Субота, 25 Травня, 2024

Як Starlink від Ілона Маска потрапив на Миколаївщину

Всі, хто стежить за новітніми технологіями, знають, що таке Starlink, і як він працює. Нещодавно ця технологія запрацювала і на території України. Після початку атак армії Росії на інфраструктуру зв’язку, уряд попросив Ілона Маска надати країні доступ до Інтернету. І підприємець дав добро на активацію Starlink на території України. Далі на mykolaiv-future.

Трохи про систему Starlink

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Ілон Маск, творець технології високошвидкісного супутникового інтернету Starlink, підтримав Україну в її боротьбі проти окупантів не лише на словах, а й надав Україні необхідне обладнання для підключення до Інтернету.

Starlink є глобальною системою низькоорбітальних супутників (близько 2000), які дозволяють отримати доступ до швидкого та безперебійного інтернету у віддалених та важкодоступних куточках планети. Навіть там, де інші форми комунікації недоступні. Комплект наземного обладнання включає термінал і антену. Для роботи обладнання необхідне живлення та відкритий простір, оскільки антена вловлює сигнал безпосередньо з супутника.

Starlink для Миколаєва

На сайті БФ «Світлі справи» розміщено інформацію, що повний комплект обладнання Starlink з’явився і на Миколаївщині. Волонтери зазначають, що технологія дуже важлива, оскільки на війні, зекономлений на передачі даних час може врятувати життя захисників і мирних жителів.

У Гумштабі поділилися, що обладнання приїхало з особистої ініціативи матері Ілона Маска – Мей Маск. Жінка активно підтримує Україну у боротьбі за незалежність.

То як же Миколаївщина отримала Starlink? У гуманітарному штабі зазначили, що на допомогу прийшла «теорія шести рукостискань». Згідно з нею, будь-які двоє людей на планеті розділені п’ятьма рівнями спільних знайомих або шістьма рівнями зв’язків. Простіше кажучи, шести рукостискань достатньо для того, щоб познайомитись майже з будь-якою людиною на Землі.

Ця теорія зараз грає на руку українським волонтерам, коли вони намагаються знайти необхідне обладнання та амуніцію для наших захисників.

Так сталося і з системою Starlink. Під час візиту Мей Маск до України з презентацією своєї книги у 2021 році, її охоронцями стали двоє братів із Миколаєва. Тому, 2022-го, коли Україні знадобилася допомога, Мей зв’язалася з хлопцями з проханням доставити обладнання на Миколаївщину. Вони ж, у свою чергу, передали систему до гуманітарного штабу через свого батька.

Волонтери вже вирішили, де буде використано розробку компанії SpaceX. У штабі повідомили, що обладнання стане незамінним для польового шпиталю на нульових позиціях. Тепер захисники з ЗСУ та медики в одній із найгарячіших точок в Україні зможуть скористатися всіма привілеями та можливостями Всесвітньої мережі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.