П’ятниця, 26 Квітня, 2024

ТОП сувенірів із Миколаєва

“Київський торт”, магнітик з написом EGYPT, кубинська сигара, фігурка у вигляді Ейфелевої вежі або австрійський шоколад … Здогадалися, про що це все? Уявіть ситуацію: ви їдете в гості до родича чи друга з іншого міста, і вас слізно просили привезти що-небудь як сувенір з Миколаєва. Або ж: ви турист, який приїхав до Миколаєва у справах, чи просто тому, що вас приваблюють подорожі Україною (“Ага, до Миколаєва”, – саркастично скаже скептик-миколаївець), і бажаєте відвезти частинку Миколаєва додому. Пропонуємо розвіяти міф про те, що Миколаїв – нетуристичне місто, адже ми також маємо пам’ятні сувеніри. Цей матеріал про те, що можна придбати в Миколаєві та привезти як сувенір. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

Наполеон за миколаївським рецептом

Є у Миколаєві ласощі, що з легкістю здатні скласти конкуренцію “Київському торту”. Багато миколаївців напевно чули, що Миколаїв має фірмовий торт, приготовлений за особливим рецептом. Ім’я йому – Наполеон. Як він став солодким символом міста?

У 2017 році у Миколаєві вирішили провести конкурс кондитерів, у результаті якого вибрали б кондитерський шедевр, гідний того, щоб представити Миколаїв на гастрономічній карті України. Спочатку організатори конкурсу випитали у миколаївців, якому десерту вони надають перевагу. Далі, було оголошено конкурс на найкращий оригінальний рецепт Наполеона. У тортовій битві схльоснулися сотні миколаївських кондитерів та аматорів. В результаті, журі, у складі миколаївських рестораторів та громадських діячів, вибрали десятку найкращих, а потім і провели фінал. З того часу, Наполеон з прошарком фісташкового крему та абрикосовим кулі, покритий шаром солоної карамелі, став миколаївським “Київським тортом”. За масове виробництво Наполеона по-миколаївськи взявся ресторатор Олег Чередніченко.

Варто зазначити, що Наполеон з Миколаєва, крім оригінального рецепту, має ще й оригінальну коробку, яка розповість, які мікрорайони є в Миколаєві: упаковка прикрашена назвами мікрорайонів міста, а також простими малюнками, що нагадують про “Місто на хвилі”.

До такого сувеніру не залишиться байдужий жоден ласунчик.

Алкоголь із Миколаєва

А може дещо міцніше? Миколаїв та область славляться крафтовим вином та пивом.

З результатами роботи миколаївських виноробів, містян знайомлять на тематичних фестивалях та екскурсіях. У Миколаєві, точніше, за містом, є безліч маленьких сімейних виноделен, що виробляють різні сорти вина, а також великі підприємства, відомі своїми марочними винами на всю Україну. Якщо бажаєте прихопити пляшечку червоного чи білого – все у ваших руках: відгуки про миколаївське вино непогані, ціни – прийнятні.

Вибір пива у Миколаєві вражаючий, проте особливої уваги варте саме крафтове. Якщо пошукати, то у Миколаєві можна знайти справді унікальні види, здатні здивувати навіть справжніх поціновувачів, і забрати пару пляшечок із собою: пиво з сіллю, варіант на основі пюре манго та маракуї, ель зі спеціями або ж стаут із нотками шоколаду, чилі та цедрою апельсину – обирати вам.

Корабель із Миколаєва

Фото з Instagram Роланда Байрозяна

“Миколаїв – місто корабелів” – це відомо всім. І якщо суднобудування у місті поки що у занепаді, то миколаївські умільці та майстри працюють невтомно. Ось, наприклад, один із них може і готовий запропонувати вам металевий кораблик власного виробництва. Справжня ручна робота! Кораблик виконаний з металу, у цікавій техніці, що нагадує орігамі, його розмір – 19 см. Роланд Байрозян (так звати майстра) працює над кожним витвором близько двох годин, ретельно перевіряючи безпеку кожного виробу. Кажуть, що у Миколаєві може з’явитися арт-об’єкт (Vivat “Громадський бюджет!”), прототипом якого спочатку і замислювався металевий кораблик Роланда.

Кораблик дбайливо упакований у фанерну коробку з наповнювачем та гравіюванням на кришці. Можливо, саме його не вистачає на полиці будинку у вас чи вашого друга?

Картини миколаївських художників

Прогулюючись Соборною, багато хто з нас бачив картинну галерею просто неба. Вже багато років, у хорошу погоду, пройшовшись уздовж Каштанового скверу, миколаївці можуть абсолютно безкоштовно бачити твори місцевих художників. Як сувенір можна придбати будь-яку з представлених картин (а їх тут безліч: пейзажі міста, фантазійні сюжети, мариністичні мотиви тощо) або зробити замовлення. Тут також можна замовити портрет або шарж авторства миколаївського художника.

Окрім картин, там можна познайомитися і з іншою сувенірною продукцією з Миколаєва: є магнітики, листівки, листівки, книги, ляльки та інші подібні “цікавинки”.

“Мерч” із туристичного центру

Фото “Никвести”

Миколаїв отримав власний бренд, сучасні логотип, символіку та кольори (блакитний та рожевий), які намагаються розвивати, просувати та використовувати. У місті з’явився брендований комунальний транспорт, у кольорах Миколаєва та з його символікою. Ці деталі можна зустріти на банерах громадських заходів, в офіційних презентаціях про місто та ін.

Є навіть миколаївський”мерч” (прим. “мерч” – брендована продукція: від ручок до одягу). Повна колекція миколаївського “мерчу” представлена ​​у Туристичному інформаційному центрі, який працює у будівлі мерії. “Мерч” з Миколаєва на будь-який смак та гаманець: ручки, браслети, магніти, чашки, кепки різних кольорів, шопери, футболки та навіть миколаївські настільні ігри – все це є в турцентрі Миколаєва. Байдужим залишитись важко.

Такі сучасні сувеніри можна подарувати друзям, родичам або привезти додому з поїздки до Миколаєва. А краще взяти всього потроху: тихий вечір, у шопері з лого Миколаєва смачний Наполеон і пляшка крафтового миколаївського вина, на стіні – нова картина з видом з Миколаївського яхт-клубу, а на полиці, як нагадування про місто корабелів, спочиває кораблик-орігамі. А який сувенір хотіли б отримати Ви?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.