Субота, 25 Травня, 2024

У яку суму обійдеться реставрація Російського драматичного театру?

На своїй сторінці у Фейсбук Юрій Гранатуров відзвітував, що перелік об’єктів, що підлягають «Великій реставрації» поповнився будівлею Миколаївського художнього російського драматичного театру. Далі на mykolaiv-future.com.ua.

За повідомленням видання НікВесті, підтвердження цього факту є і в розпорядженні Кабміну. У наведеному документі зазначено, що на реконструкцію будівлі театру, що руйнується, з бюджету держави виділено кошти в розмірі понад 24 млн. 209 тис. гривень (що менше, ніж сума, яка була запланована на ремонт з обласного бюджету), а з графи «Строк реалізації проекту» стає відомо, що реконструкцію планують почати вже у поточному році і завершити до 2022 року. У документі також зазначено, що Миколаївський художній російський драматичний театр є пам’яткою архітектури національного значення «Приватний театр Монте, 1881 рік».

Проблема з фасадом що руйнується, і загальним станом будівлі театру вперше була піднята його керівником ще у 2017 році. Тоді він заявив, що ситуація наближається до критичної точки, адже від фасаду будівлі відвалюються великі шматки, загрожуючи безпеці городян, які проводять час у центрі міста. Декілька років вирішувалося питання, звідки ж, все-таки, повинні бути виділені кошти на реконструкцію, а мер Миколаєва навіть пропонував депутатам міськ- та облради зайнятися цим питанням напередодні виборів.

Навесні 2021 року, 30 млн. гривень, запланованих на ремонт будівлі театру з обласного бюджету, були відкликані Віталієм Кімом. Він пояснив таке рішення тим, що ремонтні роботи потребують значно більше коштів, назвавши суму в 130 млн. гривень. Зрештою, було вирішено, що будівля театру повинна бути відреставрована за кошт держави. Чи буде відреставровано будівлю Миколаївського художнього драматичного театру з урахуванням заявленого бюджету, покаже час.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.