Понеділок, 16 Вересня, 2024

5 помилкових переконань гостей міста про Миколаїв

Миколаїв – місто, яке тільки-но почало відкриватися туристам з нового боку. Хтось приїжджає до Миколаєва у справах, хтось – до родичів у гості, хтось же відвідує Миколаїв у пошуках цікавих туристичних локацій, мандруючи Україною.

Відвідуючи вперше незнайоме місто, перше, що зробить людина – дізнається, куди можна піти у місті, що відомо про місто в принципі тощо. У вік сучасних технологій для цього є всі можливості, на допомогу прийде інтернет. Про Миколаїв у всесвітній мережі написано багато, проте не вся інформація про наше місто є достовірною. Тому у багатьох гостей Миколаєва формуються помилкові переконання. Пропонуємо з ними ознайомитися та спростувати їх. Детальніше на mykolaiv-future.

Ні, у Миколаєві немає моря

Багато гостей Миколаєва впевнені, що місто розташоване на морському узбережжі. Попри те, що карта України зараз доступна не лише в атласі, а й онлайн форматі, у розташуванні Миколаєва на морі переконані не лише іноземні гості, а й деякі наші співвітчизники. Про це згадує телеведучий Євген Синельников, який відвідав Миколаїв у рамках програми “Вдома краще”, з таким твердженням від гостей з інших українських міст стикався і автор цього матеріалу.

Можливо, на думки про це наштовхують деякі факти з історії міста, 3 суднобудівні заводи, суднобудівний музей, географічне розташування на півдні України. Або ж ми зіткнулися з черговим прикладом ефекту Мандели (прим. феномен пам’яті, при якому у групи людей наявні спогади, що суперечать реальним подіям). Миколаїв стоїть на 2-х річках. Втім, поніжитися на морському пляжі вдасться. Найближчий морський пляж знаходиться за 40 хвилин від Миколаєва.

Ні, довгі широкі вулиці – не для перевезення корабельного лісу

Якось, гості Миколаєва, що вперше приїхали до міста, їхали в маршрутці по проспекту Центральному. Хвилин за 20, один із них звернувся до миколаївця із запитанням: “А маршрутка повертати кудись взагалі буде?”. Жартами-жартами, але всі миколаївці, а також деякі допитливі гості міста знають, що у Миколаєві досить широкі та довгі вулиці, проспекти. 

З часів шоу “Що? Де? Коли? серед туристів та городян популярною стала версія, що таке планування було створено для того, щоб зручно було перевозити щоглові дерева. Таку ж інформацію можна знайти і в “Історико-архітектурному нарисі” про Миколаївщину 1988 року. Цю інформацію спростував Юрій Любаров, повідомивши, що це – “старий міський жарт”, адже ліс везли Інгулом з півночі.

Більш правдивою виглядає версія, що така квартальна забудова продиктована містобудівними вимогами того часу.

Ні, Миколаїв – не найнебезпечніше місто України

Після серфінгу в мережі у пошуках інформації про Миколаїв, у читача може скластися думка, що Миколаїв досить небезпечне місто. У зв’язку з тим, що в місті періодично відбуваються резонансні злочини, а різні видання складають рейтинги з гучними заголовками, репутація у Миколаєва дуже сумнівна. Звичайно, це негативно позначається на потоці туристів у місті.

Поспішаємо запевнити, що, дотримуючись елементарних заходів безпеки, туристи можуть бути впевнені, що з ними нічого не станеться. Часи “гоп-стопу” у Миколаєві давно минули. А ось прогулюватись нічним містом, погодьтеся, дійсно варто тільки у центрі, оминаючи темні дворики, втім, як і в будь-якому іншому місті будь-якої країни на планеті.

Ні, кораблебудування у Миколаєві зупинилося не повністю

Миколаївці постійно зітхають, ностальгуючи про колишню славу міста кораблебудівників. Раніше у місті функціонували 3 потужні суднобудівні заводи, слава яких гриміла на весь світ. Фахівців готували у місцевому університеті. Проте згодом, будівництво згасло.

Вважається, що титул міста кораблебудівників у Миколаєві залишився лише символічно. Проте, це не зовсім так. Великі підприємства і справді закрилися, проте кораблебудування у Миколаєві не померло. 

Пасажирські прогулянкові судна (катамарани, які влітку обслуговують гостей та миколаївців на нижньому БАМі), малі судна на повітряній подушці, судна на електротязі власної розробки будують на підприємстві “Артель”, та й “Нібулон” у цьому не відстає. А фахівців у сфері кораблебудування так само готують у НУК ім. Адмірала Макарова. Можливо, саме вони стануть майбутнім великого кораблебудування у Миколаєві.

Так, Миколаїв та Миколаївщина можуть бути цікавими для туристів

Більшість миколаївців налаштовані дуже скептично, коли йдеться про розвиток туризму у Миколаєві та області. Основні їх аргументи – відсутність якісного покриття доріг, гори сміття, зграї безпритульних собак, що гуляють містом, та й, у принципі, відсутність так званих “туристичних магнітів”. “Миколаїв – брудне, сіре і нудне місто” – нерідко можна почути від миколаївця.

Частково з цими аргументами можна погодитись, однак, слід відзначити зусилля влади та різних ініціативних груп щодо покращення туристичного іміджу міста. З навалою безпритульних тварин борються, благоустроєм міста займаються, поступово реконструюють старі та створюють нові туристичні локації: оновлено *8ПРИЧАЛ – він став улюбленим місцем літніх вечірніх прогулянок городян та простором для міських заходів, реконструйовані сквери, стіни будинків прикрашені муралами, розроблені інноваційні смарт-маршрути Миколаєвом для туристів. Чи не вперше у своїй історії місто потрапляє до туристичних номінацій! Це далеко не всі позитивні зміни у цій сфері останнім часом. А скільки невимовно гарних локацій у Миколаївській області!

А питання чистоти міських вулиць та їхньої привабливості багато в чому залежить від нас із вами – миколаївців. Від кожного миколаївця залежить, чи донесе він свій стакан від кави або чаю до урни чи залишить під деревом. Від миколаївця-підприємця залежить як виглядатиме територія біля його магазину чи кафе, якою буде вивіска, і чи законною вона буде. Від миколаївця залежать чи цілими будуть зупинки, лавки, урни чи якийсь інший об’єкт, встановлений коштом міського бюджету або коштом ініціативних городян. Тільки від доброзичливості та порядності кожного з нас залежить, чи відвідуватимуть наше місто туристи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.