Субота, 27 Липня, 2024

У миколаївській філармонії розпочинали свою творчу кар’єру Крутий, Долина, Сєров, а сьогодні для розвитку талантів немає

Філармонія в Миколаєві з’явилася у 1937 році, у самому центрі міста, а розпочала свою діяльність вже у 1938 році. 1984 року стару будівлю знесли, а на її місці збудували житловий будинок, який ми можемо побачити й сьогодні. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

Сьогодення філармонії та варіанти її відновлення

Миколаївцям обіцяли звести будівлю філармонії значно більшою, сучаснішою. Говорили, що старий будинок застарів, у ньому мало місця, але забули згадати, що в цьому приміщенні була унікальна акустика. Обіцянки повторювалися з року в рік. Змінювалися обласні керівники, знаходилися важливіші об’єкти, проблема залишалася невирішеною.

Державна обласна адміністрація продовжувала обіцяти: розмістити філармонію у кінотеатрі «Іскра», який уже тривалий час не працював за своїм профілем. У даному приміщенні планувалося відкрити концертний зал на 200 місць та зробити прибудову до нього із залою на 400 місць. Кошторис становив близько 40 млн. гривень.

Далі йшлося про відкриття центру культури, музики в Будинку офіцерів флоту, проте знову обіцянки не втілилися в реальність.

Які знаменитості зростали та виступали у старій філармонії 

Миколаївська філармонія прославилася тим, що в ній починали відточувати свою майстерність, працювали молоді, тоді ще не відомі, а сьогодні мега популярні Олександр Сєров, Лариса Долина, Ігор Крутий.

На сцені старої філармонії, що знаходилася на Соборній (колишній Радянській), виступали колись молоді, красиві, талановиті: Валентина Толкунова, Євген Петросян, Лев Лещенко, Геннадій Хазанов та багато інших.

Концерти, звичайно, проводилися, але філармонії доводилося орендувати зали, а ось із репетиціями було набагато складніше. Якби філармонія мала приміщення, яке підходило для розвитку талантів, які ми маємо, то знаменитих композиторів та співаків у нас було б набагато більше. Зараз підростає нове покоління талановитих дітей, які добре проявили себе і в музиці, і в танцях. Де їм розвиватись, удосконалюватись? Чи вони теж поїдуть, щоби стати знаменитими, але десь в іншому куточку країни?

Також був озвучений варіант придбання споруди Будинку культури Будівельників, щоб у його стінах відтворити музичну велич, що колись панувала. Про це у квітні поточного року розповідав радник голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма з питань культури, відомий серед миколаївців та одеситів музикант, викладач Володимир Алексєєв. Він також повідомляв, що мер Олександр Сенкевич, його заступник Юрій Гранатуров та начальник управління з питань культури ММР Юрій Любаров підтримують ініціативу створення філармонії.

Вже кілька поколінь випало з середовища, де можна було проявити себе та радувати рідне місто Миколаїв своїми талантами та успіхами у культурному житті міста, країни та світу.

Миколаївці, як і раніше, чекають і сподіваються побачити філармонію в обіцяній новій будівлі. А ще ми сподіваємось, що наші нащадки з гордістю називатимуть нові імена славетних земляків – знаменитих співаків, композиторів, музикантів, вирощених миколаївською філармонією.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.