Воскресенье, 28 апреля, 2024

От кирпича до iPhone: какими были первые мобильные телефоны в Николаеве

Колись це був предмет розкоші. А тепер — необхідність. Без нього неможливо уявити хоч один день свого життя. Бо в цьому все — і робота, і дозвілля, і навіть погода… Менше ніж за 20 років мобільний телефон навчився робити професійні фото та відео, рахувати кроки, вмістив у себе документи свого власника, улюблену музику, кінофільми, всіх друзів та тисячі електронних книжок… 

А ось як з’явився мобільний зв’язок та якими ж були перші мобільні телефони у Миколаєві — читайте в матеріалі на сайті mykolaiv-future.com.ua

Поява перших мобільних телефонів

До появи мобільних телефонів основним елементом комунікації був телефонний автомат. Тож майже всі справи вирішувались просто неба. У будці з трубкою. А пам’ятаєте, перші мобільники мали форму тієї самої трубки з телефонної будки?! Тільки важили вони майже як та вся металева конструкція. 

У 1946-му році в місті Сент-Луїс (США) компанія AT & T Bell Laboratories почала експлуатувати дослідний сервіс телефонного зв’язку з автомобіля. У тому ж році, вже на території СРСР, Г.Шапіро та І.Захарченко успішно випробували автомобільний радіотелефон своєї системи. Дальність дії складала до 20 км.

Перший серійний мобільний телефон на ринку Америки з’явився 13 червня 1983-го року. Він називався Dynatac 8000x. То був пристрій виробництва компанії Motorola. Його вага складала майже 800 грамів, а довжина 33 см. Вартість цього мобільного телефону сягала майже 4 000 доларів. І це при тому, що під час розмови акумулятор тримав лише 30 хвилин. 

І з цього часу понеслося… Так мобільні телефони почали масово розвиватися. Вони дісталися й українського ринку. У 1992-му році на території незалежної України з’явився перший мобільний оператор — ЗАТ «Український Мобільний Зв’язок». 

Еволюція мобільників

У 1993-му році створили перший мобільний телефон, у якому був вбудований годинник Benefon Beta. В 1996-му компанія Motorola StarTAC випустила перший сотовий телефон “жабка”. 

У 1997-му році з’явився перший мобільник з кольоровим екраном. То був Siemens S10. Наступного року світ побачив перший сотовий телефон з сенсорним дисплеєм — Sharp PMC-1 Smart-phone.

Перший мобільний з можливістю використання двох SIM-карт Benefon Twin+ було випущено у 1999-му. Тоді ж з’явився і перший слайдер — Siemens SL10. У 2000-му році світ побачили перший мобільний телефон, який підтримував технологію Internet Times (Swatch) — Ericsson T20, а також перший сотовий, що мав GPS-приймач — Benefon ESC.

Водночас тоді з’явилися перші мобільні телефони, які вміли фотографувати. Їх випустила японська компанія SHARP спільно з оператором мобільного зв’язку J-Phone. Та, окрім вбудованої фотокамери у них був MP3-плеєр. Також вони підтримували карти пам’яті MultiMediaCard Siemens SL45. 

У 2001-му році компанія NTT DoCoMo запустила мережу зв’язку 3G. То був фурор! Наступного року Ericsson випустив перший мобільний, який підтримував технологію Bluetooth і перший мобільний з вбудованою камерою — Samsung V200.

У 2006-му Укртелеком отримав ліцензію на 3G зв’язок. А 15 січня 2009 року в Миколаєві розпочався продаж перших смартфонів на платформі Android. Вони вже були максимально схожі на ті гаджети, якими ми користуємось і зараз.

Перші мобільні телефони у Миколаєві

До 2000-х рр. переважна більшість миколаївців лише спостерігали за розвитком технологій здалеку. Однак, всі мріяли лише про модну модель мобільного телефону Nokia 8110 — «Як у Нео в «Матриці».

Більшість миколаївців на початку нульових і аж до середини користувалася великими «горіхоколами». Їх носили в шкіряних чи текстильних футлярах із прозорою вставкою, надягаючи за допомогою кліпси на ремінь штанів. То було дуже модно!

