Неділя, 28 Квітня, 2024

Зупинки-укриття у Миколаєві: бетонні споруди для захисту життя

Миколаїв довгий час залишався прифронтовою зоною, де ледве не щодня лунали звуки обстрілів. Аби зробити перебування на вулиці під час повітряної тривоги безпечнішим, влада прийняла рішення про встановлення «зупинок-укриттів». Детальніше – далі на mykolaiv-future.com.ua.

Бетонна споруда «на мільйон»

9 жовтня минулого року виконавчий комітет Миколаївської міської ради затвердив створення списку вулиць, які отримають спеціальні споруджувальні павільйони – «Тимчасові укриття». Усього затверджено 34 «будівлі», які будуть облаштовані поблизу зупинок громадського транспорту.

Фактично, «укриття» – це бетонна споруда, яка може вмістити у собі до 20 осіб. Також в середині є інтернет-зв’язок, лавки для сидіння, зв’язок з міським кол-центром 15-88. Укриття обладнані спеціальними моніторами, за якими можна спостерігати за прибуттям громадських автобусів та тролейбусів. Також вмонтована і спеціальна система «Безпечне місто».

А от фінансову складову порахувати дуже просто. Кожна зупинка вагою у 71 тонну і складену з шести збірних модулів вартує 1 мільйон 95 тисяч гривень. Опікується павільйонами КП «Миколаївелектротранс», адже укриття знаходяться поблизу зупинок – а вони перебуваються на балансі підприємства.

Але чи не запізно їх почали встановлювати?

Більша частина обстрілів Миколаєва відбувалась у період з березень по серпень – саме коли армія РФ перебувала на Правому березі Дніпра. Тоді місто знаходилось під ворожими обстрілами не тільки с систем «С-300», але й під артилерією та систем РСЗВ. Частина ударів прийшлась саме на відкриті ділянки вулиць, де були травмовані та загиблі містяни.

Але з поступовим відсуненням фронту за берег Дніпра та з території Миколаївщини, трохи заспокоїлось і життя у місті. Втім, за дивними обставинами, саме у цей час приймається рішення про встановлення зупинок-укриттів. За словами керівника «Миколаївелектротранс» Юрія Сметани у коментарі Суспільному, вони не витримають прямого влучання.

«Бетонні укриття мають змогу захистити від касетних снарядів та уламків боєприпасів. Але пряме влучання конструкція не витримає».

Наразі ж містянами все більше висловлюється невдоволення цим рішенням міської влади. Деякі вважають, що «зупинки-укриття» вже не несуть в собі ніякої цінності та допомоги – їх почали встановлювати вже після масивних обстрілів та зі зсуненням лінії фронту подалі від міста. Враховуючи, що системи РСЗВ та артилерія окупантів не зможе дістати до Миколаєва, їх доцільність наразі незрозуміла.

З іншого боку, частина укриттів знаходяться далеко від самих зупинок громадського транспорту. Тому жителі Миколаєва не вбачають за необхідність ховатись у бетонних спорудах. Саме через те, що Миколаїв перестав бути прифронтовим містом, станом на 25 січня процес виготовлення укриттів призупинено. А враховуючи ситуацію на фронті, є вірогідність того, що вже з весни «укриття» будуть розбиратись для облаштування інших стаціонарних бомбосховищ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.