Субота, 12 Жовтня, 2024

Миколаївський дизайнер відтворює з лего зруйновані війною в Україні будівлі

Дизайнер з Миколаєва Олександр Єрмолаєв, повідомляю сайт mykolaiv-future.com вирішив відтворити з лего будівлі, які були зруйновані російськими військами. Проєкт народився після того, як з’явилася модель будівлі Миколаївської облдержадміністрації, що була зруйнована в результаті влучання ракети. 

Поява ідеї відтворити Миколаїв з допомогою лего

Олександр Єрмолаєв вже кілька років презентує містянам лего-моделі різноманітних об’єктів Миколаєва.  Таким чином він перетворив дитяче захоплення в серйозну справу. 

Жителі вже бачили лютеранську кірху, колишню церкву старообрядців. Був зроблена з кубиків лего і мськвиконком разом з фонтанами. В колекції дизайнера і пам’ятники, що стоять на вулицях нашого мiста. 

Частину моделей Олександр збирає в реалі, а частину з допомогою комп’ютерної програми. Коли моделей набралося багато, Олександр Єрмолаєв створив віртуальний проєкт “Міні-місто”, в галереї якого  зібрав всі свої роботи.

(Фото: ФБ О. Єрмолаєва)

Зазначимо, що до кожної моделі автор готує детальний екскурс в історію і розміщує оригінальну світлину. 

21 грудня минулого року в приміщенні Миколаївського художнього музею імені Верещагіна відкрилась виставка “Архітектура в мініатюрі”.Тоді автор представив три готових макета, а також 122 фотографії своїх робіт.  

Розповісти про архітектуру України, яка постраждала

Початок активних бойових дій змусив багатьох з нас переглянути свої життєві цінності. Так і Олександр Єрмолаєв одного дня замислився, чим він може бути корисним зі своєю творчістю.

“Мені здавалось, що “гратись в іграшки” і розповідати про архітектуру України, коли тисячі українців гинуть від рук рашистських нелюдів, не доречно і неетично.

Але, в якийсь момент, я збагнув, що помиляюсь. Кожна творча людина підтримує Україну не тільки гривнею, а й за допомогою особистої творчості.

Отже, від сьогодні і до самої нашої перемоги проєкт MiniMisto буде розповідати про архітектуру України, яка постраждала внаслідок обстрілів рашистів, а також про жахливі наслідки воєнних злочинів путінської орди”, – написав у себе на сторінці Олександр Єрмолаєв. 

Так з’явилась перша модель з цього циклу – Краматорський вокзал. Дизайнер зробив її наступного дня після бомбардування 8 квітня 2022 року вокзалу в Краматорську російськими військами. 

(Фото: ФБ О. Єрмолаєва)

Фото лего-моделі, а також світлина, як виглядав вокзал до бомбардувань.Стислу розповідь про будівництво і реставрацію будівлі доповнили рядки про квітневу трагедію 2022 року.

Охтирка

Місто-герой Охтирка представлено в проєкті двома будівлями. Першим став місцевий вокзал. 

(Фото: ФБ О. Єрмолаєва)

Збудований в 1895 році він пережив Другу світову війну. На жаль, побачити його тепер можна лише на архівних фото. На початку березня нинішнього року він був знищений російськими військами. 

Наступна модель і розповідь про Охтирський краєзнавчий музей. 

(Фото: ФБ О. Єрмолаєва)

9 березня 2022 року старовинну будівлю музею було сильно пошкоджено внаслідок ворожих бомбардувань. 

Руйнування пам’ятки в Гур’ївці

Миколаївщина представлена в проєкті не лише будівлею Миколаївської облдержадміністрації. 

(Фото: ФБ О. Єрмолаєва)

Під час боїв в селі Гур’ївка від ракетних обстрілів постраждала пам’ятка архітектури Турецька криниця. За легендою була створена у 18 столітті турками. Звiдси й назва.  Місцеві мешканці пишались нею. Криниця була зображена на гербі села. 

Тепер завдяки “руському миру” пам’ятки більше немає. 

Розширення проєкту

Проєкт розширює свої межі не лише за рахунок нових моделей, а й нових учасників. Як повідомив Олександр Єрмолаєв, майстер з Краматорську Illia Zubashev у рамках проєкту показав Маріуполь. Він представив старовинний будинок Юр’єва. 

(Фото: ФБ О. Єрмолаєва)

Збудований наприкінці 19-го століття, пережив революції і дві війни. І хоча був дещо перебудований, але встояв. 

Зруйнували архітектурну пам’ятку “визволителі” з росії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.