Субота, 27 Квітня, 2024

Згасаюча краса пам’ятника архітектури у центрі Миколаєва. Будинок Вімута

Як часто Ви підіймаєте свій погляд угору, прогулюючись історичним центром міста? Такий інтерес, звісно, ​​більше властивий туристам, ніж корінним містянам. Дуже багато кожен з нас випускає з уваги у щоденній метушні, не звертаючи уваги на збережені будівлі та деталі, що несуть у собі частинку історії міста. Багато чого втрачено з часом, багато в аварійному стані, ще більше прекрасних історичних будівель прямо в центрі міста понівечені пластиковими конструкціями та іншими “переробками” господарів квартир. Але є і практично недоторкані сучасністю фасади. До таких можна віднести і готель-пансіон Вімута. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

Як виглядає будинок Вімута?

Ви точно знаєте цю триповерхову будівлю, прикрашену ліпленням з ангелами, левами, собаками, символами «BW», з гарними кованими воротами, що ведуть до внутрішнього двору, пілястрами, що трохи видаються вперед, двома балконами з балюстрадами та іншими декоративними елементами.

Описувати зовнішній вигляд будівлі можна довго: деталей, на яких можна затримати погляд, дуже багато. На першому поверсі цього будинку донедавна розташовувався «Вітамін-бар» – знайомий багатьом миколаївцям заклад. І хоч «Вітамін-бар» розташовувався в цьому будинку близько 40 років, сам будинок має більш тривалу історію. Він був збудований у дореволюційні часи і, як стверджують деякі джерела, є єдиною дореволюційною спорудою на сучасній Соборній.

Історія будинку Вімута

Будинок був збудований для польського бізнесмена та доктора Броніслава Вімута (про що і говорять ініціали «BW» на фасаді), який проживав у Миколаєві у XIX-ХХ столітті. Вімут був різнобічною особистістю: він входив до складу міської комісії охорони здоров’я (був лікарем за освітою), вів активну підприємницьку діяльність (власник магазину аптекарських та косметичних товарів), очолив товариство людинолюбства при католицькому костелі. Прибутковий будинок, відкритий у 1907 році, в народі – «пансіон Вімута», за задумом мав здаватися в оренду для молодих сімей. Перший поверх, як і в сучасний час, був відданий під комерційну діяльність. За часів Вімута там розташовувалися магазини, кафе та «Варшавська кондитерська». Раніше на фасаді можна було роздивитися вигравіруваний напис прізвища власника – «B.WIEMUTH». Нині його на фасаді немає.

Новий власник у будівлі з’явився вже 1911 році. Ним став купець Шардт. Після цього, за допомогою готельєра Барбе, який володів у Миколаєві найкращим готелем, у будинку зробили ремонт, провели електрику, облаштували ванні кімнати, найняли обслуговуючий персонал і знову відкрили готель.

За часів Радянського Союзу у будинку розміщували заводських робітників.

У період Другої Світової будинок Вімута сильно постраждав від пожежі, що спалахнула в ньому: площа пожежі була великою, первісні інтер’єри – втрачені. Роботи з реставрації будівлі проводились у 70-х роках ХХ століття. Наразі ця будівля зарахована до пам’яток архітектури місцевого значення, проте знаходиться в аварійному стані.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.