П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як миколаївці розв’язують проблему відсутності води

З початку повномасштабного вторгнення армії росії на територію України, окупанти розпочали обстріл різних об’єктів інфраструктури. Від численних обстрілів по всій країні неодноразово страждали церкви, вокзали, заводи, школи та дитсадки, склади продовольства, театри, а також об’єкти, що забезпечують необхідні комунікації для населення міст та селищ (газ, водопостачання, електрику). Більше на mykolaiv-future.

Протягом тривалого часу, під час прямих ефірів міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич попереджав миколаївців, що про всяк випадок необхідно мати великі запаси води, щоб забезпечити себе мінімально на деякий час: набирати всі ємності, що є в будинку, питною та технічною водою. Як виявилося, попереджував не дарма, адже місто, все ж таки, залишилося без водопостачання. Причиною цього стала перебита труба водопостачання, через яку здійснювалося постачання води з Дніпра до Миколаєва. У зв’язку з тим, що вона розташована на окупованій території у Херсонській області, а місце постійно обстрілюється, ремонтні роботи затягуються.

Олександр Сєнкевич повідомив, що найкращі «мізки» України працюють над тим, щоб відновити водопостачання у нашому місті. А поки що, пропонуємо подивитися, як миколаївці розв’язують проблему відсутності води.

Допомога миколаївців один одному

Хоч у Миколаєві є проблеми з водопостачанням, миколаївці не залишили один одного в біді. У мережі з’являється безліч постів від людей, які готові наповнити тару тих містян, які залишилися без води. Миколаївці, які мають свердловини, запрошують сусідів та всіх охочих наповнити питною та технічною водою свою тару. Такі пропозиції надходять від містян із різних районів міста. Якщо Ви не знаєте, де взяти воду, пошукайте такі оголошення на міських сторінках в Інстаграм та Фейсбук. Багато миколаївських блогерів з великою аудиторією також публікують інформацію про точки, де можна набрати води.

Погода на руку

За декілька днів після того, як зупинилося водопостачання, у Миколаєві сонячна погода змінилася на дощову, що стало як ніколи на руку містянам. Подібна ситуація була і в Маріуполі, коли після відключення водопостачання, у місті випав сніг, і маріупольці топили його, щоб добути питну та технічну воду.

Кмітливі миколаївці почали вигадувати способи, як збирати дощову воду для своїх потреб. У хід пішли і банальні способи з відрами та баклажками, і більш оригінальні: у міських пабликах у Телеграмі почали з’являтися фото як кмітливі миколаївці набирають воду у ванни та добувають її за допомогою хитрої конструкції з парасольки, закріпленої у вікні.

Організований підвіз води в райони та свердловини

Миколаївці можуть набрати технічну воду у цистернах, які курсують різними районами міста. Підвезення води було організоване місцевою владою, щодня на офіційних сторінках влади в мережі та офіційних телеграм-каналах міста публікується графік підвезення води в різні райони міста. Стверджують, що воду можна пити після кип’ятіння. У Миколаїв направляють дедалі більше цистерн із усіх міст України.

Також міська влада активно бурить свердловини по всьому місту. У планах влади обладнати свердловини у кожній школі міста. А поки що містяни можуть скористатися ними на території ЛШМД, міськлікарень 1,3,4 на території підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» та пологового будинку №2. Список свердловин оновлюватиметься.

Підвезення води в цистернах також організовують миколаївці, які володіють цистернами і не байдужі до біди інших містян. Вони заправляють машини, набирають воду із свердловин та їздять районами, пропонуючи воду. Миколаївці також не залишаються у боргу перед ними: волонтери стверджують, що незважаючи на те, що воду роздають безкоштовно, їм постійно намагаються дати гроші або чимось пригостити. Таким чином, вдається відбити хоч вартість палива для автоцистерни.

«Рідний Миколаїв питиме, вмиватиметься і навіть купатиметься…»: одесити відправляють воду

Фото: Думская

В умовах відсутності водопостачання на виручку Миколаєву прийшло сусіднє місто – Одеса. У мережі з’являється все більше відео, як одесити набирають воду у велику та малу тару у бюветах, джерелах тощо, вантажать на авто та відправляють до Миколаєва. До підтримки Миколаєва підключилися і компанії з очищення та доставки води. Одесити настільки включилися у процес, що принесена вода точно не поміститься в одну машину, зауважила координатор Гуманітарного центру в Одесі у коментарі Думської. Завдяки такій підтримці у Миколаєві з’явиться не лише вода, а й тара, яку можна буде повторно використати.

А одеські комунальні служби надали декілька автоцистерн для того, щоб ті працювали на підвезенні води у Миколаєві.

Міські джерела води

У перші дні після того, як миколаївці залишилися без води, колективний розум почав інтенсивно розмірковувати на тему, де її взяти. Спільними зусиллями містян із різних районів було складено список джерел у місті, де можна набрати води. Вони є у багатьох районах Миколаєва: від Лісків до Жовтневого.

Також миколаївські видання писали про те, що багато жителів, які мешкають поблизу річок та озер, з тазиками та відрами вирушили за технічною водою до берегів.

Лайфхаки з економії води

Життєві проблеми, пов’язані з відсутністю води, миколаївці сприймають із гумором. Мовляв, звісно, важко без води, але ми переживемо. Підтвердженням цього стають численні лайфхаки з економії води, якими містяни діляться один з одним в інтернеті. Знайти можна і способи приготування декількох страв за допомогою однієї порції води, а потім використання її для замочування посуду з залишками засохлої їжі, і способи помитися і випрати речі як найекономніше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.