Четверг, 25 апреля, 2024

Константин Викторович Кошкин – основатель ІТ-образования в Николаеве

У 21 сторіччі навчатись на ІТ-шника можна в багатьох вищих навчальних закладах. У Миколаєві цю спеціальність також пропонують абітурієнтам. Проте, місцеві ІТ-шники пам’ятатимуть, що вперше професійно комп’ютерним наукам почали навчати саме в Миколаївському університеті кораблебудування. Там працював і  “головний комп’ютерщик” Миколаєва — Костянтин Вікторович Кошкін. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Все розпочалось з кораблебудування

Доля майбутнього викладача комп’ютерних наук могла скластись зовсім по іншому. Адже, народився Костянтин Вікторович Кошкін у сім’ї військовослужбовця 8 жовтня 1953 року.  Родина тоді мешкала в Армавірі, в Краснодарському краї. Проте, згодом родина переїхала до південного українського міста — Миколаєва. 

В нашому місті у 1971 році Костя закінчив середню школу №22. Причому був відмінником. Саме “золота” медаль в ті часи відчинила йому двері в усі виші. 

Але вищу освіту вирішив здобувати не у військових вишах. Юнак обрав для навчання Миколаївський кораблебудівний інститут. Навчався на машинобудівному факультеті. 

Вже під час навчання Костянтина Кошкіна зацікавила наукова діяльність. Його розробки зацікавили наукову спільноту і отримали схавльні оцінки. Костянтин Кошкін під час навчання отримував не звичайну стипендію, а ленінську. Тож не дивно, що перспективний молодий вчений продовжив своє навчання в аспірантурі.

На той час про комп’ютерні науки мова ще не шла. Тож Костянтин Кошкін захищає дисертацію за іншою темою — суднові енергетичні установки. 

Викладати Костянтин Вікторович почав у своєму рідному інституті. У 1980 році його призначили на посаду асистента кафедри вищої математики. 

Як математик розвивав комп’ютерну науку

Вісімдесяті роки двадцятого століття познайомили миколаївців з комп’ютером. На той час в Радянському Союзі це було маловідоме, рідкісне, але дуже цікаве. 

Костянтин Вікторович починає активно розвивати в Миколаївському кораблебудівному інституті комп’ютерні науки. Тож, коли в 1987 році на базі вишу відкривається кафедра обчислювальної техніки й автоматизованих систем керування, Костянтин Кошкін став викладати там. На той час кафедру очолював професор Лазар Ходорковський. 

Саме його у 1990 році на цій посаді змінив Костянтин Кошкін. 

Його керування кафедрою розпочалось з реформ. Вже за рік після призначення змінюється її назва — стає кафедрою інформаційних технологій. Тобто безпосередньо ІТ. 

Новий керівник почав значно оновлювати і розширювати технічну базу. А завдяки йому кораблебудівний університет зміг відкрити нові спеціальності.  На кафедрі тепер готували справжніх ІТ-шників. Костянтин Вікторович втілив в життя свою мрію — навчати компютерщиків.  

У списку спеціальностей були такі, як “Системне програмування”, Організація комп’ютерних інтегрованих виробництв” тощо. Конкурс на навчання новим спеціальностям у престижному виші був великим. 

“Головний комп’ютерщик” Миколаєва на цьому не зупинився. Він продовжував розвивати кафедру і здобувати ліцензії на нові ІТ-спеціальності.  

Інститут комп’ютерних наук

Якщо миколаївців не здивуєш навіть комп’ютерними вищими навчальними закладами  в місті, то перший комп’ютерний інститут був створений саме, як підрозділ кораблебудівного університету. 

Ініціатором його створення став саме Костянтин Вікторович Кошкін. 17 жовтня 2006 року інститут офіційно з’явився в структурі Миколаївського кораблебудівного університету.  

Назву Навчально-науковий інститут комп’ютерних наук та управління проєктами”   отримав в 2017 році. 

До речі, паралельно з викладацькою діяльністю Костянтин Кошкін займався й наукою. Саме він захистив першу в Україні дисертацію “Управління проєктами і розвиток виробництва”. 

Костянтина Вікторовича Кошкіна не стало наприкінці 2017 року. Але  його справа залишилась жити. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.