П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як не помилитися при виборі ресторану в Миколаєві?

Ви живете в місті, де багато різних кафе та ресторанів? Тоді ви точно стикалися з проблемою вибору закладу, коли доводиться довго вирішувати, який з них вибрати, щоб не зіпсувати собі (сім’ї, діловому партнеру) настрій. Ми вирішили вам допомогти та розповісти, як “вирахувати” хороший ресторан за непрямими ознаками, ще до замовлення страв, пише mykolaiv-future.com.ua.

Читайте меню між рядків

Безумовно, ідеальний варіант — перевірена часом, надійна “харчевня”, яку ви відвідуєте роками, але бувають ситуації, коли доводиться вступати на територію “терра інкогніта”, йти в ресторан, про який ви нічого не знаєте. Пара-трійка невиразних відгуків про заклад в інтернеті в цьому випадку не береться до уваги.

Як бути в такій ситуації, тим більше, що практика показує, — чистота, приємний декор і усміхнений персонал — це ще не показник якості їжі. А ось меню так. І вміння читати цю “книгу” між рядків може багато розповісти про місце, куди вас занесла доля.

Так, на що звернути увагу в першу чергу?

Перше, що повинно вас насторожити — меню, що схоже кулінарну книгу “Всі страви світу”, де немає ніякої системи й все перемішано. Вочевидь, що у такого закладу немає концепції, стратегії розвитку. Тут готують для всіх, а значить ні для кого, тому можна сміливо вставати та йти звідти.

Запам’ятайте! Класний ресторан (кафе) завжди позиціює себе як прихильника будь-якого напрямку в кулінарії, наприклад, середземноморська, східна або будь-яка інша кухня.

Друга ознака відвертої халтури — гучні назви страв у меню та завищені ціни під заголовком — “страви від шефа”.

Якщо тут поважають клієнтів і дорожать своєю репутацією, то “страви від шефа” будуть відрізнятися не ціною та складними назвами, а стануть логічним доповненням основної ідеї меню.

Третій вірний знак, що ви не туди потрапили, це коли після кожного обраної страви, ви чуєте: “Цього в нас немає!”. Виходить, що вся ця краса тільки на папері, а насправді кухня тут скромна, якщо не сказати більше. Меню ж зроблено з розрахунку на те, що клієнт трохи повередує та й погодиться на те, що є.

Що ще має бути в меню пристойного кафе чи ресторану? Повноцінна винна карта та список напоїв, розділ для дітей і вегетаріанців, можливість альтернативної заміни страв, “граммівка” та список інгредієнтів.

При цьому не меню єдиним відрізняється хороший ресторан від поганого, є й інші ознаки рівня якісного обслуговування.

Порожні зали та забігайлівки для туристів

Ви приходите в шикарний з вигляду заклад, але там, попри час пік, крім вас і офіціантів, нікого немає. 

Про що це говорить? Вірно, з якоїсь причини цей ресторан не користується у клієнтів популярністю. І найрозумнішим в цій ситуації буде не випробовувати долі, а пошукати багатолюдніше місце.

З іншого боку, уникайте точок громадського харчування, розташованих поблизу популярних туристичних об’єктів. Народу так, звичайно, повно, але в таких місцях не думають про якість страв, там все поставлено на потік.

Бійтеся плюшу та позолоти

І знову про інтер’єр. Нехай це і не визначальний фактор,  все ж має значення, як виглядає заклад зсередини. Якщо в ресторані (кафе) присутній певний стиль, це говорить про рівень культури його власників, а значить шансів, що вас тут смачно нагодують, додалося. Якщо ж перед вами щось помпезне, з канделябрами, оксамитовими шторами та позолотою, будьте обережні, пам’ятайте, що на якість їжі весь цей антураж не впливає, а от ціни точно будуть захмарними.

Як виглядає середньостатистичний офіціант?

Обслуговуючий персонал у ресторані — це готова інформація для роздумів і прийняття рішення — піти чи все ж затриматися в цьому місці. На що слід орієнтуватися? 

Перше — вік офіціантів, вони не повинні бути занадто старими та занадто молодими. Друге — їх одяг не повинен бути надто манірним або, навпаки, домашнім.

Кращий варіант у вашому випадку — чоловіки чи жінки середнього віку, в чистому однотипному одязі, у закритому взутті та обов’язково у фартухах.

До речі, навіть якщо цей заклад сімейного типу та всі, хто там працює — родичі, чисті фартухи обов’язкові.

Ідеальний кухар — чоловік

Ризикуємо бути звинуваченими в сексизмі, але кращий кухар — це все ж чоловік. І якщо в сімейному кафе ще припустимо, щоб кухнею керувала жінка, то в солідному ресторані кухар —  виключно чоловік.

Нехай це виглядає як упередження, але жінка біля плити думає про що завгодно, але тільки не про якість страв.

Чоловік же під час роботи не думає, як правило, ні про що, крім самої роботи, тому в суп завжди потрапить потрібна кількість солі, а м’ясо прожариться до потрібної кондиції.

Розмір має значення

Якщо ми говоримо про площу ресторану, то так. Заклад розміром зі стадіон — це колосальні гроші на утримання, оплату комунальних послуг і зарплату для вельми численного персоналу. Виглядають такі “фабрики їжі”, з довгими рядами столів, зазвичай не презентабельно й бажання затриматися там не викликають. На які розміри закладу орієнтуватися?

При виборі ресторану орієнтуйтесь на те, що оптимальна площа — це один-два зали, в кожному з яких поміщається 10-15 столів.

Підсумок

Отже, щоб добре повечеряти (пообідати) та приємно провести час, потрібно вибрати заклад з помірною кількістю відвідувачів, в якому буде не більше 15 столів в залі. Бажано, щоб меню було не дуже великим, орієнтованим на будь-яку кухню та написаним від руки. Стільниці повинні бути простими, скатертини з натурального матеріалу. Замість гучної музики, може щось бренькати, але так, щоб не перекривати голоси гостей.

Далі, кухня повинна бути відкритою, і там має працювати кухар-чоловік, а їжу повинні розносити акуратно одягнені офіціанти середніх років. Ціни мають бути реальними, а продукти місцевими.

Так і рівно о 17.00 такий заклад обов’язково закривається на перерву. Такий порядок, якщо хочете, традиція, в кращих ресторанах світу  — робота роботою, а кухар теж людина, яка потребує їжі та відпочинку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.