Субота, 4 Травня, 2024

Про життя айтішників та ІТ-освіту у Миколаєві

Миколаїв – місто можливостей. Це місто майбутнього. Для молоді тут відкриваються широкі перспективи. Бо Миколаїв завжди відкритий для креативних рішень та інновацій. Найрізноманітніших. 

А ось про те, як стати провідним айтішником та отримати ІТ-освіту у Миколаєві, читайте в матеріалі на сайті mykolaiv-future.com.ua.  

Історія ІТ-галузі на Миколаївщині

Масовий випуск електронних обчислювальних машин на Миколаївщині почався ще у другій половині ХХ ст. Тоді першими айтішниками були інженери. Звичайні інженери. Уявляєте?! Все змінив бурхливий розвиток інформаційних технологій. У 1990-х. Тоді вже одна людина просто не могла впоратися з обробкою великих обсягів інформації. Бо не було й відповідних знань… 

Так у Миколаєві з’явилися ІТ-спеціалісти. І в сучасному світі не існує жодної галузі, де не працювали б айтішники. Бо ж використання інформаційних технологій значно полегшує життя людей. Життя кожного з нас. Медицина, машино- і кораблебудування, освіта, сільське господарство, промисловість… І це лише зовсім малий перелік застосування інформаційних технологій на Миколаївщині. 

Миколаївські айтішники

ІТ-індустрія у нашому місті стрімко розвивається. Дуже стрімко. Кількість айтішників збільшується майже щоденно. У Миколаєві понад дві сотні ІТ-компаній та понад 15 тисяч спеціалістів. Висококласних спеціалістів. Тих, які люблять свою роботу і виконують її на найвищому рівні. Середній заробіток миколаївського айтішника становить $1200. І він регулярно зростає.

Сфера інформаційних технологій – це про різноманітність. Тут стільки всього, що на початку аж голова йде обертом. Тому цю спеціальність обирають для себе лише найнаполегливіші миколаївці. Ті, хто за допомогою найновітніших засобів комунікації та досягнень в галузі комп’ютерної техніки хоче збирати, зберігати й передавати різну інформацію. Айтішники не обходяться без мислення. Аналітичного, критичного та абстрактного. А також без скрупульозності, посидючості, логіки та розуміння принципів пошуку рішень. 

А ось перспективи в ІТ просто безкраї. Бо ця галузь точно не зникне з розвитком комп’ютерних технологій. А працювати можна просто з дому. З будь-якої точки планети. 

Про ІТ-спеціальності

Багато миколаївців хочуть працювати в ІТ-сфері. Через високий та стабільний заробіток та інші переваги. Але як увійти в ІТ-галузь – не знають. Втім, не дивлячись на великий вибір спеціальностей, тут є два основні напрямки: 

  • ті, що пишуть код – frontend- та backend-розробники, тестувальники, DevOps-інженери, дата-інженери, дата-сайтентисти і т.д;
  • ті, що не пишуть код – product-, project-, program-менеджери, UI-/UX-дизайнери, різні аналітики, HR, рекрутери та ін.

Інколи спеціалісти з одного напрямку переходять в інший. У галузі інформаційних технологій працюють абсолютно різні фахівці. Тож розповімо вам про найпопулярніші спеціальності цієї професії у Миколаєві:

