Субота, 25 Травня, 2024

Для покращення якості води необхідна модернізація системи очищення

Сьогодні, директор підприємства “Миколаївводоканал”, Борис Дуденко, виступив на апаратній нараді при міській раді. У своєму виступі він пояснював причини специфічного запаху і смаку водопровідної води в Миколаєві і повідомив, що ж саме необхідно зробити для усунення проблеми, пише mykolaiv-future.com.ua.

За словами Бориса Дуденко, городяни зіткнулися з цією проблемою внаслідок активного розмноження синьо-зелених водоростей у Дніпрі, а також застою води у внутрішньобудинкових мережах. Також він повідомив, що ця проблема виникає вже не вперше і вже протягом 10 років стає причиною масових скарг жителів міста до водоканалу. У своєму виступі директор зазначив, що якість води в Дніпрі погіршується із року в рік, а системного підходу до вирішення проблеми на державному рівні, чомусь, до сих пір немає. Стан справ може поліпшити заборона фосфатовмісних засобів побутової хімії, але законопроекти такого змісту, розроблені Асоціацією водоканалів, до Верховної Ради не потрапляють.

Начальник підприємства пояснив, що надмірне підвищення температури в Дніпрі призводить до того, що він стає сприятливим середовищем для розмноження водоростей. Така вода надходить до водопровідних мереж міста. А в зв’язку відтоком населення за місто на свята та вихідні, у внутрішньобудинкових мережах утворюються застої, що сприяє ще більшому розмноженню водоростей.

Наразі фахівці шукають способи залучити фінансові вливання, які будуть спрямовані на модернізацію та реконструкцію системи очищення, що дозволить більш ретельно фільтрувати воду, що надходить з головної водної артерії країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.