Субота, 12 Жовтня, 2024

Проблема постачання питної води в Миколаєві: шляхи вирішення 

Жителі Миколаєва страждають через відсутність питної води в місті. Це продовжується протягом майже чотирьох місяців. Всіх цікавить чи можливе наразі вирішення даної проблеми і коли люди матимуть змогу повернутись до комфортного життя. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Причина відсутності водопостачання 

12 квітня російськими окупантами було пошкоджено водопровід, довжина якого більш ніж 70 кілометрів. В результаті наслідків ракетного обстрілу, стало неможливим функціонування двох мереж, що забезпечували водою практично весь Миколаїв. 

Близько місяця в місті взагалі було відсутнє водопостачання, не кажучи вже про питну воду. Миколаєвці не мали змоги задовольнити елементарні потреби: прийняти душ, приготувати їжу тощо. 

Налагодження трубопроводу, який переганяв воду з річки Дніпро було неможливим. Тому спробували постачати воду з Південного Бугу, але через надмірну кількість солей вона не може використовуватись в якості питної. На смак ця вода схожа на морську, але є придатною в якості технічної. Тобто люди зможуть помити посуд, випрати речі тощо. 

Проблема ж відсутності питної води залишається актуальною.

Миколаїв буде пити 

Сьогодні питна вода не постачається централізовано, тому задіяно всі можливі варіанти вирішення цієї проблеми. 

За словами голови обласної військової адміністрації Віталія Кіма, Кабінет міністрів виділив 56 мільйонів гривень за програмою «Питна вода». Частину з цих коштів вже витрачено для забезпечення функціонування свердловин з питною водою, проте її недостатньо для заповнення водогону. Воду доводиться розвозити споживачам вантажівками. 

Також активно долучаються волонтери з Миколаєва та інших міст України, зокрема сусідньої Одеси. 

Там облаштовані точки збору питної води, яка потім доставляється в Миколаїв.

Мешканцям міста це суттєво полегшило існування, проте вони вже ще чекають на її безперебійне центральне постачання.

Найкоротшим шляхом до його відновлення є деокупація Херсону, де фізично розташована точка водозабору. Саме звідти вода потрапляла до квартир миколаївців. Однак, часу на очікування немає, тому вже розпочались пошуки нового місця водозабору. 

Спеціалісти французької компанії працюють над розробкою техніко-економічного обгрунтування вибору такого місця. А міжнародна фінансова інституція, після перемовин з Європейським Інвестиційним Банком, погодилась оплатити роботу французьких фахівців. 

Директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко розповів про два можливих варіанти вирішення проблеми водопостачання. 

Перший – обрати місце з питною водою в Південному Бузі та побудувати там водозабірну станцію, від якої прокласти трубопровід безпосередньо до міста.

Другий – закачувати воду з Дніпро-Бузького лиману, поставивши промислові установки зворотного осмосу для очищення води. Але вони є досить енергозатратними. 

Вже після отримання технічно-економічного розрахунку, можна буде зрозуміти, який з варіантів є кращим. 

Планують отримати цю інформацію до кінця грудня 2022 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.