Бажання створити клубу чи город на власній присадибній ділянці може прийти не одразу. І це логічно, адже всі ми різні. Проте, якщо ви впевнені, що робота на землі принесе вам не лише щедрий урожай, а й задоволення та позитивні емоції, тоді не стримуйте своїх бажань. Навіть якщо оточуючі не підтримують ваше захоплення. Сьогодні ми поговоримо про основні поради садівникам та городникам-початківцям. До речі, якісне насіння та добрива можна придбати в інтернет магазині Агродопомога. Тут великий вибір сертифікованої продукції та хороший сервіс.
Свідомо оцінюйте свої можливості
Очі світять і ви вже готові перекопати десять соток землі… Хочеться посадити і кабачки, і помідори, картоплю, огірочки. А ще потрібно щоб квіти милували око. Впізнали себе?
Спеціалісти рекомендують все добре обміркувати та подумати, що потрібно садити першочергово. До прикладу, ви та ваша сім’я обожнює зелень, проте картоплі майже не споживає. В такому випадку, ми рекомендуємо сіяти кріп, петрушку, кинзу, салат. Можна додати декілька рядків помідорів та огірків. Простими словами — садіть те, що ви споживаєте та люблять члени вашої родини. Не потрібно цілими днями порпатися в землі, адже тоді таке хобі не принесе вам ніякого задоволення. Ви будете втомлені, пригнічені. Саме тому варто тверезо оцінювати свої можливості та виділяти для квітів чи інших рослин невелику площу землі.
З чого розпочати щоб гарантовано отримати урожай:
- Зелень (шпинат, салат, латук). Ці рослини дуже невибагливі, адже їх висаджують навіть на підвіконнях в квартирах. Зелень любить сонячне світло та помірний полив. Оптимальний варіант для висадки — рання весна.
- Редиска. Також невибаглива культура. Вона стійка до зовнішніх факторів, зокрема, заморозків. Зазвичай висадка відбувається в квітні.
- Горох. Все, що потрібно для цієї рослини, то це опора. Все інше горох візьме від землі, сонця та дощу.
- Квасоля. Також потребує опори. Культура досить швидко росте, тому має гарно вродити урожай.
- Картопля. Яка українська сім’я проживе без картоплі? Бодай декілька рядочків, проте посадіть “другий хліб” на городі. Крім цього, вона має дати гарний урожай.
Візуалізуйте територію
Якщо мова йде не про городину, а сад чи клумбу з квітами. То потрібно намалювати “картинку” та зрозуміти які дерева мають бути посаджені на території, якого кольору квіти тощо. Також проконсультуйтеся із спеціалістами або знайдіть інформацію щодо “забаганок” рослин. Це стосується, до речі, не лише квітів чи дерев, а й городини. Основні поради садівникам та городникам:
- Кріп краще садити на сонці.
- Буряк любить часті поливи.
- Сходи моркви потрібно поливати регулярно.
- Біля огірків краще сіяти кріп.
- Якщо поруч з горохом посіяти гірчицю, то урожай гороху збільшиться в двічі.
- Після гірчиці краще посіяти цибулю.
Це елементарні поради для городників, проте з досвідом ви будете розумітися більше та занотовувати вже свої лайфхаки.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним та пізнавальним і ви зробили відповідні висновки. А які рослини ростуть на вашому городі? Пишіть коментарі у соціальних мережах.