Четвер, 25 Липня, 2024

McDonald’s та KFC: Сєнкевич запропонував перетворити залізничний вокзал на торгово-розважальний центр

Миколаївський залізничний вокзал неодноразово називали найзанедбанішим в Україні. Це і не дивно, адже повноцінний ремонт та реконструкція головних залізних воріт міста не робились з моменту побудови. Сучасну будівлю станції “Миколаїв – Пасажирський” звели у 1987 році. Більш ніж за 30 років на вокзалі практично нічого не змінилося, окрім туалету. Його у 2017 році урочисто приїхав відкритати міністр інфраструктури Володимир Омелян, пише “mykolaiv-future.com.ua”.

“Укрзалізниця” постійно виправдовується, що грошей на неконструкцію вокзалу у них немає, тож керівництво шукає інвестора, який і зголоситься вкласти гроші у вже існуючий проект, але бажаючих досі немає. В той же час голова правління Євген Кравцов ще рік тому заявив, якщо до кінця 2020 інвестора не знайдуть, то “Укрзалізниця” відремонтує вокзал власним коштом.

“Укрзалізниця” хоче отримати пільгу на оплату земельного податку, а Миколаїв може втратити 50 млн грн доходу на рік

Вчора, 5 листопада, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич під час регулярного онлайн включення попідомив, що нині “Укрзалізниця” хоче отримати пільгу на оплату земельного податку. Для всіх сіл та міст, через які проходять залізничні шляхи та знаходяться станції, це буде означати величезні втрати у бюджеті. Миколаїв втратить 50 млн грн на рік, які могли бути витрачені на розвиток міста.

“Для міста Миколаєва, на території якого знаходяться станції та все інше, ця сума складає 50 млн грн на рік. Уявіть собі, що цю суму ( у бюджеті, – ред) ми можемо втратити, якщо дадуть пільги “Укрзалізниці”. “Укрзалізниця” бере за проїзд гроші з людей? Бере! Бере за транспортування зерна та іншого? Бере! А чому ми повинні давати пільги?”, – обурився цією ситуацією міський голова Миколаєва.

Сєнкевич додав, що можливо підтримав би цю ідею, якби зекономлені гроші в “Укрзалізниці” направили на реконструкцію та ремонт миколаївського вокзалу, але в цьому випадку пільга – це можливість для когось заробити гроші.

“Якби ще вони витратили цю суму на реконструкцію Миколаївського залізничного вокзалу і зробили з нього красивий вокзал, але ні, це буде лише пільга “Укрзалізниці”, щоб хтось заробив”, – додав Сєнкевич.

Мер Миколаєва пропонує передати вокзал у концесію та перетворити його у сучаcний торгово-розважальний центр

Олександр Сєнкевич зазначив, що розділяє думки миколаївців, щодо жахливого стану миколаївського залізничного вокзалу, але місто не може привести його до ладу, адже вокзал – це власність “Укрзалізниці”. Мер вважає, якщо вокзал передати в концесію на 50 років девелоперській компанії, то його можна легко перетворити на сучаcний торгово-розважальний центр, при цьому не втративши головних функцій. У будівлі можна було б розмістити невеликий кінотеатр, популярні заклади громадського харчування McDonald’s та KFC, а також поруч облаштувати невеликий автовокзал. Це дозволило б створити комфортні умови для людей, що очікують на пересадку, прибуття або відправленя потяга на станції “Миколаїв – Пасажирський”.

“Я вважаю, що наш залізничний вокзал можна спокійно переробити в класний торгово-розважальний центр. Зробити там McDonald’s та KFC, зробити там якийсь кінотеатр на декілька залів, зробити торгові площі. Там дуже хороша розв’язка. Поруч справа там можна зробити невеликий автовокзал. Взагалі можна зробити прекрасне місце. Колеги, якби я мав можливість ремонтувати залізничний вокзал, я би це зробив. З іншої сторони, я вважаю, що вокзал потрібно віддавати дівелоперській компанії в концесію років на 50 і вона повинна зробити все, що я вам сказав”, – додав міський голова.

Зауважимо, що кожного літа з початком туристичного сезону на стоянці біля залізничного вокзалу вишиковується ціла шеренга автобусів та маршруток, що пропонують відпочивальникам дістатися до популярних морських курортів Коблеве, Рибаківка, Очакова та Залізного Порту. Таким чином людям вже не потрібно витрачати час та їхати до автовокзалу, всі послуги доступні на місці. Поява автовокзалу біля залізничної станції доповнить цей транспортний вузол.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.