Понеділок, 16 Вересня, 2024

Цікаві факти про миколаївських айтішників, які змушують ними пишатися

Миколаїв – місто для тих, хто цінує свій час і прагне провести його з користю у різноманітних IT-проєктах. Це місто для творчих людей. Для айтішників. Для них тут є все. Все до дрібниць. І, до речі, самих ІТ-фахівців у Миколаєві багато. Та все ж ринок великий і влитися в цю сферу у нашому місті може кожен. 

Про ІТ-професію мріє більша половина старшокласників. Бо працювати айтішником – дуже престижно. Ця сфера стрімко розвивається. Вкрай стрімко. За нею майбутнє. А цікаві факти та переваги ІТ-професії у Миколаєві читайте в матеріалі на сайті mykolaiv-future.com.ua

Цікаві факти про ІТ-сферу в Миколаєві

Скільки у Миколаєві заробляє програміст? Звичайний айтішник? Це питання цікавить багатьох. А особливо молодь. Бо ж підростаюче покоління лише обирає свій шлях у житті. Обирає те, з чим пов’язати своє життя. І питання заробітку тут точно не на останньому місті. 

Так, миколаївські айтішники заробляють по-різному. Це від 400 до 4 000 “вічнозелених”. Але й це не межа… Тут все залежить лише від самого ІТ-фахівця. А точніше – від його навичок, умінь та творчого погляду. 

До повномасштабного вторгнення російських окупантів на українську землю, Миколаїв почали називати головним осередком айтішників Південної України. Уявляєте?! І це наше рідне місто. Та, це й не дивно! Адже у Миколаєві стрімко збільшувалась кількість програмістів. І цей ріст викликаний високою популярністю професії. Надзвичайно високою. А ще у нас дуже хороша навчально-освітня база. 

Варто сказати й про постійний показник нестачі професійних спеціалістів. І тут річ зовсім не в дефіциті. У Миколаєві активно практикується еміграція фахівців до інших міжнародних компаній. Тож ринок праці не стоїть на місці. А після повномасштабного вторгнення пропутінських найманців, з Миколаєва виїхали дуже багато досвідчених фахівців та молодих людей, які планували пов’язати своє життя з ІТ. Частина з них вже влаштували своє життя і зовсім не планують повертатися додому… У рідний Миколаїв. 

І, звісно, найголовніший плюс ІТ-професії – це постійна затребуваність. Бо жодна фірма, офіс, велика чи маленька компанія не функціонуватиме без комп’ютерів та програмного забезпечення. А їх роботу якого потрібно постійно підтримувати, вносячи необхідні коригування та нові пропозиції.

Миколаїв – практично ідеальне місце для всіх представників ІТ-галузі. Бо тут точно є де себе реалізувати. Тут є де працювати, та де відпочивати. Більше про переваги міста для айтішників, читайте далі.

Хороші можливості для початківців

У Миколаєві можна в будь-який момент розпочати кар’єру айтішника. Навіть повністю з нуля. Бо в нашому місті дуже багато можливостей. Для всіх. Варто лише мати бажання. Непереборне бажання. 

У нашому місті знаходиться Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Він входить в топ-3 найкращих університетів з ІТ-спеціальностями 2019 року в рейтингу DOU. А крім цього, є ще й круті підготовчі курси в різних ІТ-компаніях та ІТ-школи. Це спеціальні місця, де готують кращих айтішників. Тих, хто за кілька років буде підкорювати ІТ-ринок. І не лише в Миколаєві. 

До слова, у сусідній Одесі конкуренція в ІТ-сфері більш жорсткіше. Інколи її прирівнюють аж до столичної. Тож у Миколаєві з легкістю можна потрапити в ІТ. Щоб творити, заробляти та отримувати задоволення від цікавих проєктів. У нашому місті є безліч можливостей знайти собі роботу в ІТ-галузі. Є багато вакансій для спеціалістів різних рівнів та з різним досвідом роботи.

