Субота, 25 Травня, 2024

Адміралтейство врятують: “Укроборонпром” все-таки відремонтує головну будівлю Миколаївського суднобудівного заводу

Славна історія міста корабелів  розпочалася з будівництва центру військового суднобудування на березі Інгулу – миколаївської суднобудівної та судоремонтної верфі. Головна адміністративна будівля Суднобудівного заводу імені 61 комунара, більш відома як Адміралтейство, завжди була символом величного минулого Миколаєва, але нині вона перебуває у жахливому стані, так само, як і сам завод, повідомляє “mykolaiv-future.com”.

Миколаївське Адміралтейство знаходиться у аварійному стані

Старожили Миколаєва не можуть без сліз поглянути на будівлю Адміралтейства. Колись дуже важливий центр суднобудування розвалюється на очах. Навесні небайдужі городяни запустили у небо над ним дрон та продемонстрували реальний стан справ. Виявилося, що згори все набагато в гіршому стані, ніж можна було собі уявити: фасад розвалюється, а від даху не залишилося і сліду, де-не-де видніються невеликі клаптики заліза. Фактично, Адміралтейство протягом тривалого часу залишається під відкритим небом. Дах та фасад знаходяться у аварійному стані, про ступінь руйнування будівлі всередині нічого не відомо. Під дією опадів без даху, могло зруйнуватися і перекриття між поверхами. 

Варто зауважити, що головна адміністративна будівля Миколаївського суднобудівного заводу не така вже і стара, їй всього на всього 70 років. В результаті бомбардувань часів Другої Світової війни стару будівлю було зруйновано, а у 1951 році реконструйовано. У 1997 році Миколаївська обласна державна адміністрація визнала Адміралтейство пам’яткою архітектури місцевого значення. З того часу капітальний ремонт тут не проводився, а миколаївці почали побоюватись, що можуть втратити один із символів міста.

“Укроборонпром” пообіцяв відремонтувати миколаївське Адміралтейство

Вчора, 15 грудня, стало відомо, що миколаївське Адміралтейство все-таки відремонтують. У Державному концерні “Укроборонпром” повідомили, що вже профінансували перший етап ремонту будівлі заводоуправління, а також утримання багатостраждального ракетного крейсеру “Україна” на зимовий період. 

Зважаючи на те, що у головній адміністративній будівлі дося працює представництво замовника Міноборони, режимно-секретний відділ, підрозділ з автоматизації управління та інші ключові служби, в “Укроборонпромі” наголосили, що вже виконано підготовчі роботи для ремонту даху. В свою чергу, директор Суднобудівного заводу Валерій Калашніков висловив сподівання, що завдяки співпраці з державним концерном вдасться вдихнути нове життя у підприємство. 

Окрему увагу необхідно приділити утриманню ракетного крейсера “Україна”. Попри те, що на судні не проводиться жодних ремонтних чи будівельних робіт, його утримання на території заводу доволі витратна справа. Директор з суднобудування та морської техніки концерну Денис Кравченко наголосив на необхідності технічного обслуговування вузлів, адже вони підтримують пожежну безпеку на крейсері та запобігають загрозі екосистемі Інгулу та Південного Бугу. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.