Миколаїв багатий на талановитих людей з неординарним мисленням. Миколаївські умільці, майстри, художники, поети, дизайнери, фотографи досягли різних висот: хтось відзначився на світовому рівні, хтось на всеукраїнському, хтось – справжня легенда у рідному місті. Ідеально, коли творчі люди люблять наше місто і бачать у ньому прекрасне та вічне. Далі на mykolaiv-future.
Одним з таких умільців, які люблять Миколаїв, є Олександр Єрмолаєв – автор інтернет-проєкту Minimisto. Миколаївець відтворює реальні та втрачені архітектурні пам’ятки міста з конструктора Lego. Міні-копії вражають уяву своєю точністю та детальністю.
Про те, як з’явилася ідея Lego-Миколаєва
Як розпочинався його шлях Lego-будівельника, Олександр розповів в інтерв’ю інтернет-виданню Niklife. Він поділився, що деякий час тому Google та Lego запропонували проєкт, у якому користувачі могли будувати будинки в гугл-картах. Вже тоді він шукав дизайнерів, які готові були б втілити проєкт віртуального Миколаєва, проте не знайшов підтримки. А от поштовхом до Lego-будівництва став тематичний форум Lego. Раніше Олександр купував конструктор, а спілкування з однодумцями допомогло розпочати справу. Майстри вирішили будувати моделі, які б відтворювали гарну архітектуру рідних міст. Так у Миколаєва з’явилися перші Lego-копії, які поступово переросли в проєкт Minimisto. Для того, щоб він був ще й пізнавальним, кожна модель супроводжується захоплюючою історичною довідкою про будинок та його історію.
Про процес створення моделей
Майстер розповів, що всі моделі, які представлені у нього в соцмережі Instagram, вибудовані із реального конструктора, за винятком пам’ятника “Корабелам та флотоводцям”, “Святий Миколай” та очаківського пам’ятника Івану Горичу. Ці три пам’ятки майстер сконструював у віртуальному конструкторі. Причиною цього – ціна деяких деталей. Власне, близько 20-30% його колекції є лише у віртуальному світі.
Для точності відтворення автор не нехтує й підручними матеріалами: ялинковими іграшками, нитками тощо. І хоч у світі Lego-будівельників таких хід вважається певним відходженням від канонів Lego-моделювання, Олександр вважає, що має право грати з іграшками так, як вважає за потрібне.
У роботі Олександр не використовує жодних креслень чи схем. Моделі збирає виключно за фотографіями із планшета. Якщо виникають труднощі, і Олександр розуміє, що прийшов не до бажаного результату – невдала модель йде під знесення, і робота починається наново.
Обмежений запас деталей у Олександра – основна проблема, що не дає зберегти результат своєї роботи. Автор ділиться, що середня вартість набору обходиться близько 200 доларів за оптовою ціною, а деякі об’єкти, наприклад, театр Монте (Русдрам) обійшовся у всі 500. Олександр Єрмолаєв розповідає, що пропозицію організувати повномасштабну серйозну виставку отримував неодноразово. Однак для цього не завадили б фінансові вливання. Виставка колекції Lego-архітектора могла б налічувати близько 70 моделей.
Усі охочі можуть ознайомитись з роботами майстра: з 21 грудня у музеї ім. Верещагіна експонуються 3 екземпляри “вживу” (обласні художні музеї). Решта моделей проєкту представлені у вигляді фото-виставки. У Верещагіна можна побачити Lego-копії, власне, музею Верещагіна, музею Судковського та музею ім. Кібрика.