П’ятниця, 19 Квітня, 2024

“Плачь и смотри со стороны”: Юрій Степанець обурився, що оновлену “Зорю” не зможуть відвідати миколаївці з інвалідністю

Басейн “Зоря”, реконструкція якого знаходиться на фінальній стадії, не зможуть відвідувати люди, які пересуваються на інвалідних візках. Такою інформацією поділився депутат Юрій Степанець на своїй сторінці у Фейсбуці. Докладніше на mykolaiv-future.

Степанець розповів, що басейнів, які будуть доступні для людей з інвалідністю, у 2022 році у Миколаєві не стане більше. Виявилося, що при ремонті басейну в СК “Зоря”, де роботи з реконструкції вже добігають кінця, не передбачено умов для відвідування його людьми з інвалідністю. Депутат повідомив, що хоч усередину “Зорі” на інвалідному візку потрапити вдасться, однак організувати безбар’єрний доступ до басейну для людей, що пересуваються у візку, в Управління капітального будівництва не вийшло: для цього всередині немає ані підйомника, ані необхідної ширини дверних отворів. При цьому Юрій уточнює, що його колега Микола Капацина радився з ним на етапі проектування басейну біля ОДК щодо питань доступності. В цьому ж випадку, в УКБ запропонували пересаджувати миколаївців з інвалідністю на більш вузькі крісла та завозити до басейну, однак і для цього всі умови не дотримані.

Всім тим, хто планує у Миколаєві будуватися чи проводити реконструкцію за бюджетні кошти, Юрій Степанець нагадав, що у місті існує комітет з доступності, який готовий надати необхідні консультації. Конкретну ситуацію із “Зорею” Степанець назвав порушенням прав осіб з інвалідністю, а також порушенням принципів Нацстратегії зі створення безбар’єрності та ДБН. Він пообіцяв, що необхідні звернення щодо цієї ситуації вже підготовлені та незабаром будуть направлені до відповідних інстанцій.

У публікації депутат наголосив, що коли паралімпійці з плавання в черговий раз привезуть до міста нагороди, то необхідно пам’ятати: чемпіонами вони стали “не завдяки, а всупереч”. А селфі, вітання чиновників та квіти від влади він назвав “верхом лицемірства”.

Нагадаємо, раніше мер Миколаєва Олександр Сэнкевич розповів, що “пробний заплив” в оновленій “Зорі” пообіцяли провести 10 лютого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.