Вівторок, 28 Травня, 2024

Як проблема Миколаєва стала його перевагою

Довгий час основною, чи не головною проблемою благоустрою міста була зовнішня реклама і велика кількість МАФів, тому й самі миколаївці називали місто «будкоградом». Про це неодноразово писали місцеві ЗМІ, і обговорювали громадяни. Велика кількість рекламних конструкцій і будок зіпсувала зовнішній вигляд міста, мозолила очі миколаївців і створювала безліч проблем. Все змінилося, коли війна прийшла в Україну, адже одна з головних проблем Миколаєва стала його перевагою. Детальніше читайте на mykolaiv-future.

Боротьба з рекламою

Проблема рекламних конструкцій і МАФів у місті не нова. Протягом багатьох років міська влада отримувала скарги від небайдужих миколаївців на незаконно розміщені в місті білборди і будки, які не тільки псують зовнішній вигляд Миколаєва, але і іноді створюють ряд проблем: блокують вид водіям і пішоходам, блокують прохід пішохідною частиною, створюють небезпеку для громадян через незадовільний стан. Часто після сильних вітрів численні рекламні щити по всьому місту гнулися і падали на землю.

Фото: Преступности.Нет

Однак не можна сказати, що міська влада зовсім не боролася з хаотичною рекламою в Миколаєві. Періодично влада повідомляла про демонтаж білбордів, демонтаж МАФів, які, втім, знову виростали буквально на наступний день, як гриби після дощу.

Особливо активно взялися за демонтаж незаконних і небезпечних білбордів та МАФів у 2021 році: кілька вулиць очистили від білбордів, тимчасові споруди і будки в центрі Миколаєва почали демонтувати. Історична частина міста почала набувати нового вигляду, і миколаївцям вдалося побачити центр міста таким, яким він був колись: без нав’язливої реклами.

Деякий час тому були запропоновані ідеї для впорядкування зовнішньої реклами на головній вулиці Миколаєва – Соборній. «Агенція розвитку Миколаєва» презентувала проект «Код Соборної», в якому передбачалося, що вивіски закладів на головній вулиці міста будуть підпорядковані одному стилю. Це повинно було істотно трансформувати образ головної вулиці. Однак проект так і не був реалізований.

На війні всі методи хороші

З початком військової агресії російської федерації проти України в лютому 2022 року, навіть рекламним конструкціям і МАФам, з якими роками воювали в Миколаєві, знайшли застосування. 

Міська влада каже, що всі білборди в Миколаєві будуть знесені, але на благо: з них роблять протитанкові їжаки для оборони міста. Очищення міста також торкнеться й МАФів. Їх також вилучають для потреб армії: вони використовуються на блокпостах по всьому місту.

Роботи зі знесення білбордів в самому розпалі: станом на кінець квітня в Миколаєві демонтували близько 200 білбордів і зупинятися на досягнутому не планують.

Війна внесла корективи в багато сфер життя міста: роботу комунальних підприємств, медичних установ, заводів, компаній, закладів громадського харчування та життя простих миколаївців. Місто трансформується, «перебудовується» під потреби війни. Не виключено, що всі, кому довелося виїхати з Миколаєва через небезпеку, після повернення не впізнають рідний Миколаїв.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.