  1. Системний адміністратор. Він займається обслуговуванням компютерів та локальних комп’ютерних мереж, налаштуванням офісної техніки, надає консультаційну допомогу колегам у роботі в рамках своєї компетенції. 
  2. Програміст. На основі спеціальних математичних моделей він розробляє алгоритми та програми, займається написанням кодів Java, Python та інших мовах.
  3. Розробник відеоігор. Не важко здогадатися що входить до обов’язків розробника найулюбленішого заняття підлітків та багатьох дорослих. 
  4. Web-аналітик. Він збирає відомості про відвідувачів сайтів, проводить аналіз цільової аудиторії, працює над підвищенням ефективності сайтів.
  5. QA-інженер (Quality Assurance engineer у перекладі з англійської “гарантія якості”). Він займається тестуванням персонального забезпечення перед його запуском, а потім, за необхідності, виявляє та усуває похибки в роботі ПЗ.
  6. Web-дизайнер. Він забезпечує привабливий зовнішній вигляд комп’ютерних ігор, сайтів та інших цифрових продуктів. 
  7. Мережевий адміністратор або спеціаліст з інформаційної безпеки. Він забезпечує надійний захист мережевої інформації від розкрадання та злому, а також займається розробкою різноманітних утиліт для усунення інформаційних ризиків.

Інформаційні технології не стоять на місці. Бо майже щодня з’являється щось нове. Тож миколаївським айтішникам доводиться швидко адаптуватись. І в цій сфері діяльності найважливішою якістю є бажання та здатність ІТ-спеціалістів до самонавчання.

Де вивчитися на айтішника у Миколаєві

В майбутньому хочете працювати в ІТ-спеціалізації? Миколаївські вузи готують найкращих айтішників. Залишилося лише обрати, який саме виш підійде вам найкраще. 

Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика 

Комплекс приватних навчальних закладів, існуючих в Україні з 1996 року, включає й Міжнародний класичний університет імені П.Орлика. Ліцензія ЛВ №01365 – 000304 видана 3 лютого 2017 р. 

Вуз акредитовано відповідно до національної класифікації: 3 – 4 рівень. Інформаційні центри університету є в і нашій Миколаївській області. У Баштанці, Южноукраїнську, Первомайську, Вознесенську, смт. Казанці, смт. Сараті, смт. Тарутиному, смт. Снігурівці, Березнегуватому, Братському.

У навчальному закладі присутні платне навчання, гуртожитки, бібліотека.

Миколаївський національний аграрний університет

Миколаївський національний аграрний університет – це провідний регіональний науково-навчально-виробничий комплекс. Його історія починається ще з філії інституту. А тепер до його складу входять 3 коледжі аграрного профілю, як структурні підрозділи університету, наукові установи та виробничі підприємства, навчально-дослідне господарство університету “Сонячне” з розгалуженим тваринництвом та рослинництвом. 

Вуз має 4-ий рівень державної акредитації. Для студентів тут є безкоштовне навчання, платне навчання, гуртожитки, військова кафедра та бібліотека.

Чорноморський державний університет ім. Петра Могили

Чорноморський державний університет ім. П.Могили нагороджений численними дипломами та грамотами за видатні досягнення та розвиток галузі освіти, науки та спорту. Це навчальний заклад займає почесні місця у багатьох рейтингах кращих вишів. Він має 4-ий рівень державної акредитації.

У закладі освіту здобувають понад 4000 студентів на денній формі навчання. А професорсько-викладацький склад просто вражаючий. Бо серед 352 викладачів: 8 – дійсні члени і члени-кореспонденти галузевих академій, 10 – заслужені діячі, 60 – доктори наук і професори, 130 – кандидати наук та доценти, 95 – аспіранти, 6 докторанти, 12 – іноземні викладачі.

У ВНЗ присутні безкоштовне навчання, платне навчання, гуртожитки, військова кафедра, аспірантура, магістратура та післядипломне навчання.

Миколаївський національний університет ім. В.О.Сухомлинського

У складі Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського функціонують 3 інститути, 4 факультети, підготовче відділення, відділ післядипломної освіти та юридичний коледж. 

У комплексі з університетом працюють ліцей „Педагог”, навчальні центри в районах Миколаївщини й Перша Українська гімназія м.Миколаєва. ВНЗ має 3-ій рівень акредитації. Навчально-виховний процес тут здійснюють 46 кафедр. 

У навчальному закладі є безкоштовне навчання, платне навчання, гуртожитки, військова кафедра, аспірантура, магістратура та післядипломне навчання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.