Неділя, 26 Травня, 2024

Дорого та довго: як проходить реконструкція ПК “Молодіжний” більш ніж за 350 млн грн

У Миколаєві реалізація масштабного  та дороговартісного проекту реконструкції Палацу культури “Молодіжний”, що знаходиться на вулиці Театральній знаходиться на початковому етапі. Місцева влада вирішила його не просто відремонтувати, а повністю перебудувати, щоб створити два сучасні зали на 1100 та 400 глядачів. Обійдеться амбітний проект місту більш ніж у 350 млн грн. Далі пропонуємо ознайомитися, як розроблявся проект та на якому етапі реалізації він знаходиться, пише “mykolaiv-future.com.ua

Від появи ідеї до старту реконструкції минуло багато років

Про необхідність реставрувати та привести до ладу Палац культури “Молодіжний” у Миколаєві говорити ще близько 10 років тому. Проте готувати реальний план реконструкції та проект почали вже у 2012 році. На базі ПК було проведено виїзні засідання депутатських комісій, план затверджували у різних інстанціях та проводили експертизи. Тоді директор Палацу культури Юлія Захарова і повідомила, що у “Молодіжному” після реконструкції з’явиться сучасний зал на 1100 глядачів. Проте разом з тим з’явилася нова проблема: для такого залу необхідно було за всіма вимогами створити і парковку більш ніж на 200 місць.

Для вирішення цього питання необхідно було знести більше сотні дерев, але громадськість та депутати на це не погодилися. Підземний паркінг також будувати не стали, адже це дуже дорого. Виходом з ситуації стало створення тимчасової парковки та знесення замість сотні всього 30 дерев. На жаль у будь-якому варіанті у 2013 році проект не пройшов комісію міської ради з екології.  Потім питання знов “заглохло”. 

Тендер на реконструкцію та старт робіт

Перший тендер та старт реконструкції за 93,3 млн грн було проведено у 2017 році. Тоді виграла компанія “Житлопромбуд – 8” та розпочала виконання зобов’язань. Вона отримала більше 22 млн грн, але у 2019 році даний договір було розірвано, через суттєві зміни у проекті. 

Після численних спорів у 2019 році було прийнято рішення про проведення нової процедури закупівлі через відкриті торги. На жаль, тендер на реконструкцію Палацу культури “Молодіжний” оголошували двічі і в обох випадках торги відміняли через те, що пропозицію на виконання робіт подала лише одна фірма. Зрештою,  було вирішено провести переговорну процедуру закупівлі. Реконструкцію знов погодилась провести компанія “Житлопромбуд – 8”, але сума витрат зросла до за 358, 29 мільйонів гривень. 

Така колосальна сума обумовлена масштабністю робіт, адже у ПК “Молодіжний” повністю перебудують підвали, глядацькі зали, систему освітлення, встановлять вантажний ліфт у будівлі, який може підняти більше 600 кг вантажу та багато іншого. Також, відповідно до проекту, на території з’явиться парковка на 49 місць, для цього все-таки доведеться знести частину дерев, але замість них виконавці робіт повинні посадити нові зелені насадження. Зважаючи на те, що загальна вартість реконструкції коштує більше 350 млн грн, міський бюджет такі витрати самостійно не потягне, тому у Миколаєві тендер відіграли з надією, що частково витрати покриє Державний фонд регіонального розвитку. 

Очікується, що всі роботи буде завершено до 25 грудня 2023 року, але все залежатиме від наявності фінансів для виконання робіт. Поки будівництво знаходиться лише на початковій стадії. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.