Понеділок, 15 Квітня, 2024

Оксамит і мармур

Миколаївський художній драматичний театр (МХДТ) протягом 128 років готовий гостино зустріти кожного охочого побачити справжнє диво на сцені. Він вітає своїх гостей приємною прохолодою старовинної будівлі с характерним для нього запахом – деревини та пилу. Навіть запах сучасних очисних засобів не в змозі змусити забути про справжній вік будівлі, в якому розташований театр. В цьому і є дивовижна риса характеру театру – суміш давнього та сучасного. Старовинний інтер’єр залів та сучасні постановки модних авторів. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Історичні факти

Театр Карла Монте, саме так називався МХДТ на час його відкриття в 1894 році, розташувався у все ще молодій будівлі 1881 року створення. Мармурова будівля з величезними колонами бежевого кольору и фасадом у псевдоренесанскому стилі, одразу привертало, й продовжує привертати, увагу гостей міста. Його розміщення в кінці головної туристичної вулиці міста сприяє цьому.

За 128 років життя театр змінив вісім назв. Його називали в честь великих людей того часу. Таких як, Карл Монте, Яков Шефір, Карл Лібкнехт, Микола Скрипник, Валерій Чкалов, в честь якого названа одна із вулиць Миколаєва. Зараз театр носить назву Миколаївський художній драматичний театр. І йому пощастило бути розташованим в історичній частині міста. Хоча й сама споруда є історичною пам’яткою архітектури. Котра збереглася майже в первозданному стані.

Окрім служіння Мельпомені, театру судилося стати першим кінотеатром у місті. В 1896 році в театрі відбувся перший сеанс кінематографа у Миколаєві.

Віртуальна екскурсія

Першою гостей зустрічає масивні дерев’яні двері. Відкривши які, ви відразу відчуваєте благоговійну прохолоду і тишу, що властива тільки таким давнім спорудам. Хол, устелений ворсистим килимом супроводжує гостей до гардероба повз великі зеркала.

Головний зал зустрічає гостей м’якими оксамитовими кріслами бордового кольору та майстерною ліпниною на стелі. Все в цій кімнаті викликає трепет та завмирання серця. Зневолі голос знижується до трепетного шепоту, а очі жадібно роздивлятися кожний сантиметр партера, бенуара, бельетажа. Кожний завиток ліпнини, кожний малюнок, кожний сюжет хочеться закарбувати у своїй пам’яті.

Буфет гостинно приймає кожного хто бажає освіжитися в перерві між актами вистави. Він пригостить ситними бутербродами, смачною кавою або чимось міцніше. Якщо, звісно, вам вже  є 18 років. 

Успіхи у світі

МХДТ відомий не тільки на території України, але і в Європі. Театр неодноразово брав участь в різних міжнародних фестивалях. У 2021 році він взяв участь у Фестивалі “Homo Ludens”. В цьому ж році трапилась ще одна приємна подія у житті театру. Він зумів вибороти перемогу у конкурсі від Миколаївського глиноземного заводу. Призом став грант на реставрацію каскадного фонтана, який розміщений у невеликому внутрішньому дворику. Також, театр отримав грант від організації “Europe of House”. Гроші від цього гранта пішли на постановку вистави молодіжної театральної студії в кооперації з молодіжною театральною студією болгарського драмтеатру.

Віртуозна трупа театру, майстерність якої визнана далеко за межами держави, здібна бездоганно перевтілитись у будь-яких персонажів будь-яких жанрів. Тут ставлять як драматичні вистави, так і комедії. Кожний глядач знайде для себе виставу до смаку. Поціновувачі класики зустрінуть на сцені Цвєтаєву. Фанати сучасного театру будуть раді бачити вистави Ів Жаміака. І навіть для дітей актори розгорнуть на сцені казку, що не буде уступати казкам Уолта Діснея.

Історія театру повна як радісних, так і драматичних подій. Йому довелося пережити падіння царів та зміни режимів. Побачити початок та кінець світових війн. Зустрітись обличчям до обличчя зі світовою пандемією. І після всього цього цей театр продовжує писати свою історію.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.