Воскресенье, 16 июня, 2024

Альтернатива городскому транспорту: что выбрали николаевцы 

Екологи всього світу погоджуються, що громадський транспорт набагато «корисніший» для світу, ніж персональний автомобіль. На свою користь вони наводять безліч аргументів, які вже зуміли переконати мешканців багатьох країн пересісти на громадський транспорт. Це і зменшення кількості вихлопів в атмосферу, і скорочення пробок у великих містах, і підтримка працівників комунального транспорту. У деяких країнах пішли ще далі. Почали використовувати екологічну альтернативу громадському транспорту. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

У Миколаєві поки що ця сфера не надто розвинена. Але миколаївці повсемісно пересідають на альтернативні варіанти транспорту. Причиною цього могла стати світова пандемія Covid-19 і суттєве подорожчання проїзду.

Протягом уже багатьох років у Миколаєві курсують маршрутні таксі по 96 маршрутам, які охоплюють все місто та трохи передмістя. Також, для зручності миколаївців є п’ять маршрутів трамваїв та чотири маршрути тролейбусів.

Що вибрали миколаївці

Упродовж останнього часу все частіше на вулицях міста можна побачити містян на електросамокатах. Поштовхом для цього могло стати те, що у 2021 році в місті з’явився прокат електросамокатів. «Відскануй та їдь» — слоган прокату. Через досить високу вартість миколаївці брали блакитні електросамокати лише щоб покататися містом як екскурсією. Хоча легкість, з якою їх можна було орендувати, приємно вражала всіх. Але вони в основному розташовувалися у центрі міста. І поїхати електросамокатом далеко не виходило.

Випробувавши нововведення миколаївці вирішили придбати собі такі ж пересувні засоби. І тепер все частіше містяни їздять містом на електросамокатах.

У місті є десятки великих і дрібних магазинів електротехніки, які дають можливість придбати електросамокат.

Попри зручності електросамоката, вони не мають користі для здоров’я людини, оскільки мінімізують активність. Інша річ велосипеди. Використання велосипедів у якості пересувного засобу, несе в собі більше користі для здоров’я людини.

У Миколаєві є кілька пунктів прокатів велосипедів. Один із найбільших знаходиться на Центральному проспекті. Там можна орендувати велосипед на різний період. Якщо електросамокат можна було взяти на прокат на кілька десятків хвилин, то велосипед можна брати на тривалу оренду.

Велосипеди є більш екологічним видом транспорту. Вони не споживають жодної енергії та не виробляють викидів в атмосферу.

Хоча для переміщення містом велосипедом варто знати елементарні правила дорожнього руху. Адже, якщо електросамокат може їздити тротуарами, то велосипед повинен пересуватися проїжджою частиною. На жаль, у місті відсутні велосипедні доріжки у достатній кількості.

А чи є користь?

Користь альтернативного транспорту для екології є безперечною. Електросамокати стали оснащувати сонячними батареями, які роблять їх абсолютно нешкідливими для екології. Для здоров’я людини велосипеди несуть більше користі, аніж електросамокати. Вони сприяють зміцненню серцевого м’яза, загального тонусу організму. Але чи корисний альтернативний громадський транспорт для міста? Ні.

У Миколаєві є 96 маршрутів маршрутних таксі. На кожному маршруті є 6-8, а іноді й 10 маршруток. А це вже понад сім сотень водіїв. Якщо більшість миколаївців пересадять на велосипеди та самокати, то багато перевізників збанкрутують. Як наслідок не буде надходжень до бюджету міста, і станеться стрибок безробіття. А це погано для економічного стану міста та області.

У цьому полягає парадокс — те, що корисно для екології та людини, може бути небезпечним для економіки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.