Середа, 24 Квітня, 2024

Які ІТ-напрямки розвивалися у Миколаєві

Уміннями володіти комп’ютером вже давно нікого не здивуєш. А робота в ІТ-сфері не втрачає своєї престижності. У вищих навчальних закладах факультети, пов’язані з комп’ютерними науками, в період вступної кампанії завжди переживають ажіотаж. Молодь готова сплачувати за навчання на ІТ-шника чималі кошти. А все через те, що такі вкладення  швидко повертаються. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Студенти – ІТ-шники часто знаходять собі роботу вже після першого курсу навчання. А якщо людина ще й талановита, то може працевлаштуватись у філіях відомих у світі ІТ-компаній. 

Комп’ютерна галузь має багато різних напрямків. Частина з них має вузьке спрямування. А частина – поширена і потребує великої кількості фахівців. Крім того, тут можуть знайти собі роботу як фахівці з спеціальною освітою й досвідом, так і люди, які не мали жодного досвіду в комп’ютерних науках. 

У Миколаєві  за кілька десятків років деякі з ІТ-напрямків стали більш популярними. Яким з них надають найбільшу перевагу миколаївські комп’ютерники, читайте далі.

Програмування

Цей напрямок найпопулярніший і найпрестижніший. Тут найбільші заробітки і можливість працювати на відомі ІТ-компанії. Саме програмування найчастіше обирають миколаївські абітурієнти під час вступу до профільного вищого навчального закладу. 

Чому цей напрямок такий популярний не лише у нашому місті?  

Стрімкий розвиток ІТ-галузі, а також постійне вдосконалення популярних гаджетів, вимагає постійного вдосконалення програмного забезпечення. Крім того, комп’ютеризація входить в усі сфери життя. Створюються цифрові архіви. З допомогою сучасного програмного забезпечення працюють державні структури. В наших мобільних телефонах з’являється все більше застосунків, покликаних поліпшити наше життя. Гарним прикладом є застосунок “Дія”. 

У Миколаєві з допомогою застосунків можна слідкувати за громадським транспортом. Є інтерактивна карта пунктів прийому відпрацьованих батарейок.

Транспортні компанії оцінили роботу застосунків для відслідковування GPS-трекерів, встановлених на автівках. 

Написати хоча б найпростіший застосунок  намагається кожен ІТ-шник початківець. Хтозна, може саме створений ним   застосунок-стартап покладе початок його кар’єрі, як програміста і зробить справжній прорив.

Веб-дизайн

З моменту, коли інтернет став не лише частиною життя людини, а й життя перейшло у всесвітню мережу, популярною стає професія веб-дизайнера. 

Ви вирішили відкрити інтернет-магазин або плануєте розвивати навчальну платформу? Без веб-дизайнера вам не обійтись. 

Миколаївці також оцінили переваги майданчиків у всесвітній мережі. А от, щоб зробити власний сайт привабливим, тут до веб-дизайнера. Він добере оптимальну кольорову гаму, а найголовніше зробить ваш сайт зручним для користувачів. Саме зручність і простота в користуванні приваблює клієнтів до інтернет-магазинів. 

Послугами веб-дизайнерів користуються й власники інтернет-видань. Вдало оформлений сайт приваблює читачів. Тут головними чинниками є зручність пошуку новин, архівів і авторських блогів. також не останню роль відіграє кольорова гама і розташування стрічки новин.

Веб-дизайну навчають.  Якщо бажаєте мати сайт, який згодом приноситиме прибутки, то краще звернутись до фахівця. Конструктори сайтів теж варіант. Проте, вони стандартні, а запам’ятовується саме унікальність.  

Комп’ютерна верстка

Колегами веб-дизайнерів в ІТ-сфері є верстальщики. Коли звучить назва цієї професії, то одразу згадується типографія, В цехах стоять люди, які вручну набирають тексти і розташовуть кліше фотографій. 

Дійсно так було ще у 90-х роках двадцятого століття і навіть на початку двадцять першого. 

