Вівторок, 16 Квітня, 2024

«Народження» та історія Варварівки: від 1804 до сьогодні

Варварівка – мікрорайон, що належить до Центрального району Миколаєва. Коли Варварівка стала частиною міста? Що було на місці сучасного мікрорайону деякий час тому? Щоб дізнатися про історію мікрорайону Варварівка, варто вирушити у подорож більш ніж на 200 років тому, а саме у 1804 рік. Детальну історію мікрорайону Варварівка описано в матеріалі нижче. Далі на mykolaiv-future.

Як зароджувалась Варварівка

1804 р. – Княгиня Варвара Василівна Голіцина, Енгельгардт у дівоцтві, племінниця (а за деякими даними і коханка) Потьомкіна, фрейліна Катерини II, купує 120 тисяч десятин землі у Херсонській губернії. Інша версія говорить, що землі були подаровані їй дядьком Потьомкіним. На землях княгиня облаштовує своє життя із чоловіком – князем Сергієм Голіциним: будує церкву, маєток, організує переправу через Буг і привозить селян, таким чином формуючи поселення, яке було названо на її честь – Варварівка. Землі, що лежали під Варварівкою, раніше мали назву слобода Велика, свідченням чого є записи на плані міста в першій половині 19 століття, однак, у пізніших документах засвідчено назву «Варварівка».

Подальша доля Варварівки

Дещо пізніше, у другій половині 19 століття, на Миколаївські землі переїхало сімейство Ламбертів, які й викупили у Голіциних Варварівку. Зусиллями Ламбертів біля Варварівки було висаджено величезний фруктовий сад та розбито виноградні угіддя.

Пізніше, Варварівку частково, а саме територію парку, було викуплено у Ламбертів купцем Фрідріхом Бішлером, який організував там місце культурного відпочинку для миколаївського бомонду. На той час ця частина Варварівки називалася «Розважальний парк Бішлера». Історія свідчить, що Бішлер збудував гарний двоповерховий ресторан з відкритими верандами на березі Бузького Лимана, навколо був розбитий сквер, для розваги невичерпного потоку гостей запрошувалися оркестри, хорові капели, естрадні артисти, танцюристи та танцівниці. Для залучення гостей до парку програма розваг оновлювалася щодня, а в ресторані всі охочі могли скуштувати вишукані страви та запити їх вином чи медом. Парк набув такої популярності, що його власникові довелося розпродавати своє майно для покупки власного пароплава, який би справлявся з потоком охочих потрапити туди. У «Парк Бішлера» приїжджали гості з найближчих міст.

Занепад діяльності «Парку Бішлера» стався з початком Першої світової.

Варварівка сьогодні

Мікрорайон Варварівка з’явився на карті міста у 1965 році. З містом мікрорайон з’єднаний унікальною поворотною конструкцією – Південнобузьким мостом (1964), у народі названим Варварівським, оскільки побудований був на Варварівській мілині.

Незважаючи на деяку віддаленість мікрорайону від міста, життя у Варварівці має свої плюси. Що вже казати: жителі Варварівки одні з небагатьох миколаївців, які мають змогу виїхати до моря влітку без простою у пробках на мосту.

Більшість житлового фонду Варварівки представлена ​​приватним сектором. Зараз це житловий масив із досить розвиненою інфраструктурою: дитячі садки, школи, училища, пологовий будинок, лікарні, церкви, кінна школа, власна набережна, близькість до заміських місць відпочинку – все це робить Варварівку досить привабливим районом для життя у Миколаєві.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.