Неділя, 26 Травня, 2024

Бесхозні та занедбані: чому у Миколаєві не ремонтують дитячі майданчики

У Миколаєві вкрай обмаль місць сімейного відпочинку. Якщо у міських парках ще можна знайти лавочки та простір для дитячих розваг, то стан дитячих майданчиків на прибудинковій території звичайних багатоповерхівок залишає бажати кращого. Охайні та прибрані гойдалки, гірки та спортивне приладдя – мрія для більшості городян, розповідає “mykolaiv-future.com.ua“.

Хто встановлював дитячі майданчики раніше та зараз

Прогулюючись містом можна побачити, що у багатьох дворах діти досі граються на дитячих майданчиках, які встановили ще під час будівництва багатоповерхівок. Залізні гірки, лабіринти, шведські стінки та багато інших металевих конструкцій вже давно зношені та вимагають заміни. За 30, а то і 40 років вони поржавіли, прогнили, перекосились та подекуди представляють реальну небезпеку для життя та здоров’я маленьких городян. 

Також у дворах чимало майданчиків нового зразка, які ще 10 років тому під час виборів активно встановлювали кандидати в народні депутати, мери, депутати місцевих рад. Тоді сторонники лідера “Партії регіонів” заявляли про те, що “мріють перетворити Миколаїв на місто дитячих майданчиків”. Дійсно, в рамках політичної агітації їх було встановлено багато, але явно недостатньо, щоб задовольнити потреби всього міста. За цей час лозунги та політичні емблеми на майданчиках встигли зафарбувати декількома шарами фарби, а самі вони почали розвалюватися. Те саме стосується і гойдалок та гірок, встановлених іншими меценатами. 

Яскравим прикладом того, яка доля чекає на ці дитячі майданчики, є фото Людмили Денисенко. Жінка звернулася до Миколаївського Contact Center з проханням допомогти відремонтувати карусель у дворі за адресою Озерна, 13 б, яку було повністю відірвано від основи. Місцеві мешканці неодноразово зверталися до ЖЕКу, але там виконувати будь-які ремонтні роботи відмовилися. Зважаючи на те, що карусель на Озерній, 13 б, ніяк не закріплена, ремонтувати її ЖЕК відмовляється, тож найближчим часом вона ризикує опинитися у найближчому пункті прийому металобрухту. 

Чому ЖЕКи не ремонтують дитячі майданчики

Подібних заявок на ремонт дитячих майданчиків, які все ще придатні для користування, але потребують заміни певних елементів чи укріплення конструкції, по Миколаєву доволі багато. Проте всі вони залишаються без реакції комунальників, адже дитячі майданчики не знаходяться ні в кого на балансі. Відповідальних за їх стан або у разі травмування під час нещасного випадку також немає. 

Фактично всі місця відпочинку для дітей, встановлені ще до здобуття незалежності України або в рамках політичної пропаганди, є безхозними. В деяких місцях люди слідкували за їх станом, тож вони мають ще доволі пристойний вигляд, а в інших вандали розгатили конструкції, тож тепер вони більше нагадують купу металолому. Звичайно, що брати на баланс та приводити до ладу такий дитячий майданчик ніхто з комунальних служб не хоче. 

Зауважимо, що у Миколаєві влада вже не перший рік обговорює питання “покинутих” дитячих майданчиків. Ідеї про створення окремого комунального підприємства, яке візьме на баланс понад 600 дитячих майданчиків, висували ще у 2019 році. У лютому цього року вона все-таки була створена на базі КП “ДЕЗ “Пілот”, але досі не функціонує. При цьому у програмі розвитку ЖКГ на найближчі п’ять років закладено витрати на ремонт та приведення до ладу місць відпочинку дітей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.