Четвер, 2 Травня, 2024

Обігрів та освітлення будинків: чого миколаївцям не можна робити за відсутності електрики

Опинившись у такій ситуації, як і інші області, Миколаївська область зіткнулася з проблемою не тільки відсутності електроенергії, а й тепла. Коли в місті повністю або частково зникає електроенергія, то в будинках знижується температура. Опалення стає набагато слабкіше або взагалі пропадає. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

У Миколаєві є кілька абсолютно електричних будинків – висоток. Деякі знаходиться на Намиві. Є один у районі Соляні. У таких будинках немає газу. Опалення, кухонна плита та всі прилади працюють тільки від електроенергії. І коли відбувається екстрене відключення світла, мешканці таких будинків залишаються без світла, і без тепла, без можливості приготувати їжу собі й своїм дітям.

Не всі можуть дозволити собі водити сім’ю щодня обідати в кафе, у той час, коли вдома немає світла. І тоді люди починають вигадувати способи, як зігрітися і приготувати їжу. А це вже несе в собі небезпеку пожеж та отруєння.

Опалення газом

Деякі миколаївці, які живуть у газифікованих багатоквартирних будинках, у моменти нестачі централізованого опалення використовують газ. Просто запалюють газову плиту та таким чином опалюють квартиру.

Це один із найпростіших способів опалювати житло. Хоча й не найшвидший. Запалена газова конфорка виділяє досить мало тепла, і на опалення великої квадратури знадобиться час. За яке згорить багато кубів газу. Так що, разом з рештою, це ще й не дешевий спосіб опалення. І можливо один із найнебезпечніших.

Коли в країні та області спостерігаються такі проблеми з електроенергією, водопостачанням, опаленням, то можливі проблеми з подачею газу. Погаснути конфорка може сама по собі. Дуже легко цього не почути. І тоді до квартири вже йтиме не тепло, а газ. З цієї причини не можна залишати увімкнені газові плити без нагляду й особливо на ніч. Адже найчастіше ядуха газом відбувається саме уві сні. Коли людина не здатна реагувати на запахи. 

У 2014 році за адресою Лазурна, 40 відбувся вибух газу саме через недбале користування газовою плитою. Тоді загинуло багато людей.

Натуральне зігрівання

Якщо вже так вийшло, що у вашому будинку холодно, а зігріватися якось потрібно, то варто звернутися до бабусиних методів. А саме:

  • грілка або пляшка з теплою водою;
  • хутряні накидки (палантини);
  • в’язанні шкарпетки.

 Тепла грілка допоможе швидко зігріти тіло. Грілки або просто пляшки з гарячою водою, можна покласти в ліжко і дозволити їм нагріти її, поки ви чистите зуби або вечеряєте. До таких методів вдавалися ще за старих часів. Тільки в ліжко клали не пляшки з водою, а гаряче вугілля. Якщо ж нагріти воду можливості немає, варто запастися термосами.

По Миколаєву в різних точках розташовані Пункти незламності. У них будь-хто може не тільки зарядити свої гаджети, але й взяти гарячої води. Або взагалі прийти зі своїм чайником і термосом. І нагріти стільки води, скільки вам потрібен.

Далеко ходити не треба. Пункти підзарядки є практично у кожному супермаркеті, у кожному районі. Адже може бути так, що у вашому будинку немає світла, а в супермаркеті через дорогу він є. 

Освітлення будинків свічками

Ринки Миколаєва зараз просто “кишать” різними акумуляторними лампами, ліхтариками на сонячних батареях чи звичайних батарейках. Такі пристрої в середньому коштують від 70 гривень за ліхтарик і від півтисячі за настільну акумуляторну лампу. Але чи то у населення бідно з фінансами, чи за старою доброю звичкою, але свічки в супермаркетах розкуповують як гарячі пиріжки. Не дивлячись на це, не у кожного Миколаївця вдома є добрий, надійний підсвічнік. І свічки починають ставити в непристосовані для цього речі, що збільшує ризик пожеж.

Миколаївцям варто пам’ятати декілька простих правил експлуатації парафінових свічок:

  • не використовувати у якості підсвічника не пристосовані для цього речі (пластикові стакані, паперові обгортки);
  • не встановлювати відкрите багаття біля легкозаймистих речей;
  • не залишати свічки наодинці з дітьми;
  • не розпилювати поряд легкозаймисті рідини.

Усім варто пам’ятати, що свічки не можна запалювати біля легкозаймистих речей і залишати їх наодинці з дітьми.

Багатьом з нас це здається елементарними і само собою очевидним. Але, коли світло у твоєму будинку пропадає вже втретє за день, або його не було протягом 15 годин, то легко забути про елементарні правила безпеки. Адже через невелику свічку може трапитися серйозне загоряння і навіть пожежа.

Деякі взагалі вдаються до бабусиних методів. І роблять свічки самостійно із соняшникової олії та вати. Така свічка вкрай небезпечна. Адже гаряче масло може пролитися і, або залишити комусь опіки, або стати причиною пожежі

Безвихідна ситуація?

Ситуація в якій опинилися не лише миколаївці, а й усі українці загалом, не є безвихідною. Вона більше є витратною.

Адже навіть якщо ви живете в абсолютно електричному будинку, для приготування їжі варто придбати туристичну плитку. Туристична плитка – це невеликий круглий резервуар з газом (керосином як правило) та підставкою для посуду. На ньому туристи у походах готують собі їсти, щоб не розпалювати багаття. Коштує такий апарат близько 500 гривень. Витрати, але все ж таки це дозволить самостійно вдома приготувати їжу, навіть коли немає світла та газу.

Але миколаївці не шукають легких шляхів. Деякі примудряються гріти воду на чай у залізних кружках за допомогою свічок. У духовку на решітку ставлять кухоль, а знизу на деко кілька свічок.

Для освітлення також є кілька варіантів виходу із ситуації:

  • акумуляторні лампи;
  • ліхтарики на батарейках;
  • лампи на сонячній батареї.

 Настільні лампи на акумуляторі, звичайно коштують чимало, але вони найбезпечніші. Хоча тут є інша проблема, що їх варто заряджати. Як тільки з’являється електрика, варто одразу ж ставити їх на підзарядку.

З опаленням справи важче. Особливо у багатоквартирних будинках. У приватному будинку може стоять твердопаливний котел або старовинна плита. Часто ще використовують так звані буржуйки. Металеві печі на дровах. Але для квартир варіанти не підходять.

 Якщо немає централізованого опалення, лише невеликі опалювальні прилади. Якщо немає електрики, то можна використовувати великі ливарні акумулятори. Від них можна заряджати гаджети та підключати до них обігрівачі. Такі акумулятори добре знайомі водіям. Але коштують вони досить дорого. Близько восьми тисяч гривень. Не кожен миколаївець у такий непростий час може дозволити собі витратити таку велику суму на акумулятор. Хоча користувачі стверджують, що такі акумулятори можуть потягнути навіть котел у квартирах з індивідуальним опаленням.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.