Понеділок, 29 Квітня, 2024

Як побороти соромʼязливість

Соромʼязливість не можна вважати поганою якістю характеру, але вона дуже заважає насолоджуватися життям на повну. Зазвичай соромʼязливість формується в дитинстві, коли малюк починає робити перші спроби взаємодії з оточенням.

Якщо дитина змалку схильна бути скромною, кілька суворих зауважень можуть закріпити формування соромʼязливої особистості. До того ж малюк вбирає те, що бачить навкруги: якщо його батьки будуть проявляти цю рису характеру на очах у дитини, вона почне копіювати їхню модель поведінки в різних ситуаціях.

Якщо ви вже звикли жити скромно, то подумайте хоча б про дітей. Станьте більш впевненим, щоб бути гарним прикладом для них. Усього кілька вправ допоможуть позбутися соромʼязливості або хоча б навчитися керувати собою в будь-яких умовах.

Дайте собі більше свободи

Соромʼязливість — досить парадоксальне явище. Адже ми добре розуміємо, що нічого не станеться, якщо ми звернемося до незнайомої людини з питанням або по допомогу, чи просто для спілкування. У гіршому випадку до вас можуть поставитися непривітно, але це не означає, що з вами щось не так. Імовірніше щось не так із тією людиною: можливо, у неї просто поганий настрій.

Соромʼязливі люди сприймають усе на свій рахунок. Вони мають хибне відчуття, ніби весь світ уважно слідкує за ними, щоб миттєво дати оцінку їхнім діям. Звісно, вони розуміють, що насправді це не так, але це ніяк не допомагає у повсякденному житті.

Соромʼязливим людям потрібно усвідомити, що незалежно від їхньої зовнішності або статусу вони мають низку невідʼємних прав, а саме:

  • відмовляти;
  • не виправдовуватися;
  • не подобатися комусь;
  • право на власну оцінку своїх дій, думок, рішень, почуттів;
  • змінювати власну думку;
  • право на помилки та відповідальність за них;
  • право на нелогічне рішення;
  • щось не знати та не розуміти співрозмовника.

Незалежна поведінка особистості є абсолютною нормальною, щойно ви почнете жити з цим, ваші справи підуть вгору.

Вправи для боротьби із соромʼязливістю

Для набуття нових навичок треба виконувати прості вправи:

  1. Вибивайте клин клином. Потрібно якомога частіше робити те, що робити страшно. Якщо ви боїтеся звертатися до незнайомих, зупиняйте їх і питайте будь-що. Дзвоніть на підприємства, ставте питання щодо розкладу роботи, вартості послуг, питайте про ціни на шуруповерти та спробуйте випросити знижку. З часом у вас сформується нова навичка, яка зробить ваші комунікації більш ефективними.
  2. Вигадуйте для себе завдання щодня та виконуйте їх. Наприклад, доручіть собі підійти до 5 людей і запитати в них, котра година. Наступного дня зайдіть до 5 крамниць, попросіть продемонструвати вам будь-який товар, подивиться, подякуйте та йдіть. Далі зайдіть у 5 кафе та поцікавтеся умовами бронювання банкетного залу. Згодом у вас не виникатиме труднощів, коли потрібно зробити щось подібне по-справжньому.
  3. Коли доречно, кажіть про свою соромʼязливість стороннім. Офіційне визнання власної недосконалості надає певну свободу дій. До того ж люди після цього починають ставитися до вас більш тактовно.

Виконуйте вправи регулярно, згодом ніхто не здогадається, що ви не завжди почуваєтеся впевнено.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.