У різні часи популярністю користувались різні професії. Колись престижно було носити військовий мундир. Згодом його змінив халат інженера. До речі, серед науковців був чи не найбільший вибір популярних професій. Дев’яності роки минулого століття висунули вперед професії юриста і економіста. Навіть в деяких вишах почали відкриватись ці відділення. Більше на mykolaiv-future.com.ua.
Випускників юридичних й економічних факультетів стало так багато, що відбулось перевантаження ринку.
У двадцять першому сторіччі пальму першості серед професій тримає ІТ-сфера. У Миколаєві комп’ютерщики також не залишаються без роботи.
Тож чому в нашому місті варто працювати в ІТ-сфері?
Великий вибір напрямків роботи
Однією з причин, чому варто обрати працевлаштування в ІТ-сфері, є велика кількість напрямків роботи. Ця галузь постійно розвивається. Тож потребує фахівців у різних напрямках. Лише Миколаїв потребує веб-дизайнерів, програмістів, розробників різноманітних застосунків і графічних дизайнерів.
Причому список затребуваних професій в ІТ-сфері постійно зростає. Адже розвиток комп’ютерних технологій розширює свої обрії.
Тож, якщо ви вирішили навчатись на ІТ-шника, то у вас великий вибір професій. Для порівняння, якщо юрист або економіст працюють лише в своїй царині, то ІТ-шник може бути, як математиком, так і художником. Тобто роботу в ІТ-сфер може знайти як технар, так і митець.
Крім того, ІТ-сфера дає змогу поєднати кілька професій. Наприклад графічний дизайн знадобиться дизайнеру інтер’єрів, архітектору і конструктору. Програмування стане у нагоді математикам і фізикам. Комп’ютерна графіка буде корисною видавцям, ілюстраторам і художникам. Таке поєднання професій є привабливим не лише для абітурієнтів, а й для миколаївців, які вже мають першу вищу освіту.
Фінансове забезпечення
Другим і не менш важливим фактором є фінансове забезпечення. Якщо ви вирішили здобути ІТ-освіту і вкласти в це кошти, то будьте впевнені, що вони повернуться.Цьому сприятимуть майбутні заробітки. І не лише за кордоном.
Якщо ви знайшли роботу в Миколаєві, то теж не будете скаржитись на заробіток. Звичайно,що він буде різнитись. Найбільш високооплачуваним напрямком залишається звичайно залишається програмування і розробка різноманітних застосунків.
Проте, у час цифрових технологій без замовлень не залишаються фахівці з комп’ютерної графіки. Їм замовляють багато чого залежно від спеціалізації. Можна отримати замовлення на розробку логотипу. Це можна назвати найшвидшим способом заробітку.
А можуть принести на реставрацію й оцифровку старовинні фото. Популярним залишається цифровий відеомонтаж.
А якщо ви засвоїли мультиплікацію, будете бажаним працівником. Замовлення на виготовлення мультиплікаційних роликів чи 3D-презентацій надходитимуть завжди. Знову ж таки заробити на них можна вельми пристойно.
В будь-якому випадку ІТ-спеціаліст без заробітку не залишиться. Навіть, якщо вкладатиме в свою освіту й розвиток все своє життя, комп’ютерна галузь принесе прибуток.
У Миколаєві популярні графічні дизайнери і програмісти. В місті достатня кількість інтернет-видань, які потребують оформлення своїх сайтів. Звертаються по допомогу до ІТ-шників місцеві підприємства, які відкривають власні онлайн-магазини. Тож клієнти будуть завжди.
Наукова діяльність
Ми, сідаючи за комп’ютер щоб пограти в гру чи написати реферат, навіть не замислюємось, скільки праці науковців стоїть за кожним алгоритмом. Проте, науковці-комп’ютерники працюють не лише над розробкою ігор або застосунків.
Над кожною операційною системою, якою ми звикли користуватись довелось попрацювати. Інколи на це у вчених пішли роки.
У технічних вишах, навчаючи комп’ютерної науки, основний акцент роблять на спеціалізації ВНЗ. У Миколаєві першопроходцями в ІТ-сфері стали саме корабели. Вони застосували комп’ютеризацію майже у всіх напрямках суднобудування.
Викладачами інституту комп’ютерних наук та управління проєктами написано і захищено чимало наукових робіт в царині комп’ютеризації. Першим, хто захистив дисертацію в ІТ-сфері серед миколаївських науковців був викладач Національного університету кораблебудування Костянтин Кошкін. Він багато років очолював спочатку профільну кафедру, а потім й даний інститут.
Його студенти також активно просуваки компютерні науки в нашому місті.
Звичайно, що більш молоде покоління ІТ-шників – науковців віддає перевагу розробці програмного забезпечення. Завдяки їх зусиллям світ далеко відійшов від бейсіку.
Вивчаючи і створюючи нові алгоритми, науковці активно працюють на створенням нової реальності – віртуальної. Їхні розробки давно вже зробили цей цифровий світ частиною нашого життя.
Можливість працевлаштування за кордоном
Ще під час навчання в школі, учні випускних класів починають замислюватись над тим, яку професію обрати, куди піти навчатись далі. На родинних нарадах батьки і випускники враховують всі нюанси: вартість навчання, можливість вступити до вишу, престижність обраної професії.
Не останню роль відіграє питання працевлаштування після завершення навчання. Миколаївці пам’ятають часи, коли в області ринок праці був перенасичений юристами й бухгалтерами. Батьки оплачували дороговартісне навчання, а студент, після завершення навчання, не міг влаштуватись на роботу.
Викладачі комп’ютерних наук запевняють, що в ІТ-сфері такого не буде. Ринок і наукові установи стали потребувати все більше й більше нових фахівців ІТ-галузі. І як зазначалось, у попередніх пунктах, напрямків, де можна працювати, багато.
Чи вдало ІТ-шник працевлаштується залежить від нього самого. Найкращих студентів запрошують на роботу ще під час навчання. Причому це не завжди в рідному місті. Чимало студентів працевлаштовуються за кордоном. Часто це стається тоді, коли студент потрапляє в ІТ-компанію завдяки навчальним програмам або виграним грантам.
Можна сказати, що в ІТ-шники варто йти, адже без роботи ви не залишитесь.
Віддалена робота
Ще один великий плюс, чому варто йти працювати в ІТ-сферу – це можливість працювати віддалено.
Наявність можливості працювати вддалено миколаївці оцінили ще в 2020 році. Оголошений на три місця через коронавірус локдаун залишив без роботи багатьох миколаївців. Зачинялись офіси, адже сплачувати оренду було важко через відсутність заробітку. Тоді довелось звільнити чимало офісних працівників. Але ІТ-шники змогли без перешкод працювати вдома. І залишились працювати у власних помешканнях замість офісу, навіть після завершення локдауну.
Другий випадок – початок активної фази війни. Чимало миколаївців змушені були залишити свої домівки виїхати в інш ірегони України і навіть за кордон. Знов таки працівники ІТ-сфери не полишили своєї роботи. Головне мати ноутбук і доступний інтернет.
Той факт, що для роботи комп’ютерщика потрібен лише комп’ютер та інтернет, робить цю професію вельми привабливою. Особливо, коли персональні комп’ютери стали такими мобільними, що вміщуються в невелику сумку. До речі, працювати можна навіть з такого гаджета, як мобільний телефон.
Саме можливість працювати на престижну компанію, розташовану в будь-якій точці світу робить роботу ІТ-шника такою привабливою.