П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Демілітаризація та перетворення на музей: голова Миколаївської ОДА розповів, яка доля чекає крейсер “Україна”

Миколаївщина в усі часи славилася своїми кораблебудівниками. Саме тут було спущено на воду легендарний фрегат “Святий Миколай”, броненосець “Князь Потьомкін”, авіаносці “Варяг” та “Адмірал Кузнєцов”, а також багато інших кораблів. Справжньою гордістю міста суднобудівників мало стати будівництво ракетного крейсера “Україна”, який вже більше 20 років стоїть на Миколаївському суднобудівному заводі з рівнем готовності 95%, повідомляє “mykolaiv-future.com.ua”. 

З того часу українська влада так і не знайшла можливості ані добудувати 5% робіт, ані продати ракетний крейсер, що поступово перетворюється на дорогий в утриманні металобрухт. З 1998 року було неодноразово озвучено ідеї про створення на борту “України” музею, продати Росії, демілітаризувати або навіть затопити. Проте жодна з цих ідей так і не була доведена до реалізації. Можливість демілітаризації ракетного крейсера після вступу на посаду озвучив і президент Володимир Зеленський під час свого візиту на завод імені 61 комунара. 

Днями голова Миколаївської ОДА Віталій Кім в коментарях в соціальній мережі повідомив про те, що питання стосовно крейсеру “Україна” нарешті зрушило з мертвої точки. Вже четвертий тиждень спеціалісти вивчають можливість демілітаризації судна саме для облаштування плавучого  музею у Миколаєві. Нині визначається місце розміщення, а також необхідні документи. Остаточне рішення з цього питання має ухвалити Кабінет Міністрів. 

Варто зауважити, поки влада затягує з прийняттям рішення, що робити з недобудованим крейсером, на його утримання Миколаївський суднобудівний завод без підписання договорів з Міністерством оборони витратив майже 60 млн грн. При цьому командування ВМС неодноразово заявляло, що Україні подібний крейсер взагалі не потрібен, адже він є великою мішенню. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.