Вівторок, 28 Травня, 2024

Минуло 8 років від початку реконструкції: у Миколаєві нарешті доробляють світловий пішохідний фонтан у “Серці міста”

Найближчим часом у миколаївців з’явиться ще одне місце для  відпочинку та фотосесій. Місцева влада нарешті взялась за багатостраждальний проект “Серце міста”, яке реконструюють з 2012 року, але досі не закінчили та не здали в експлуатацію. Орієнтовно до Дня міста, що святкується у вересні, планують завершити всі необхідні роботи та запустити ще один світловий пішохідний фонтан. Крім цього планують привести до ладу і територію навколо конструкції, розповідає “mykolaiv-future.com.ua

Як проект першого в Україні світлового фонтану перетворився на заморожене будівництво

Зараз більшість миколаївців та гостей міста знають Манганарівський сквер, як “Серце міста”. Це пов’язано з назвою масштабного проекту реконструкції занедбаної території біля музею “Старофлотські казарми”, який почали продумувати та проробляти ще у 2012 році, але досі так і не закінчили. Тоді амбітну ідею активно обговорювали з миколаївцями, пропонували різні варіанти благоустрою  та найкращі вносили до плану реконструкції. 

На жаль, те що сьогодні бачать городяни та гості міста дуже відрізняється від першочергового задуму. Замість живих скульптур із рослин та альтанки для закоханих тут з’явились баскетбольний майданчик та місце для занять воркаутом. Проте і ці об’єкти мають своїх шанувальників. 

Незважаючи на зміни та відходження від основної ідеї, центральним об’єктом і тоді, і зараз мав стати перший в Україні (на той час) світловий пішохідний фонтан. Добудувати головну родзинку сквера  місцева влада не могла довгі роки та навіть встигла розпочати інший грандіозний проект “Соборна площа” більш ніж за 100 млн грн, який також  досі ніяк не закінчать та не здадуть в експлуатацію. 

У “Серці міста” вперше за багато років стартували будівельні роботи

Нещодавно у городян з’явилася надія, що оригінальний фонтан, який вже почали потроху розтягувати вандали, все-таки добудують та запустять. Департамент житлово-комунального господарства взявся доробити центральну композицію “Серця міста”. У відомстві вже прозвітували, що підрядник приступив до виконання необхідних робіт. Захисне покриття, яке багато років закривало фонтан, вже зняли, а територію огородили захисними щитами.

Цього року на завершення фонтану та приведення до ладу найближчої інфраструктури планують витрати 18,8 млн грн. Така велика сума обумовлена тим, що приміщення під фонтаном за час простою вже почали розвалюватися, гранітна плитка відвалюється та її почали просто розкрадати. Роботи необхідно виконати найближчим часом, адже спеціалісти побоюють, що у тому вигляді, в якому він перебуває останні роки, фонтан може не пережити цієї зими.  Роботи планують завершити до середини вересня цього року. 

Скільки коштує завершення проекту “Серце міста”

Загалом, щоб завершити масштабний проект “Серце міста” та ввести об’єкт  в експлуатацію, необхідно 43,5 млн грн. Відповідний тендер вже проведено та визначено переможця. Через Prozorro було подано дві заявки: від компанії “ТЕТРАСТРОЙ” та “Укрспецстрой”. Виконувати роботи буде київська фірма “ТЕТРАСТРОЙ”. Цього року буде завершено роботи щодо запуску фонтану на 18,8 млн грн, а наступного міський бюджет виділить ще майже 24,7 млн грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.