Сформований ІТ-ринок

Кістяк ІТ-ринку Миколаєва – це невеликі аутсорсингові та продуктові компанії. До повномасштабного вторгнення російських окупантів на українську землю, в місті було близько 60 таких компаній. Та, крім них, є і великі компанії. До прикладу, це GlobalLogic, GeeksForLess, Nexteum, Innovecs… Вони входять в топ-50 ІТ-компаній України. Родом з Миколаєва і TemplateMonster. 

Розвитку ІТ-сфери у нашому місті сприяє й ІТ-кластер. Він успішно функціонує у Миколаєві. Є й спільноти, які об’єднують айтішників різноманітних напрямів. От як IT Community, Web Community, QA Community, Design Community, PM Community… Вони часто організовують цікаві заходи за своїми профілями. Про них можна більше дізнатися на сайті кластера в розділі “ІТ-календар” та в групах спільнот.

Цікаві та рідкісні IT-проекти

Миколаївські айтішники працюють у різних галузях. У абсолютно різних. В медицині, маркетинзі, рітейлі, спорті, телекомунікаціях, сільському господарстві… 

До прикладу, компанія GlobalLogic займається створенням онлайн-платформи по взаємодії з фанатами для ФК “Манчестер Сіті”. А, до слова, це чинний чемпіон англійської Прем’єр-ліги.

На ІТ-ринку Миколаєва можна з легкістю спробувати свої можливості у створенні сайтів та в розробці мобільних додатків. А також зайнятися їх оформленням – веб-дизайном. Тут можна показати свої здібності у найвищій мірі. Бо це дуже творча професія.

Низька вартість життя

Витрати на життя у містах-мільйонниках дуже високі. У Миколаєві вони нижчі. Значно нижчі. На приклад, оренда скромної двокімнатної квартири на околиці міста, або ж хорошої однушки в центрі міста обходиться в середньому в 200 доларів на місяць. А от у Києві – точно не менше ніж 270 доларів. 

За рейтингом “Фокуса”, вартість продуктів у Миколаєві приблизно на 10% нижча, ніж у столиці. У нашому місті доступні овочі та фрукти дуже високої якості. Оскільки їх вирощують у населених пунктах нашої області, або привозять із сусідніх. 

Різноманітних розваг, дискотек, клубів, культурних заходів у Миколаєві теж вдосталь. І ціни на них теж значно нижче, ніж у столиці. До прикладу, вартість квест-кімнати у Миколаєві та в Києві може відрізнятися на 30%. Це в середньому 30%. Бо може бути й більше. Тож для айтішників, які в порівнянні з іншими фахівцями, мають найвищі заробітні плати, Миколаїв – ідеальне місто для життя.

Тихе і спокійне місто без заторів

У Миколаєві немає заторів… Немає натовпів… Тут досить просторо. Бо дорога навіть з одного передмістя в інше займає точно не більше 30-40 хв. І це через увесь Миколаїв. А в середньому миколаївці, жителі мікрорайонів міста, їздять на роботу 15-20 хвилин. 

Крім цього, тут є й ідеальні місця для перезавантаження. Для комфортного відпочинку. Не лише тілом. А й душею. На приклад, злиття річок Південний Буг та Інгул. Яка ж тут приголомшлива набережна?! Вона просто зачаровує. Це саме те, що дійсно треба для перезавантаження справжніх айтішників. 

А що ж сказати про парки? У Миколаєві їх багато. Тож прогулятися й подумати айтішникам місце точно знайдеться. Ну, а коли хочеться пройтися по морському узбережжю, то до найближчих курортних місць Очаків та Коблево близько години їзди.

Різноманітність видів спорту

Миколаївські айтішники полюбляють вихідними займатися спортом. Бо ж їх робота потребує сидячого способу життя, а ось спорт насичує їх енергією та здоров’ям. Багато ІТ-спеціалістів у Миколаєві займаються водними видами спорту. Тут дуже популярний вітрильний спорт. Це на базі місцевого яхт-клубу.  

Не рідно миколаївські айтішники збираються пограти у футбол, футзал, волейбол, баскетбол, бадмінтон, великий або настільний теніс… Пробують себе в дзюдо, кікбоксингу, фехтуванні… І, варто додати, що вартість спортивних тренувань у нашому місті приблизно у два рази нижча, ніж у Києві. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.