Славна історія міста корабелів розпочалася з будівництва центру військового суднобудування на березі Інгулу – миколаївської суднобудівної та судоремонтної верфі. Головна адміністративна будівля Суднобудівного заводу імені 61 комунара, більш відома як Адміралтейство, завжди була символом величного минулого Миколаєва, але нині вона перебуває у жахливому стані, так само, як і сам завод, повідомляє “mykolaiv-future.com”.
Миколаївське Адміралтейство знаходиться у аварійному стані
Старожили Миколаєва не можуть без сліз поглянути на будівлю Адміралтейства. Колись дуже важливий центр суднобудування розвалюється на очах. Навесні небайдужі городяни запустили у небо над ним дрон та продемонстрували реальний стан справ. Виявилося, що згори все набагато в гіршому стані, ніж можна було собі уявити: фасад розвалюється, а від даху не залишилося і сліду, де-не-де видніються невеликі клаптики заліза. Фактично, Адміралтейство протягом тривалого часу залишається під відкритим небом. Дах та фасад знаходяться у аварійному стані, про ступінь руйнування будівлі всередині нічого не відомо. Під дією опадів без даху, могло зруйнуватися і перекриття між поверхами.
Варто зауважити, що головна адміністративна будівля Миколаївського суднобудівного заводу не така вже і стара, їй всього на всього 70 років. В результаті бомбардувань часів Другої Світової війни стару будівлю було зруйновано, а у 1951 році реконструйовано. У 1997 році Миколаївська обласна державна адміністрація визнала Адміралтейство пам’яткою архітектури місцевого значення. З того часу капітальний ремонт тут не проводився, а миколаївці почали побоюватись, що можуть втратити один із символів міста.
“Укроборонпром” пообіцяв відремонтувати миколаївське Адміралтейство
Вчора, 15 грудня, стало відомо, що миколаївське Адміралтейство все-таки відремонтують. У Державному концерні “Укроборонпром” повідомили, що вже профінансували перший етап ремонту будівлі заводоуправління, а також утримання багатостраждального ракетного крейсеру “Україна” на зимовий період.
Зважаючи на те, що у головній адміністративній будівлі дося працює представництво замовника Міноборони, режимно-секретний відділ, підрозділ з автоматизації управління та інші ключові служби, в “Укроборонпромі” наголосили, що вже виконано підготовчі роботи для ремонту даху. В свою чергу, директор Суднобудівного заводу Валерій Калашніков висловив сподівання, що завдяки співпраці з державним концерном вдасться вдихнути нове життя у підприємство.
Окрему увагу необхідно приділити утриманню ракетного крейсера “Україна”. Попри те, що на судні не проводиться жодних ремонтних чи будівельних робіт, його утримання на території заводу доволі витратна справа. Директор з суднобудування та морської техніки концерну Денис Кравченко наголосив на необхідності технічного обслуговування вузлів, адже вони підтримують пожежну безпеку на крейсері та запобігають загрозі екосистемі Інгулу та Південного Бугу.