П’ятниця, 29 Березня, 2024

Малина – всіма улюблена ягода

Малину все люблять, і кожен дачник намагається вирощувати її на своїй ділянці. Це звичайно невибаглива рослина, але все ж, для хорошого врожаю, необхідно знати кілька тонкощів по догляду за нею.

Правильний догляд за малиною

Малина не примхливий чагарник. Вона добре росте, переносить будь-які заморозки. Але все ж потрібно знати кілька правил по догляду.

  1. Якщо її не обмежити – вона захопить всю сусідню територію, за рахунок розростання коренів. Цього можна уникнути за допомогою бар’єрних огороджень: з металу, пластику або шиферу. Якщо розглядати останній варіант, то шифер можна розпиляти на три частини по 60 см. Потім, вертикально вкопують їх на глибину 50 см з перекрестом на 1 хвилю. Тепер і коріння не лізуть, і поливати буде зручно.
  2. Подбайте про малині ранньою весною – в першу чергу потрібно оглянути кущі на предмет пошкодження шкідниками. Особливу увагу приділяйте потовщення на стеблах, там можуть бути перезимували личинки малинової галиці. Якщо такі пагони є – їх треба видалити. Далі потрібно підгодувати малину азотними добривами. Це аміачна селітра або карбамід. Якщо грунт вологий – можна просто розкидати 20 гр на 1 кв.м. А якщо земля вже суха, то розведіть розчин з розрахунку 20 гр на 10 літрів води і полийте під кожен кущ по 3 л.
  3. Комахи в зібраному врожаї – у всіх в малині траплялися неприємні комахи, які погано вимиваються через текстури плоду. Від них можна легко позбутися. На 1 літр води знадобиться 0,5 столової ложки солі. Чекаємо, поки сіль ретельно розчиниться, а після кладемо в розчин малину приблизно на півгодини. Все черв’ячки в ягоді за цей час спливуть на поверхню, після чого необхідно промити малину ще раз проточною водою.
  4. Малина буде плодоносити все літо – для того, щоб ягоди можна було збирати протягом усього літа, а не в один певний момент потрібно обрізати гілки кущів на різну висоту. Обрізати можна різними способами: на 10-15 см, на підлогу довжини стебла і так, щоб на кущику залишилися пагони до 20 см. Пробудити ріст пагонів можна за допомогою обрізання верхівки.
  5. Омолоджуєм кущі малини.

Щороку малина потребує оновлення, для цього обріжте старі і пошкоджені гілки. Не забувайте проріджувати рослини. Потрібно збагатити грунт. Для цього вам допоможе компост або перегній, якщо подібні ресурси відсутні – придбайте універсальне добриво для ягідних кущів. Полив повинен проводитися не рідше 2-х разів на тиждень і звичайно не варто забувати про розпушуванні і видаленні бур’янів. Якщо потрібно скоротити площу малиннику – не обрізайте гілки секатором, а виривати рослину разом з коренем, інакше кущ просто буде розростатися ще сильніше. Якщо ви будете слідувати вищевказаним інструкцій – ваша плантація буде процвітати, і щоліта радувати вас смачним урожаєм.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.