Субота, 5 Жовтня, 2024

Де навчають кіберспорту у Миколаєві

Кіберспорт – це змагання з відеоігор. Призові фонди тут сягають 11 мільйонів доларів. На міжнародній арені Україну представляє команда NaVi (Natus Vincere). Її гравці у 2010-му році виграли три основні турніри з кіберспорту. А за перемогу на The International з дисципліни Dota 2 кіберспортсмени виграли мільйон доларів.

Кіберспортивні спеціальності відкриті у трьох вищих навчальних закладах України – у Харківській державній академії фізичної культури, в Національному університеті фізичного виховання і спорту України та в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили.

Більше про кіберспорт та те, як у Миколаєві навчають майбутніх кіберспортсменів, читайте в матеріалі на сайті mykolaiv-future.com.ua

Кіберспортивна спеціальність у Миколаєві 

Чорноморський національний університет імені Петра Могили навчає своїх студентів за новою спеціалізацією – кіберспорт. Миколаївська Могилянка стала третім закладом вищої освіти в Україні, де навчаються майбутні кіберспортсмени. 

Цю спеціальність було відкрито на факультеті фізичного виховання і спорту за підтримки факультету комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Щоб поступити на цю спеціальність, абітурієнту необхідно мати зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, біології або історії України. Та, крім цього, перед вступом проводиться і творчий конкурс – комп’ютерне тестування швидкості реакції і рухових дій, короткочасної пам’яті та загальної фізичної підготовки.

Абітурієнти, які прагнуть здобути спеціальність “кіберспорт”, будуть вивчати систему підготовки та змагань в кіберспорті, теорію комп’ютерного геймінгу, спортивне право, аналітику у кіберспорті, лідерство та командоутворення в кіберспорті, менеджмент і адміністрування, біомеханіку просторової організації тіла спортсменів в кіберспорті та інші дисципліни. Вже з другого курсу навчання у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили, студенти будуть проходити практику в командах по кіберспорту. А профільні предмети тут викладають професійні кіберспортсмени.

Відзначимо, що перший національний турнір з кіберспорту серед студентів “Ukrainian University Open 2018”, пройшов у Києві, в листопаді 2018-го року. Збірна команда студентів Чорноморського національного університету імені Петра Могили, до складу якої увійшли студенти факультету комп’ютерних наук, юридичного факультету та факультету політичних наук потрапила в ІІ етап змагань та виборола 1 місце з кіберспортивної дисципліни Dota 2.

Про кіберспорт в Україні та світі

В Україні кілька років тому кіберспорт визнали окремим видом спорту. І це не дивно. Адже індустрія кіберспорту стрімко розвивається. Дуже стрімко. Однією з причин цього є потужний економічний потенціал. І все завдяки великій аудиторії. Саме вона приваблює рекламодавців. 

До прикладу, платформа Twitch, на якій тусуються геймери, це один з найпопулярніших сайтів у світі. За даними Similar Web, його місячна аудиторія сягає майже 1 мільярд користувачів.

Україна теж бере участь в процесі розвитку кіберспорту. Хоч і не на таких швидкостях, як США або Китай. До того ж це країни-лідери в галузі кіберспорту. Вони розвивають цю сферу на державному рівні. У нас же в авангарді процесу – кіберспортивні федерації та організації. 

За їхньої підтримки проходять esports змагання. Вони шукають майбутніх спортсменів. З їхньої подачі в українських містах з’являються приватні кіберспортивні школи та академії. 

Кращі університети світу відчувають стрімкий розвиток кіберіндустрії й відкривають відповідні навчальні програми та платні курси. Такі є в Британії, США, в Сінгапурі, Китаї, у Франції та навіть у Чехії. Як бачимо, це світова тенденція. Приємно, що наш рідний Миколаїв серед цих великий міст. 

Сфера esports потребує не лише успішних спортсменів, але й організаторів та грамотний персонал. Потребує усіх, хто рухатиме її вперед та буде заточений саме на ній. Для цього підприємливі виші й запускають спеціальності, адже попит є. Так, аудиторія кіберспорту в Україні – 2-3 млн людей. 

А ось про ефективність цих програм говорити поки зарано. Бо ж для одних – це крок вперед вже сьогодні, а для інших – тільки формальність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.