Субота, 20 Липня, 2024

Занедбаний дитячий майданчик, саморобні лавки та будки: як виглядає єдиний та орендований парк “Юність” в Інгульському районі Миколаєва

Значення зелених зон для відпочинку місцевих мешканців важко переоцінити. У парках та скверах міста щодня гуляють батьки з дітьми та домашніми улюбленцями, прогулюють пари та насолоджуються природою люди старшого покоління. У кожному районі Миколаєва є свій великий парк, але далеко не всі вони мають гідний зовнішній вигляд. Найменше пощастило мешканцям Інгульського району, адже одне з їх  улюблених місць відпочинку для дорослих та дітей – парк “Юність” вже багато років знаходиться в оренді, а от чи пішло це йому на користь далі дізнаємось. 

Як сьогодні виглядає парк “Юність”

Щодня у парку “Юність” багатолюдно. Більшість відвідувачів – це мами та сім’ї з маленькими дітьми. В основному вони заповнюють дитячі майданчики, які вже давно вимагають ремонту та заміни. Дитячі будиночки обшарпані, не мають частини даху та інших елементів. Більшість конструкцій було встановлено у парку з десяток років тому і це видно по рівню зношеності матеріалів. Пластикові гірки тріскаються, у пісочницю вже давно не завозили пісок, фарба на дерев’яних конструкціях вигоріла та облущилася. Проте діти з задоволенням продовжують тут гратися, хоча і ризикують, як мінімум засадити скалку у руку, а як максимум серйозно травмуватися. 

Загалом дизайн парку “Юність” можна назвати одним словом – кустарщина. Більшість лавок на величезній території – це старі колоди або бетонні лавки. Найбільш зручні “нові” лавки зі спинкою відразу розбирають. Гасло “все найкраще зроблено своїми руками” в цьому випадку демонструє, що така творчість працівників має місце бути, але не є зручною та комфортною для відвідувачів. 

Особливий біль єдиного парку Інгульського району – тротуари, а точніше їх відсутність. Абсолютно всі доріжки не ремонтувалися з моменту розбудови місця для сімейного відпочинку. 

Головною родзинкою парку також є величезна кількість будок та кафе,  які вже давно не функціонують.  Любителі графіті вже встигли “прикрасити” їх різноманітними малюнками. 

Перше, що спадає на думку, коли ти оглядаєш територію, що час зупинився у цьому місці. Все виглядає так само, як і 10-20 років тому. Єдиною прикрасою є велика кількість красивих та доглянутих дерев, а головна алея прикрашена кущами троянд. При цьому місцеві комунальники працюють відмінно: урни чисті, папірців, пляшок та іншого сміття на території також немає. 

Мешканці навколишніх мікрорайонів обожнюють відпочивати у “Юності”, адже тут є простір, щоб навчити дитину кататися на велосипеді, пограти в футбол чи бадмінтон. Проте більшість відвідувачів підтверджує, що парк застарілий та терміново вимагає оновлення. Саме такі звернення останні роки регулярно надходять до міської ради. Місцева влада ж розводить руками, адже парк ще за часів мерства Володимира Чайки було передано в оренду. 

Хто орендує парк “Юність”

Виявилося, що нині парк “Юність” перебуває у оренді фірми “Претор”. Одним із її засновників є нинішній кандидат в мери Миколаєва від партії “Опозиційна платформа – За життя” Владислав Чайка. У розпал передвиборчої кампанії його рекламу можна побачити безпосередньо біля входу до парку, яким він опікується. 

Фактично, єдиним досягненням приватної компанії, яка орендує парк, нині є чистота території. В іншому “Юність”, ніби застрягла у часі. Саме тому чинний міський голова та головний конкурент Владислава Чайки на виборах Олександр Сєнкевич неодноразово звинувачував його у занедбаності величезної території. 

У коментарях журналістам Сєнкевич заявив, що в ідеалі, щоб привести парк “Юність” до ладу необхідно провести конкурс проектів. Той, що буде обрано найкращим, місцева влада запропонує реалізувати нинішньому орендарю, а якщо він відмовиться, то будуть шукати можливість розірвати договір.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.