П’ятниця, 19 Квітня, 2024

В чому різниця між кредитом і кредитною карткою?

Кредит і кредитна картка – це два різні фінансові інструменти з відмінними умовами використання та способами функціонування.

Позика – це фінансові ресурси та матеріальні активи, що надаються кредитором позичальнику на певний період за певною відсотковою ставкою. Зазвичай це робиться для конкретних потреб на певний термін, який становить 1-5 років. Угода завжди визначає точну суму, і відсотки починають нараховуватися з першого дня після отримання коштів.

При зверненні до банку, слід мати на увазі, його представники можуть зацікавитися, на що саме вам потрібні кошти. Залежно від вашої відповіді, вам буде запропоновано конкретний кредитний продукт.

Наприклад, якщо ви плануєте придбати житло, рекомендується скористатися іпотечним кредитуванням у “Банк Кредит Дніпро”. У випадку з покупкою телефону, телевізора чи холодильника, можна оформити цільовий споживчий кредит.


В чому переваги і недоліки асигнування?

Плюси позики:

 • Можливо оформити на значну суму, до кількох мільйонів гривень, та на тривалий період;
 • Існує можливість отримати товари або послуги за необхідності, сплативши за них пізніше;
 • Для отримання невеликих кредитів не потрібно багато документів.

Мінуси:

 • Якщо ви вирішите здійснити позикові операції на тривалий період, існує ризик, заплатити банківській установі значно більше, ніж отримали у позику через високі процентні ставки.
 • Часто банки вимагають наявності застави або поручителя, і це може бути важким завданням.
 • При отриманні цільового кредиту, гроші можна використовувати тільки для придбання конкретного товару або послуги.

Якщо мова йде про кредитну картку, то вона є більш гнучким варіантом. За допомогою неї можна витрачати гроші на власний розсуд. Проте варто зазначити, що кредитна картка з кредитним лімітом має свої обмеження щодо кількості та суми покупок.

Також важливо зауважити, що використання картки є доречним при оплаті покупок, чи то в інтернеті, чи в магазині через платіжний термінал. Проте, якщо вам потрібні готівкові кошти, картка може не бути найкращим варіантом. Зняття готівки як правило є дорогим заходом, оскільки може бути стягнута комісія у розмірі 4% від суми.

Які переваги та недоліки пов’язані з використанням кредитної картки?

Ось переваги використання кредитних карток:

 • Можливість отримати позику без додаткових витрат.
 • Після отримання кредитної картки ви можете звертатися до коштів банку стільки разів, скільки потрібно.
 • Процес отримання є досить простим, зазвичай вам потрібен лише ваш паспорт та ідентифікаційний номер.

Недоліки включають:

 • Обмежений кредитний ліміт, який зазвичай не перевищує 100 тисяч гривень (за винятком привілейованих карток для VIP-клієнтів).
 • Обмежений термін безкоштовного використання коштів за кредитною карткою.

В цілому, обидва ці фінансові інструменти мають свої плюси та мінуси, вибір між ними залежить від індивідуальних фінансових потреб та обставин. У будь-якому, випадку важливо ретельно розглядати умови перед користуванням.Копіювати текстСкопіювати HTMLВиконавВідмовитися

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.