Субота, 27 Липня, 2024

Мікрорайон, побудований на воді. Історія Намиву

Багато миколаївців знають, що Намив – мікрорайон, що розташований на західній околиці міста та оточений двома косами – достатньо молодий мікрорайон нашого міста. І якщо самому Миколаєву вже більше 200 років, то історія Намиву починається десь у 70-х роках XX століття. Утім, цей показник не впливає на щільність населення, адже Намив є одним з найбільш щільно заселених мікрорайонів міста з населенням прибл. 50 тис. Далі на mykolaiv-future.

Утворення намивної території – спосіб, що майже не використовувався за часів СРСР, на відміну від країн Європи, на кшталт Нідерландів. Генеральний план забудови та реконструкції міста передбачав утворення намивних територій як продовження відомого своїми революційними традиціями мікрорайону Ліски. Відповідно, вулиця, що примикала до Лісків, отримала назву Червоних Майовщиків (прим. Наразі – Озерна), друга ж вулиця, що виходить на пляжну зону – Лазурна (прим. Таку назву вулиця має й досі). До утворення Намиву, Бузьсько-Інгульський лиман впритул підходів до Лісків, а від обласної лікарні його відділяла лиш тонка берегова лінія. Нині ж, Ліски відділені від ріки житловим масивом з розвиненою інфраструктурою.

З чого починався Намив?

За час будування Намиву, в акваторії Бузького Лиману було штучно намито 130 гектарів суходолу. Протягом декілька років земснаряди намивали пісок з русла Південного Бугу, і вже за 6 років, у 1976 році, розпочалося будівництво. Творцем проєкту мікрорайону на воді був архітектор Старушко О., трохи пізніше нагороджений за нього першою премією Держбуду УРСР. Для Намиву був розроблений комплексний план забудови, озеленення та благоустрою. Пізніше в генеральному плані з’явилися деякі зміни: територія Намиву була поділена на 2 мікрорайони.

Мікрорайон під номером 1 був забудований Миколаївським домобудівельним комбінатом. Близько 70% будівель цієї частини Намиву – панельні конструкції, всі інші – цегляні та об’ємно-блочні.

Мікрорайон під номером 2 на Намиві віддали під забудову Чорноморському суднобудівному заводу (ЧСЗ) під житловий фонд для робітників: на той момент ЧСЗ був одним з найбільших заводів у Європі та забезпечував робочими місцями велику кількість людей, розселяючи їх у багатьох районах Миколаєва. Як результат, багато часу уходило на перевезення робітників до виробництва.

Про Намив сьогодні. Проблеми мікрорайону

Станом на сьогодні, Намив – мікрорайон, що інтенсивно будується. Забудова новими темпами розпочалася на поч. 2000-х років, внаслідок чого з’явились нові житлові масиви: ЖК «Рів’єра» та «Апельсин» розбудовуються й наразі.

Різноманіття інфраструктури на Намиві робить цей мікрорайон привабливим для проживання: на невеликій території мікрорайону є декілька супермаркетів, декілька продуктових ринків, 3 дитсадки, 1 гімназія, багато кафе, скверів, спортивний зал; істотним плюсом є наближеність до берегової лінії та ін. Втім, є й свої проблеми, які залишаються невирішеними вже багато років:

  • Стічні води зливаються до ріки
  • Викиди олієпресового заводу «Екотранс»
  • Берегова лінія Намиву уходить під воду та потребує укріплення

Проблема розмивання Намиву відома вже близько 10 років. Вода не тільки «з’їдає» територію пляжної зони. Внаслідок розмиття просідають фундаменти багатоповерхівок, проте реалізація проєкту з берегоукріплення потребує суттєвих фінансових вливань.

За останніми даними, з питанням про виділення необхідних на берегоукріплення коштів міський голова планує звернутися до Державного фонду регіонального розвитку. У разі задоволення ДФРР запиту, роботи з укріплення берега планують розпочати вже у поточному році.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.