П’ятниця, 29 Березня, 2024

Святі місця регіону: Храм Святих Петра і Павла

Величний, великий, забутий, ніби «на паузі» він стоїть у селі Степове, що у Миколаївській області. Католицький … але не належить католикам більше; храм … проте служби у ньому давно не проходять; архітектурно привабливий … але зруйнований, і реставрація в ньому поки не планується. Всі ці твердження про католицький Костел Святих Петра і Павла. Далі на mykolaiv-future.

Минуле храму

Карлсруе – невелике поселення вихідців з Німеччини – раніше розташовувалося на місці нинішнього, більш знайомого всім нам Степового. Мігранти заснували поселення на початку 19 століття. Однією з найбільш важливих та однією з перших будівель у будь-якому селищі на той час був храм для богослужінь. Такий і був побудований з підручних матеріалів (вапняку і соломи) вже незабаром, однак також скоро і був зруйнований. Костел у тому вигляді, у якому він зберігся до наших часів, був побудований дещо пізніше. Будівля нового католицького храму в стилі готики була спроектована архітектором Корфом, зводити його почали вже у 1881, у 1885 будівництво було закінчено і храм був освячений.

Новозбудований костел вражав розмірами і величчю: у порівнянні з низькими будиночками навколо він і досі виглядає насправді величезним. У храмі споруджено 8,5-метровий вівтар, авторства архітектора Домбровського, із зображеннями Святих Петра і Павла на ньому.

Оздоблення храму збагачувалося щороку: костел обзавівся власним органом, для декорації стін фресками залучили іноземного художника, усередині з’явилися вісім статуй Святих на чолі з Дівою Марією.

Уперше храм сильно постраждав від рук комуністів в 1934 році: були знесені верхівка вежі та дзвіниці. Архітектура храму була відновлена ​​німецькими окупантами, щоправда ненадовго. При наступі, радянська армія завдала авіаудару по костелу (прим. до цих пір не ясно чи був він цілеспрямованим або випадковим). Надалі храм спіткала та ж доля, що і більшість інших храмів різних конфесій на території СРСР: у повоєнний час у будівлі складували зерно і, в цілому, використовували як склад. З тих пір храм жодного разу не використали за призначенням.

Сьогодення та майбутнє

На сьогоднішній день костел більш не належить католикам, хоч спочатку і був побудований для них. Будівля належить громаді православної церкви. Вона стоїть напівзруйнована, оскільки коштів на його відновлення у громади немає, а влада поки не проявила інтересу до Храму Святих Петра і Павла.

Будівля храму зрідка стає локацією для зйомок фільмів, відеороликів та фото-фоном. Кілька років тому на локації проводили зйомки стрічки «Рокада» (про події в зоні АТО), до храму за фото приїжджають туристи з різних куточків України. А священнослужителі розповідають, що деякий час тому інтерес до храму проявили вчені з Німеччини, і служителі храму неодноразово зверталися за допомогою до німців, проте результату ці дії не принесли.

Чи є у храму майбутнє – до цієї пори невідомо. Костел, який прослужив людям трохи більше 50 років, стоїть, поступово руйнуючись під впливом сил природи: вітру, дощу, рослинності, яка пробивається крізь щілини звідусіль.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.