Четвер, 25 Липня, 2024

Коли у Миколаєві з’явиться “відстійник” для вантажівок?

Мер Миколаєва розповів про плани щодо будування “відстійників” для вантажного транспорту у Миколаєві та за його межами. Далі на mykolaiv-future.

Проблема вантажного транспорту у місті, а також постійних заторів на в’їзді до Миколаєва через надмірну кількість вантажівок, є актуальною вже досить довгий час. У літній період, коли температура повітря сягає позначки 28 градусів за Цельсієм та вище, в області та в місті починають діяти особливі правила руху вантажного транспорту загальною вагою від 24 тонн або ж з навантаженням більш ніж 7 тонн на будь-яку в осей, аби перешкодити руйнуванню асфальтного покриття у місті. У зв’язку з цим, як правило, на в’їздах у місто збирається велика кількість вантажівок, що прямують у порти, термінали та ін., що ускладнює рух пасажирського та приватного транспорту.

В’їзд-виїзд з Миколаєва особливо ускладнюється на вікенд та святкові дні у літній період, оскільки потік охочих виїхати на відпочинок до моря суттєво зростає, і, відповідно, у кінці вихідних або ж святкових днів, коли миколаївці поспішають повернутися додому з відпочинку. У заторах та “тягучках” між водіями вантажних авто та іншими водіями, а також поліцією, регулярно виникають конфлікти.

Питання будівництва об’їзних шляхів навколо міста, додаткового моста, або ж “відстійників” на в’їзді до міста піднімається вже декілька років поспіль, але ж до цих пір залишається невирішеним.

Де і коли планується будівництво стоянок?

Відповідно до регламенту, спочатку, питання про виділення земельної ділянки для Служби автодоріг МИколаївщина має бути винесено на розгляд депутатів міської ради далі – розроблений проект. Після цього САД отримає фінансування для початку робіт. Початок будівництва двох “відстійників” запланований на поточний 2021 рік: один – на в’їзді до Миколаєва з Одеського напрямку, другий – на в’їзд до Миколаєва з Київського напрямку. Орієнтовна місткість об’єктів – 500 вантажних автомобілів. 

За словами мера, ще однією ідеєю, що наразі знаходиться на стадії обговорення, є будівництво міні-стоянок для вантажівок у районі портів. Цю ідею планують реалізувати за кошт зацікавлених інвесторів, як-от компанія Бунге Україна (Bunge).

Рішенням сесії міської ради від 30 липня 2021 року, САД отримало доручення підготувати проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для великовагового транспорту. Варто відзначити, що проект з облаштування паркінгів для великовагового транспорту буде реалізований за державні кошти.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.