Субота, 27 Квітня, 2024

Що робити при нариві на яснах?

Це неприємне явище з непередбаченими наслідками. Гострий нарив на яснах характеризується опухлою щокою, супроводжується болем в області ясен на ділянці хворого зуба. Жителям Миколаєва варто знати, які причини і як вилікувати флюс, чим полоскати, способи профілактики нариву. Питань дійсно багато, на всі потрібно відповісти.

Характерні симптоми

Тим, хто не знає, що таке флюс, варто уявити скупчення гною в кореневій частині зуба. Поступово гній в яснах виходить назовні, далі з’являється шишка і білий (іноді червоний) прищ в роті. А причиною розвитку даного захворювання стає карієс, або ж інфекція.

Ознаками появи флюсу є такі симптоми:

  • прищ на яснах з рідким вмістом. Коли прищ розкривають, гній випливає, а біль поступово проходить;
  • нарив на яснах характеризується болем в зубі, ясна запалюються;
  • можливі також симптоми, характерні для стану загальної інтоксикації. Мова йде про підвищену температуру тіла, млявість, головну біль і загальну втому.

Особливості лікування флюсу

Варто додати, що лікування флюсу показує найбільшу результативність на ранніх етапах розвитку. Багатьох цікавить, наскільки може затягтися даний процес. Тут уже все залежить від хворого. Якщо відразу звернутися за допомогою до фахівця, тоді флюс на яснах можна прибрати за тиждень. Адже в процедуру входить видалення нариву, відтік гною, чистка вогнища нагноєння. В результаті ви зможете забути, що таке флюс на щоці, причому дійсно надовго.

 У тому випадку, якщо покладатися на народні засоби, велика ймовірність ускладнень, відповідно, процес затягнеться.

Актуальне питання, чим полоскати флюс, щоб його прорвало в результаті. Для цих цілей використовують орасепт, хлоргексидин, наприклад. Це антисептичні, протимікробні препарати. Содово-сольовий розчин, відвар з настою календули і шавлії також показав свою ефективність.

Який би ви варіант полоскання не обрали, варто пам’ятати, що флюс на зубі з’явиться знову, в тому випадку, якщо не приділити час і сили на справжню причину, тобто на причинний зуб.

Що не можна робити при флюсі

У самостійних спробах вилікувати флюс самостійним шляхом за допомогою антибіотиків, або ж прориваючи гнійник, хворий може досягти прямо протилежного результату. Після таких спроб виникають проблеми зі здоров’ям.

Потрібно уникати таких помилок:

  • не можна прикладати до нариву зігріваючі компреси, це протипоказано;
  • теж можна сказати і про прийом антибіотиків без призначення лікарем;
  • використання знеболюючих препаратів, наприклад.

Профілактичні дії

  1. Що провокує нагноєння, наприклад, є карієс, тоді його потрібно вилікувати.
  2. Для профілактики появи флюсу, потрібно видаляти зубні камені, періодично проходити огляд у стоматолога.
  3. Харчування також має значення, найкраще збільшити в раціоні вживання овочів і фруктів, моркви і яблук.

Не варто займатися самолікуванням, краще звернутися за допомогою до професіоналів. У клініці стоматології «Люми-Дент» https://www.lumident.kiev.ua/flus кожен отримає кваліфіковану допомогу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.