розвиває систему комунального громадського транспорту. Щороку за кошти бюджету, кредитні та державні інвестиції у Миколаєві купують нові тролейбуси, трамваї, автобуси, а тепер ще й дуобуси. Щоб зробити перевезення максимально зручними та економними, у місті також планують запровадити електронний квиток. 

Що таке електронний квиток та як він працюватиме у Миколаєві

Запровадження електронного квитка для громадського транспорту – це вже звична практика не лише для багатьох європейських країн, але і для України. Відповідна система вже давно та успішно функціонує у Вінниці, Києві, Львові та багатьох інших містах. По факту електронний квиток матиме дві форми: звичайний паперовий квиток, на якому буде зазначено час поїздки, або квиток у телефоні, який можна буде відсканувати. Його головною перевагою стане те, що людина платить за тривалість поїздки, а не за кількість пересадок. 

“Електронний квиток – це можливість переміщатися по місту за часом, а не за кількістю пересадок. Фактично цей електронний квиток – це буде звичайний паперовий квиток”, – повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. 

Придбаний паперовий квиток у громадському транспорті необхідно буде закомпостувати, але замість дірок на ньому буде надруковано час поїздки. Контролери перевірятимуть чи не сплив дозволений час поїздки. 

“Заходите в трамвай, тролейбус, автобус і там стоїть така жовта штука типу компостера. Туди білет засовуєте і на ньому принтером друкує. Висовуєте і на ньому вже написано час, коли він згорає. Поки він не згорів, ви можете скільки завгодно пересаджуватися з одного транспорту на інший. Якщо вас зловить контролер, то він подивиться, що білет ще діє – значить все в порядку”, – зауважив очільник міста. 

Якщо миколаївці хочуть платити за проїзд карткою, то як і зараз їм потрібно буде відсканувати QR-код. Фактично нічого не зміниться, лише в додатку буде зазначено час поїздки. 

Які обмеження по кількості поїздок будуть встановлені для пенсіонерів 

Запровадження електронного квитка найбільше змінить правила пересування містом для пенсіонерів. Вони повинні будуть отримати спеціальну картку у відділі соціального забезпечення. На неї щомісяця буде нараховано 60 поїздок.

Варто зауважити, що відповідне рішення щодо запровадження електронного квитка поки що не прийнято. На розгляд виконкому це питання виносилося п’ять разів і все безрезультатно, хоча для городян ця ініціатива дуже економить витрати на транспорт. Чимало миколаївців  щодня вимушені добиратися на роботу та додому з пересадками, а після ухвалення відповідного рішення  достатньо буде заплатити всього 1 раз, а не декілька. Чекати на цю інновацію варто не раніше нового 2021 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.