Зараз все виглядає зовсім по-іншому. Верстальщик сидить за комп’ютером і з допомогою спеціальних програм вестає номер газети або рекламний плакат чи листівку. 

Плюс в таких технологіях – відразу видно кінцевий результат. А якщо щось не влаштовує, то виправити це в комп’ютерному макеті набагато легше, ніж перенабирати гранки і друкувати зразок на папері. 

У Миколаєві, як і в інших містах України, виходять друком газети. Навіть, під час бойових дій можна потримати в руках номер “Південної правди”. Тож комп’ютерна  верстка ще довго буде потрібною. 

Графічний дизайн

Графічними дизайнерами часто стають художники. Адже можливостей працювати в цьому напрямку багато. Програмне забезпечення дозволяє працювати у векторній і растровій графіці. Для цього потрібен лише графічний планшет і спеціальні навички. 

Для бажаючих вивчати лише комп’ютерну графіку  створили спеціальні курси. Миколаївські художники, особливо серед молоді, з задоволенням навчаються цьому виду малювання. Тим бiльше, що є  попит на їхні знання і вміння. Вони створюють логотипи, емблеми. Така миколаївська художниця, як Світлана Чабанова відома своїми листівками, присвяченими Миколаєву. Вони обїхали весь світ.

Комп’ютерні графіки створюють персонажів численних комп’ютерних ігор. Окремо слід сказати й про мультиплікацію. Без цього давно не обходиться жоден рекламний ролик чи презентація. Тут можна побачити все: від 3D-графіки до справжньої мультиплікаційної стрічки.  

Тож художники часто не соромляться замінити пензлі і фарби на планшет і стілос. 

Кібербезпека

Миколаївці з появою всесвітньої мережі стикнулись з таким явищем, як кібершахрайство. Крім того, кожен з нас хоча б раз отримував сповіщення, що його сторінку у соцмережі зламано, а від його імені вже триває збір коштів.

Кошти вимагають, зламуючи телефонні бази. Зустрічаються шахраї з підробними інтернет-магазинами. Є крадії,які примудряються обчищати банківські картки. 

Миколаївська кримінальна хроніка часто нагадує нам , чому не треба бути такими довірливими в інтернеті. 

Щоб протистояти такій навалі кібершахраїв, потрібні кіберполіцейські. Для цього в правоохоронних органах було створено спеціальне управління. Там працюють не робокопи, а фахівці, здатні вирахувати й спіймати  кіберзлочинців і викрити хакерів. 

Напрям боротьби з кіберзлочинністю швидко набув популярності серед ІТ-шників. Крім того, що тут можна боротись на боці закону, ІТ-шники доводять, що вони такі “круті”, як і хакери, з якими борються. 

Фахівці з кібербезпеки дуже затребувані в поліції, Службі безпеки України. Їх наймають на роботу у банківські структури. Тут вони забезпечують недоторканність наших банківських рахунків.  

Тестування

Якщо ви бажаєте працювати в ІТ-сфері, але не маєте спеціально освіти, то вам варто зайнятись тестуванням. Тестувати доведеться нові застосунки, грати в новостворені ігри. Обов’язкова умова – повідомляти розробнику про недоліки, які на вашу думку існують. 

Чи то гра “підвисає”.  Чи то застосунок не зручний, потребує багато трафіку. Щоб виявити такі недоліки не потрібна спеціальна освіта. Достатньо лише бути уважний і знаходити на тестування вільний час. 

ІТ-початківці беруться за тестування, адже набувають досвід в розробці ігор і застосунків. Крім того, можна не обмежитись лише тестуванням, а й почати навчання в ІТ-сфері. В цьому часто бувають зацікавлені й ті компанії, продукт яких ви тестували. 

Тож вирішили спробувати себе в ІТ-сфері, розпочність з найпростішого – тестування.  

Для миколаївців працювати тестувальниками зручно, адже ця робота – дистанційна. Достатньо мати лише необхідний гаджет і безперебійний інтернет. Навіть, якщо доведеться тимчасово змінити місце проживання, це на роботу не вплине.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.