Субота, 20 Квітня, 2024

Тут у Миколаєві живе дитинство: до 40-річчя дитячого містечка “Казка”

Це куточок у Миколаєві знає кожен мешканець. Тут полюбляють гуляти діти, а дорослі згадують щасливі роки свого дитинства. Йдеться про дитяче містечко “Казка”. Воно радує миколаївців вже сорок років і досі є унікальним місцем в Україні. Детальніше на mykolaiv-future.

Ідея створити “Казку”

У вісімдесятих роках минулого століття парки атракціонів в Радянському Союзі були диковинкою. Їх можна було побачити хіба що в столичних містах. В обласних центрах, таких як Миколаїв, дітям годі було й мріяти про парки розваг. 

Але влада вирішила подарувати миколаївським дітям власне містечко. Спочатку хотіли розташувати його у парку “Ліски”. Там є так зване Солоне озеро. Його береги й повинні були стати майданчиком для “Казки”. Проте, інший варіант запропонувала дружина архітектора Вадима Попова і також архітекторка Ольга Попова.

На її думку подібний парк повинен бути в центр міста, щоб до нього було легко дістатись з будь-якого куточка Миколаєва.якраз підходяще ділянка була. На вулиці Декабристів став непотрібний старий ринок. Тож замість нього і вирішили збудувати дитяче містечко. В нагоді стали й старі підвали для льоду. В них запроектували зали для гральних автоматів.  

Оздоблення і відкриття дитячого містечка

Архітектори Вадим і Ольга Попови разом з миколаївськими художниками вирішили зробити не традиційний парк атракціонів, а справжнє дитяче містечко. Щоб діти, приходячи сюди, відчували себе у справжній казці. 

Тож запланували фортеці, театр, казковий порт і навіть планетарій. 

Фортець вирішили збудувати дві: так зван кам’яну й дерев’яну. До речі, перед тим, як створити дерев’яну фортецю, архітектори їздили дивитись на дерев’яні споруду острова Кіжі. Ця фортеця згодом стане улюбленим місцем для дитячих ігор. 

Кам’яна фортеця – це лицарський замок з гарматами й лицарями, на даху якого тривалий час мешкав Карлсон. 

Але найчастіше діти полюбляють грати на паровозику. Старенький паровозик передали Миколаєву. Спочатку його хотіли встановити коло вокзалу. Проте Ольга Попова умовила віддати паровозик “Казці”. 

Цікавий факт. Багато героїв у дитячому містечку з’явилися завдяки 5-річному сину Попових. Маленький Саша, якого батьки брали на будівництво, часто питав, а де той чи інший персонаж. Так вони й з’явились. 

В центрі композиції містечка став корабель “Буян”. Прообразом вітрильника став перший корабель, побудований на Миколаївській верфі “Святий Миколай”. Зазначимо, що спочатку проти цього виступила погоджувальна комісія. пропонували встановити в центрі містечка космічний корабель. Проте, Попов переміг. 

19 травня 1982 року дитяче містечко “Казка” урочисто відкрили. На урочистості з’їхалось чимало гостей. 

Ремонти і реставрації “Казки”

Тривалий час “Казка” радувала дітей. Проте, час робить свою справу. Першими здалася дерев’яна фортеця. Від дощів і вітру дерево почало руйнуватись. Потребували ремонту корабель і кам’яна фортеця. Зачинялись атракціони. Поступово зникала уникальна мозаїка в амфітеатрі. 

Ремонт вирішили зробити до 25 річчя містечка. Деякі об’єкти змінили кардинально. 

Повністю знесли дерев’яну фортецю. Майстри з Закарпаття зробили нову.

Пофарбували корабель і змінили його назву. Він став називатися “Щастя”. А от мозаїку не зберегли. Її замінили фресками.

Але на цьому реконструкція не завершилась. Змінилось керівництво “Казки”. Новий директор Юрій Любаров продовжував ремонт. Тепер черга дійшла до улюбленого паровозика. Його відремонтували фахівці тепловозоремонтного заводу. До речі, в ньому знайшли капсулу часу. Коли ремонт завершили, в топку поклали нове послання майбутньому поколінню. 

Реконструкція продовжилась коли керівництво змінилось. Відремонтували автотрек, корабель, якому повернули стару назву. З’явились нові атракціони, які полюбили діти.

От лише, ювілей “Казки” через військові дії відзначили неможливо. Але все гарне лише попереду. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.