Есемес-ки на них писати не можна було. А от мелодію на виклик можна було вибрати з 10-15, що пропонувалися. Зазвичай, всі обирали якогось Моцарта. 

Щасливчики мали модний телефон яскравого кольору. А потім прийшла Nokia 3310 і на довгі роки стала улюбленим телефоном миколаївців. Ця модель вважалася просто безсмертною. А ще, всі миттєво стали писати смс-ки і грати в «змійку». Nokia 3310 миколаївці також носили на поясі. Але в моді були вже зовсім інші чохли. 

Згодом новим мастхевом стала крихітка Siemens SL45. Від цієї моделі були в захваті всі дівчата. А чоловіки, якщо й купували, то сильно з ним мучилися. Бо одним пальцем тицяли одразу на дві кнопки. 

Незабаром і інші компанії стали робити маленькі телефони. Наприклад, Ericsson був завдовжки як сигарета. Їх носили на шнурках поверх одягу — до великої радості крадіїв та гопників. Ринок швидко зреагував і в продажі з’явилися різнобарвні шнурки — на шию і на руку. Наступний хіт — Siemens S45. Він був з GPRS та оперативкою 360 Кб.

Мода на мобільники у Миколаєві

В середині нульових у Миколаєві з’явилися перші телефони з поліфонією і кольоровим екраном. Тоді ж телебачення по всій Україні захлеснула яскрава реклама. В ній пропонувалося завантажити собі оригінальний рингтон і купити картинку для заставки. 

А пам’ятаєте, як часто вся маршрутка починала ритися у торбах, бо у всіх стояв один і той самий рингтон — «бумер» чи «бригада»?!

З середини двохтисячних миколаївські модники масово переходять на смартфони, а згодом — на смартфони з тачскріном. Сенсорні екрани спочатку реагували на стілус і посіяти ту чарівну «паличку» було великим клопотом. Тож згодом вони стали непотрібні. Зовсім не потрібні.

Наприкінці 2000-х рр. Sony Ericsson Walkman став мрією меломанів — з них було зручно слухати музику, а на корпус винесені кнопки. Тоді ж власники мобільних стали масово купувати гарнітуру. У Миколаєві був навіть анекдот — раніше люди, коли зустрічалися на вулиці, знімали капелюхи, а зараз виймають навушники з вух.

Технологічний прогрес і Миколаїв

У 2007 у Миколаєві з’явився і всіх порвав перший iPhone. Він був з тачскріном, процессором Samsung32-bitRISCARM на 620 Мгц, 128 Мб оперативки, графічним процесором і вбудованою на 4 Гб. Пам’ятаєте його? Але «монополістом» він був десь років зо п’ять. Після чого компанії стали виготовляти смартфони масово. 

До цього часу iPhone можна було придбати лише в США і тільки за контрактом. Власники айфонів за межами штатів могли користуватися у смартфоні лише плеєром і камерою. Але згодом з’явився “джейлбрейк”, який дав нарешті змогу власникам айфонів повноцінно користуватися своїми телефонами. ІPhone здійснили справжню революцію на ринку, піднявши технологічну планку виробництва мобільних телефонів до небачених вершин.

Ті компанії, які не вірили в цю революцію, швидко опинилися забутими під хвилями історії. Хто встиг пристосуватися до нових вимог ринку і почав виробляти якісні смартфони, той отримав великий куш.

Наша країна та наш рідний Миколаїв разом з усім світом поступово ввійшли в еру смартфонів. Цього ж 2007-го року в Україні “Київстар” став першим мобільним оператором. Компанія впровадила систему управління витратами на мобільний зв’язок “Мій Київстар”, і тепер перевірити свій рахунок або обрати тариф можна було самостійно, не звертаючись до оператора.

Саме тоді мобільні телефони стали нерозривною частиною нашого життя. Завдяки інтернету можна дзвонити в будь-які куточки світу і споживати інформацію в шаленій кількості. Безкоштовні розмови з родичами в інших країнах стали реальністю. А перехожі миколаївці, притулені до екранів своїх смартфонів, перестали бути чимось незвичайним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.