П’ятниця, 29 Березня, 2024

П’ять причин відвідати Миколаїв

Миколаїв – це старовинне місто. Його вулиці дихають спогадами про великих ватажків, кораблебудівників і хоробрих моряків. Це місто, історія якого насичена великими подіями. Він був під турецькою та німецькою окупацією, на його околицях розташовувалися концтабори, він випускав у світ кораблі, яким не було конкуренції.

Миколаїв – це місто, в якому часто зустрічається морська тематика. У назвах вулиць, у музеях, у покровителі самого міста. Але моря у самому місті немає. І це надає місту легкого флеру загадковості.

Ми виділили основні п’ять причин щоб відвідати місто. Хоча, за фактом, їх набагато більше. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Перша причина – низькі ціни

Миколаїв не є дорогим містом на зразок Одеси, Києва, Харкова чи Львова. Проживання та харчування в місті для його гостей не вдарить сильно по гаманцю. Відповідно до інформації із сайту Planet of hotels, на початок 2022 року проживання у хостелі стартувало від 5 доларів за одну особу за ніч. У гривнях вартість складатиме від 150 – 200 грн. Якщо говорити про оренду квартирних апартаментів на добу, то ціна починатиметься від 700 гривень за добу. І все це ціни за житло у центрі Миколаєва. У сусідній Одесі подібна ціна буде за житло на околиці чи передмісті міста.

Теж саме і з харчуванням. У Миколаєві є десятки недорогих ресторанів та кафе де можна пообідати в межах 150 – 200 гривен за одну особу. Є також точки вуличної їжі, де перекус обійдеться у 50-60 гривень, а чашка кави – 30-40 гривен.

Ціни на продукти в супермаркетах такі ж, як і в інших містах України. Якщо ви приїхали до Миколаєва відпочивати бюджетним, то при плануванні бюджету на харчування ви можете сміливо орієнтуватися на ціни у провідних мережах супермаркетів вашого міста.

Друга причина – багата історія міста

Миколаїв дає своїм гостям не лише їжу для шлунка, а й їжу для розуму. Свою історію місто пише протягом ось уже 233 років. Турецько – російська війна, німецька окупація, козаки, очаківські амазонки – це лише мала частина найбагатшої історії Миколаївської області та Миколаєва. У місті збереглися старовинні предмети архітектури, пам’ятники видатним міським діячам.

Миколаївський музей суднобудування та флоту за невелику плату розповість гостям про кораблебудівне минуле міста. 

Макети кораблів, діорами, знахідки з морських глибин – все це у фарбах ознайомить з  історією розвитку головної галузі Миколаєва.

 Прогулюючись вулицями ви раз у раз натикатиметеся на пам’ятні таблички, бюсти, пам’ятники, кам’яні статуї. Все це у ненудній формі розповість гостям міста про його історію. Також, можна скористатися послугами екскурсоводів, які проведуть вас усіма історичними куточками міста та розкажуть його історії. Іноді вони будуть підкріплені достовірними та історичними фактами, інколи ж будуть домислами городян та істориків. Але так чи інакше історія Миколаєва це одна з головних причин відвідати місто.

Третя причина – безкоштовні розваги

Миколаїв пропонує своїм гостям десятки різноманітних розваг. Кінотеатри, боулінг, парки атракціонів, музеї. Але в місті також є абсолютно безкоштовні розваги.

Головною безкоштовною розвагою для дітей служить дитяче містечко просто неба “Казка”. 

Тут розмістилися десятки як платних, так і абсолютно безкоштовних атракціонів. У центрі дитячого містечка є величезний макет справжнього парусного корабля, що колись ходив навколо берегів Миколаєва. Дівчата та хлопчики можуть стати за штурвал корабля і відчути себе справжнім підкорювачем морів.

Влада міста ось уже кілька років у щільну зайнялася облагородженням міських парків, скверів та дворів. У місті є сотні сучасних дитячих майданчиків. Доступ до яких абсолютно безкоштовний та вільний для всіх. Гойдалки, каруселі, гірки – все це надається маленьким гостям міста.

Пляжі міста також є безкоштовними та доступними для кожного. На пляжах є платні атракціони та кафетерії. Але сам вхід на пляж є безоплатним. Кожен бажаючий приїжджий може спокійно влаштувати пікнік на березі річки. Загоряти, купатися у безпечних водах Південного Бугу, будувати піщані замки зі своїми дітьми, ловити рибу.

Четверта причина – річка Південний Буг

Миколаїв омиває дві річки. Одна з яких – Південний Буг.

Згідно Вікіпедії, назва Південний Буг має німецьке походження. Оскільки першому столітті нашої ери басейн цієї річки займали німецькі народи. І слово “буг” схоже з німецьким словом “bah” – “ручок”. Прихильники давньогрецької теорії походження мені вважають, що назва Південний Буг походить від грецького слова бог. Оскільки річка розташовується на півдні, то мандрівники та мореплавці з греції називали її південним богом. А неправильне трактування знайдених карт з такою позначкою річки подарувало нам назву Південний Буг.

Уподібнення річки до божества якнайкраще підходить для Південного Бугу. Велична річка, частина якої припала на Миколаїв та область, є справжньою її прикрасою. Гостям міста потрібно звернути на неї увагу. У західний час варто прогулятися “Мостом закоханих”, з якого відкривається дивовижний вид на Інгульський міст і доки суднобудівного заводу ім. 61-го коммунара. Звідси можна спостерігати як захід сонця потопає у водах Південного Бога. 

Заспокійливий вид на річку можна спостерігати практично з кожного району міста – Намив, Алляуди, Соляни, Яхт Клуб, Варварівка.

Споглядання заходів сонця на річці – це ще одна безоплатна розвага і четверта причина відвідати миколаїв.

П’ята причина – Миколаївський зоопарк

Головною візиткою карткою міста, повз кораблебудування, є Миколаївський зоопарк.

Цього року зоопарку виповнюється 121 рік. Це один із найстаріших зоопарків України, який розпочав свою історію з невеликої морської колекції міського голови Миколи Леонтовича. За роки свого становлення та розвитку зоопарк перетворився на справжній оазис тваринного розмаїття у міських джунглях.

Колекція Миколаївського зоопарку налічує п’ять з половиною тисяч тварин, які представлені у понад 500 видах. Майже половина видів занесена до Червоної книги і знаходяться на межі вимирання.

Зоопарк може стати чудовою причиною для відвідування Миколаєва, як із сім’єю так і цілими групами зі школярів чи студентів. Різноманітність тварин, рослин суттєво розширить ваш кругозір. А таблички, які розташовані біля кожної клітини, допоможуть вам більше дізнатися про світ флори та фауни нашої планети.

Зоопарк має доходи не лише від продажу квитків, а й від волонтерських організацій та самого міста. Це дозволяє йому утримувати всіх вихованців у комфортних умовах. На ваш погляд непристануть замучені, схудлі тварини замкнені в маленьких клітинах. Наприклад, бегемоти, білі ведмеді мають свої басейни, в яких у літню і весняну пору вони з радістю купаються. Леви та тигри розміщені у спеціальних вольєрах – ямах, що дає їм простори для прогулянок та безпеку для гостей зоопарку. 

Деякі види птахів мають можливість плавати в ставку, через який проходять кілька арочних містків.

Крім тварин у зоопарку є атракціони для дітей, кафе та візки з сувенірами. Вхід до зоопарку для дорослих обійдеться у 100 грн, для дітей від 6 – 14 років – 80 грн, а для дітей до 6 років – безкоштовно.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.