Неділя, 26 Травня, 2024

Навіщо потрібне світломаскування у Миколаєві у воєнний час

З лютого місяця 2022 року миколаївцям довелося дізнатися багато нових військових термінів. Один з них – це світломаскування. Далі на mykolaiv-future.com.ua.

Світломаскування – це приховування населених пунктів, конкретних об’єктів інфраструктури, житлових будинків чи кварталів від спостереження. Даний запобіжний засіб здатний приховати об’єкти від наземної та повітряної розвідки. Для запобігання ефективної роботи диверсійно-розвідувальних груп, які проводять розвідку на місцевості для подальшої передачі даних.

Особливо актуальним світломаскування стає в осінньо-зимовий час. День скорочується і люди більше використовують освітлювальні прилади у будинках та на вулицях. Влітку світломаскування в Миколаєві не використовувалося. До того ж влітку у місті було менше мешканців. І як наслідок менше яскравих вікон.

Причини для відновлення світломаскування

На початку військової агресії миколаївці були змушені вдаватися до методів світломаскування своїх помешкань.

На початку вересня, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, звернувся до миколаївців із нагадуванням, що тепер місто знову починає вдаватися до світломаскування. Причина в тому, що Миколаївська область входить до п’ятірки найтривожніших областей країни. Рейтинг було складено за кількістю та тривалістю оголошених повітряних тривог в області. Станом на 29 серпня у Миколаївській області було 677 разів оголошено повітряну тривогу. Сумарний час складає 29 днів 3 години та 54 хвилини.

Також причиною посилення заходів безпеки є географічне розміщення області. Миколаївська область знаходиться досить близько до фронту. І є стратегічно важливою для окупаційних військ. Через Миколаїв проходить дорога до Одеси. Через це місто у такій небезпеці. І ворожі війська можуть проводити розвідку визначення найуразливіших цілей.

Як миколаївцям замаскувати свої квартири

Про світломаскування вулиць подбає міська влада. Для цього у темний час доби відключається вуличне освітлення, подовжується комендантська година. Всіляко мінімізується присутність громадян на вулицях із настанням темряви. А про маскування своїх будинків миколаївцям варто подбати самостійно.

Щоб досягти світломаскування достатньо зробити кілька простих дій. Перше, що миколаївцям варто зробити, це у темний час доби не зловживати яскравим світлом у квартирах та будинках. Найкраще використовувати настільні лампи.

Для того, щоб світло не просочувалося на вулицю, вікна варто завісити щільним покривалом або використати жалюзі. Якщо потрібного покривала немає, то можна заклеїти вікна щільними паперовими листами. Та доповнити щільними шторами. Це прості заходи, але дуже дійові.

У травні у Верховній Раді було висунуто пропозицію штрафувати підприємства та фізичних осіб, які нехтують правилами світломаскування. Про відновлення штрафних заходів поки не повідомлялося. Але якщо українці будуть нехтувати правилами маскування, то штрафні заходи будуть відновлені. Це стосуватиметься всіх міст, не лише Миколаєва.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.