П’ятниця, 19 Квітня, 2024

ТОП-фонтанів у Миколаєві

Миколаїв складно назвати містом фонтанів, нашому місту далеко до Вінниці, яка славиться красою та різноманітністю фонтанів, проте, з кожним роком їх стає все більше у нашому місті. Старі фонтани також не залишаються без уваги, їх реставрують і відкривають знову. Міські фонтани приносять море радості як дорослим, так і дітям у спекотні літні дні в Миколаєві. Далі на mykolaiv-future.

Згадаймо, де і якими фонтанами можна помилуватися у нашому місті. Велика частина з них розташована у центрі Миколаєва.

Фонтани на Сухому фонтані

У мікрорайоні Сухий фонтан розташовані три фонтани.

Основний фонтан – каскадний, який свого часу був справжньою окрасою мікрорайону, розташований у сквері з такою ж назвою.

Фонтани з’явилися у Миколаєві у повоєнний час. Забудова всього мікрорайону була доручена Олександру Растворову. Каскадний сквер з фонтанами відмінно вписується у загальну композицію всього мікрорайону.

Довгий час фонтани стояли «сухими», проте, все ж, їх робота була відновлена. Воду у фонтани подає електронасос, а обслуговування довірено доглядачеві, який не тільки готує фонтани до сезону (травень-жовтень), а й займається дрібними ремонтними роботами і модернізацією системи. У планах місцевої влади провести реконструкцію скверу, чому раді місцеві жителі. Проект готовий і був представлений миколаївцям.

Ще один фонтан розташований навпроти головного входу до ДК «Будівельників». Фонтан також довгий час виправдовував назву мікрорайону, у якому розташований, однак знову був запущений влітку 2021 року. Для його запуску потрібно було провести ремонтні роботи по усуненню тріщин чаші. Фонтан знову працює на радість містян, які, напевно, вже і забули, як він виглядає у робочому стані.

Третьою локацією з фонтаном, є міський яхт-клуб, там розташований історичний Турецький фонтан або ж, як ще його називають, Турецьке джерело. Фонтан з’явився там у 1792 р., пізніше був реконструйований у 1842 році завдяки зусиллям архітектора Акройда, який вирішив оформити його у мавританському стилі.

За твердженням краєзнавця з Миколаєва, Андрія Шинкаренка, саме життєздатність фонтану містичним чином пророкувала долю міста: за його спостереженнями, у ті часи, коли фонтан функціонував, місто розвивалося і переживало розквіт, коли ж він пересихав – усе у місті поступово приходило у занепад. Існувало повір’я, що поки фонтан б’є, з міської верфі будуть сходити кораблі. Багато хто з містян впевнений, що вода з цього джерела має цілющі властивості.

Деякий час фонтаном опікувався директор ЧСЗ Юрій Макаров. Однак, після його смерті вичерпався і фонтан, тоді ж в Миколаєві і перестали будувати кораблі. Реконструкція Турецького джерела була проведена у 2016 році. Тоді ж і знайшли легендарне Спаський джерело, що живило фонтан раніше.

Фонтани з історією у центрі Миколаєва

Мабуть, головні фонтани міста розташовані біля будівель обласної державної адміністрації та мерії, а також біля обласного Будинку культури.

Фонтан біля ОДК

Фонтан біля ОДК з’явився на місці, де раніше замислювався монумент. Спочатку, проект майбутнього ОДК та його околиць виглядав дещо інакше: сам будинок ОДК замислювалося з колонами, шпилем у певній стилістиці, а перед ним повинен був бути зведений монумент, проте, реалізація такого проекту потребувала б багато коштів, тому було прийняте рішення реалізувати типовий проект. Так, монумент був замінений на фонтан, а ОДК був спроектований і збудований непримітною, звичайною будівлею.

Фонтани в ОДА та мерії

Фонтан біля будівлі облдержадміністрації – улюблене місце молоді міста. Час від часу, підлітків можна зустріти біля фонтану в літню пору: особливою популярністю він користується під час «останніх дзвоників» не зважаючи на те, що купатися у них заборонено.

Раніше у Миколаєві на Флотському бульварі розташовувалися декілька фонтанів, проте з часом, бульвар реконструювався, фонтани зникли. У тому вигляді, у якому городяни звикли його бачити, він з’явився у місті під час реконструкції у 70-х роках 20 століття. Андрій Шинкаренко у краєзнавчих нотатках згадує, що 2 брили, що були закладені в основу фонтану, шліфувалися, вже бувши встановленими, а принцип роботи цього фонтану раніше відрізнявся: потужний струмінь фонтана бив у центрі, а потоки води стікали по сторонах, подібно до водоспаду.

Нові фонтани

Фонтан у Каштановому сквері

Цей фонтан увінчаний фігурою покровителя міста – Святого Миколая. Фонтан і зелена зона навколо нього є улюбленим місцем не тільки городян різного віку, але й голубів, які мирно сидять на голові Святого Миколая. Фонтан був відкритий у 2005 році і є відносно новим об’єктом міста.

Фонтани у парку «Серце міста»

Новий фонтан функціонує і у відреставрованому сквері «Серце міста». На реалізацію цього проекта довгий час чекали всі миколаївці. Розмови про реконструкцію скверу велися довгих 8 років.

Фонтан, оснащений підсвічуванням, розташований у центрі майданчика. У нічний час весь сквер осяяний світлом, що виходить не тільки від самого фонтану, а й від елементів, вмонтованих в майданчик навколо фонтану, що світяться під ногами.

Фонтани на Соборній площі

Фонтани Соборній площі, відкриті одними з останніх в нашому місті, напевно, є найбільш обговорюваним і суперечливим об’єктом. Комплекс фонтанів складається з так званого, аркового фонтану та точкових фонтанів, які б’ють прямо з-під землі. Обидва об’єкти оснащені різнокольоровою підсвіткою, яка вмикається у темний час доби.

Нові фонтани є предметом бурхливого обговорення городян: хтось захоплюється їхньою красою, інші – вважають їх недоречними, порівнюючи з більш монументальними конструкціями в інших містах України.

Не відняти у них одного: літніми днями, для того, щоб охолодитися, а вечорами, щоб насолодитися гарним видовищем, на Соборній площі щодня збираються миколаївці, та спостерігають за видовищним шоу фонтанів.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.