Вівторок, 16 Квітня, 2024

У Миколаєві демонтують комуністичну символіку з пам’ятника “Юність”

8 грудня Миколаївський міськвиконком ухвалив рішення про декомунізацію пам’ятника “Юність”, що розташований поблизу однойменного концертного залу. Далі на mykolaiv-future.

Миколаївці знають цей монумент, як пам’ятник Ленінського комсомолу 1918 – 1978 років. З моменту початку декомунізації в Україні, в Миколаєві до цього пам’ятника повертались неодноразово. Зносити його не бажали. Хоча відповідне рішення Миколаївська облдержадміністрація ухвалила ще в 2015 році. Тож спочатку залишили все, як є. Проте, активісти помітили, що на верхній частині монументу залишились елементи, які підпадають під дію Закону “Про декомунізацію”.Тож навколо пам’ятника розгорнулась тривала полеміка, що тривала три роки. Адже вперше це питання на засіданні виконкому Миколаївської міської ради порушили ще у 2019 році. Тоді ідею з демонтажем окремих елементів підтримали лише чотири члени виконкому. Хоча Міністерство культури вже виключило монумент зі списку таких, які мають статус культурного надбання. Крім цього, вже було рішення кількох судів стосовно демонтажу комуністичної символіки. З’ясувалося і те, що монумент не перебуває на балансі ані в міста, ані в області. Він просто нічий. 

Цього разу, доповідаючи з цього питання, директорка юридичного департаменту Миколаївської міської ради Інна Бочарова зазначила, что є всі юридичні підстави ухвалити рішення про демонтаж. Зокрема і думка Українського інституту національної пам’яті. 

 “Також є рішення суду, яким виконавчий комітет Миколаївської міської ради зобов’язаний вирішити питання щодо цього пам’ятнику. Також є лист Українського інституту національної пам’яті, який також звертався з проханням вирішити це питання, та численні звернення громадян. Ми пропонуємо демонтувати не пам’ятник у цілому, а елементи, які містять комуністичні символи”, – розповіла Інна Бочарова.

Тож потрібно демонтувати : барельєф Володимира Леніна, дві пам’ятні дошки з написами: “Сооружено в честь 60-летия ВЛКСМ в октябре 1978 года” і зі словами Маяковського “Стой миллионный незыблемый мол краснознаменный комсомол”. 

Цього разу виконком декомунізацію монументу підтримав. “За” проголосувала більшість – 16 осіб. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.