Вівторок, 23 Квітня, 2024

Доменне ім’я для сайту – рекомендації щодо вибору від Cityhost.ua

Для того, щоб ваш сайт не загубився серед інших інтернет-ресурсів, потрібно вибрати для нього правильне доменне ім’я. Воно має бути по можливості простим, зрозумілим і незабутнім. Це допоможе користувачам простіше знаходити ваш сайт та повертатися на нього знову і знову. У цій статті спеціалісти реєстратора Cityhost.ua розкажуть про те, як правильно вибрати доменне ім’я для сайту.

Доменне ім’я – це важлива частина вашого іміджу, яка впливає на все сприйняття бренду та формування думки про нього з боку потенційних покупців. Тому, починаючи будь-який бізнес чи некомерційний проект, варто завчасно подбати про вибір вдалого доменного імені, яке максимально точно відображатиме суть діяльності.

Користувач починає складати свою думку про ресурс у перші секунди контакту, дивлячись на ім’я сайту. І вже на цьому етапі ви можете отримати перевагу перед конкурентами, якщо це ім’я буде правильно підібрано.

Що таке доменне ім’я

Доменне ім’я — адреса сайту, яка представлена ​​у зручному для сприйняття людині вигляді. Користувачам не потрібно заглиблюватися в технічні моменти та запам’ятовувати адресу ресурсу у вигляді IP, набагато зручніше одразу надати можливість бачити адресу у формі короткого тексту. Завдяки цьому значно підвищуються шанси, що ваш сайт «віддрукується» в пам’яті людини.

Існує кілька рівнів, у тому числі формується доменне ім’я.

Початковий рівень – це точка, нульовий рівень. Для всіх сайтів він ідентичний, тому що у програмуванні всі відліки ведуться від нуля. Щоб зробити перехід на сайт більш простим, ця точка в браузерах не візуалізується, тобто користувачі її не бачать і не набирають під час введення імені сайту в пошуковий рядок.

Наступний рівень відповідає за визначення регіону, тому він називається доменною зоною. Наприклад, якщо ви бачите ua в назві сайту, це означає, що він має відношення до України. Але це не універсальне правило, багато сайтів не мають такої прив’язки до територіального розташування компанії.

Найпоширеніші варіанти:

  • com – комерційні компанії;
  • org – організації широкого профілю, зазвичай вони не мають відношення до бізнесу, хоча є винятки;
  • net — це невеликі сайти з розважальним контентом.

Але ці позначення доменних зон є умовними, майже завжди можна зареєструвати сайт у будь-якій із них. Головне, щоб вона добре доповнювала доменне ім’я та допомагала правильно його сприймати.

Процедура реєстрації проста – ви вигадуєте доменне ім’я, перевіряєте його та реєструєте у хостинг-провайдера або реєстратора. У деяких випадках це вдається зробити безкоштовно, наприклад отримати домен безкоштовно можна при покупці хостингу на 12 і більше місяців тут: https://cityhost.ua/besplatnyj-domen.

На що звернути увагу під час вибору доменного імені

У спрощеному вигляді все виглядає так: ви вибираєте відповідне ім’я в латинському написанні, вказуєте відповідну зону, перевіряєте та резервуєте таку назву сайту для себе.

Але насправді все трохи складніше: багато імен, які вам подобаються, вже зайняті іншими компаніями (іноді й прямими конкурентами). Причому не факт, що ці сайти дійсно існують і використовуються за прямим призначенням, тому що існує ціла індустрія реєстрації та викупу актуальних, «модних» імен. Тобто хтось їх купив заздалегідь спеціально для подальшого перепродажу за вищою ціною.

Якщо це ваш випадок, можна викупити вподобане ім’я у перекупника, якщо ціна виявиться для вас прийнятною. Як правило, знайти контакти власника легко, вони вказуються на найпомітніших місцях. На сторінці покупки ви можете перевірити, зайнята потрібна адреса чи ні.

При покупці конкретного домену варто провести додаткову попередню перевірку, щоби переконатися в чистоті історії. Може виявитися, що раніше сайтом користувалися шахраї — у цьому випадку майже неможливо його нормально просувати, особливо, якщо ресурс блокувався пошуковими системами. Крім того, не виключено, що колишні власники сайту встигли заробити безліч поганих відгуків, і навряд чи вам захочеться з цим розбиратися для відновлення репутації ресурсу.

Також проблеми можуть виникнути під час вибору домену з літерами кирилиці у написанні. Такі сайти можуть непогано працювати на певній території, але не варто робити ставку лише на них. З кириличними доменами не дуже добре дружать поштові послуги та й самі браузери.

Корисні поради щодо вибору домену:

  • лаконічність, стислість;
  • відповідність назви тематики бізнесу чи проекту;
  • зручність читання. Прекрасно, якщо назву вдасться прочитати вголос, не спотворюючи написання;
  • зрозуміла, адекватна доменна зона, що відповідає території ресурсу.

Коли домен обраний і перевірений, немає питань для його історії — можна приступати до підбору відповідального реєстратора. В ідеалі варто купувати хостинг там, де було куплено доменне ім’я.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.