Неділя, 15 Вересня, 2024

Чому чіпси з цибулею не купиш у Португалії, а з лазаньєю — в Україні

Виробники продуктів харчування завжди орієнтуються на національні особливості та традиції тієї країни, для якої призначена їхня продукція. Сьогодні ми розповімо про особливості вибору смаків для чипсів.

Запуск нового смаку – справа кількох років

Без участі комп’ютерів сьогодні нікуди. Багато виробників ретельно вивчають особливості меню регіональних ресторанів. Якщо в якійсь країні раптом виріс інтерес до продуктів із копченою паприкою, це береться до уваги. Зміна смакових переваг часто пов’язана з хвилями міграцій із певних регіонів. У Великій Британії в 70-х роках налічувалося всього 4 тайські ресторани, а сьогодні їх вже близько 450. Саме ця обставина сприяла тому, що у 2022 році в Туманному Альбіоні були запущені у продаж чіпси із солодким чилі. На сьогодні це один із найбільш затребуваних смаків у масштабах усієї країни. Аналіз ресторанних меню дозволив запустити в Нідерландах у 2010 році чіпси Patatje Joppie, які були схожі з найпопулярнішим майонезом з каррі в цій країні. Але визначення нового смаку – це півсправи. Потрібно ще втілити його фізично, а це також непросте завдання. Доводиться комбінувати з порошками, приправами та ароматизаторами, щоб досягти правильного поєднання.

А що в Україні

Серед найбільш популярних смаків — традиційна сметана із цибулею. Але хоча ми і не є морською країною в повному розумінні цього слова, багато співвітчизників вважають за краще купити чіпси з крабом: він ділить друге-третє місце із сиром. Що цікаво, такий асортимент є у всіх виробників як вітчизняних, так і зарубіжних. Очевидно, що крабові чіпси особливо популярні у любителів пінного напою. Але є й екзотика, яку також купують. Наприклад, прованські трави. Їх і у Франції не знайдеш.

Уподобання європейців

Тут все набагато цікавіше. Коктейль із креветок має ходіння лише у Туманному Альбіоні. Традиційний бекон також продається далеко не скрізь: у Данії, Австрії, Нідерландах та Швеції багато любителів вегетаріанського меню, і там таких снеків не зустрінеш. У сонячній Італії та холодній Норвегії не знайдеш оцтових чіпсів із сіллю, хоча в інших європейських країнах вони є.

Як створюється рецептура

Це складний процес, як ми вже згадували. Прості порошки не завжди визначають смак вихідного інгредієнта, оскільки теплова обробка змінює його хімічний склад. Тому за справу беруться лабораторії та спеціалісти-хіміки. Їхнє завдання — створення не лише необхідного смаку, а й фактури, текстури та ще багато чого. І це вже схоже на середньовічну алхімію: з різнорідних компонентів народжується потрібне поєднання. І все ж таки процеси глобалізації теж простежуються. В Україні також можна придбати різні снеки, наприклад, в маркеті Maudau. Навіть ті, що однозначно призначені для гурманів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.