Понедельник, 16 сентября, 2024

Бронзовая невеста Николаева

Миколаїв був заснований ще в 1789 році. Протягом всього свого існування його архітектура активно розвивалась та збагачувалась. Велика кількість історичних споруд створювалась, як в далекому минулому, так і за часів незалежної України. Нам відомо багато різноманітних пам’ятників, проте не всі знають про скульптуру нареченої, з якою пов’язана дуже цікава історія. Тому сьогодні ми вирішили виправити цю ситуацію. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Місто наречених 

Свого часу засновник Миколаєва – князь Потьомкін видав наказ, згідно з яким в місто звозили чоловіків з різних частин Російської імперії. Його виконання було важливим, оскільки для будівництва верфі необхідна була велика кількість робітників, моряків та військових. Проте, це призвело до того, що частина населення сильної статі стала значно більшою відносно кількості жінок. 

В результаті, з часом чоловіки, потерпаючи від недостатньої уваги з боку прекрасної половини людства, відмовлялися працювати і покидали місто, оскільки їм не хотілось залишатись на самоті. Це почало відбуватись систематично і проблему потрібно було вирішувати. Тому Потьомкін прийняв рішення – завезти до Миколаєва красунь з навколишніх сіл. Незаміжні панянки оселялися в місті.

Було створено традицію – щонеділі жінки та чоловіки збирались на Адміральській площі.

Там молоді людм рядами ставали один напроти одного та за командою підходили ближче і знайомились. Так утворювались нові пари, які потім вінчались в церкві та будували сім’ї. Все відбувалось дуже швидко та без вагань. 

Такі весілля стали називати «потьомкінськими», а сам Миколаїв – містом наречених. 

Пам’ятник нареченій

У вересні 2010 року за ініціативою тодішнього мера Миколаєва Володимира Чайки, до Дня міста було презентовано пам’ятник «Миколаїв – місто наречених». Розташований він на вулиці Лягіна, поруч з Палацом урочистих подій. 

Двометрова бронзова фігура жінки, одягненої в сукню трохи нижче колін, босоніжки та весільну фату – традиційну прикрасу всіх наречених. Її обличчя усміхнене та щасливе, а в руках притиснута до грудей квітка троянди – символ кохання та вірності. 

Наречена зображена досить сучасно та лаконічно. Під час її виготовлення автор вирішив «відійти» від тодішніх стандартів та створив образ простої дівчини. Завдяки цьому, на його думку, пам’ятна споруда не втрачатиме своєї актуальності за часів будь-яких поколінь. 

Миколаївці кажуть, що якщо закохана пара потре фату нареченої, то вони ніколи не розлучаться. А туристи міста часто фотографуються з бронзовою красунею. 

Куди подівся наречений? 

Історія нової сім’ї починається в стінах РАЦСу з моменту її офіційної реєстрації. Для укладання шлюбу, перш за все, необхідна добровільна згода двох сторін, що є неможливим за відсутності однієї з них.

Багатьом здається дивним те, що сьогодні жінка біля Палацу одружень стоїть самотньо. Вже цілих дванадцять років вона «чекає на свого коханого».

Проте, в прес-службі Миколаївської міської ради заявили, що за ініціативою міського голови Олександра Сєнкевича, найближчим часом поруч з’явиться пам’ятник нареченому. Очільник міста вже звернувся до місцевого скульптора Віктора Макушина з відповідним проханням. До речі, саме він є автором «бронзової красуні» а також багатьох інших пам’ятників міста.

Митець оцінив ідею голови та погодився на її реалізацію. 

В майбутньому, скульптуру нареченого планують розмістити на протилежній стороні вулиці Лягіна. В завершеному вигляді композиція буде виглядати так, ніби наречені йдуть один одному на зустріч, як це було в часи знайомств на Адміральській площі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.